Posuvné zasklení balkonů

V poslední době stále více lidí upřednostňuje posuvná plastová okna, protože tento systém je velmi praktický a krásný.Posuvné zasklení balkonů navíc přitahuje s pohodlím a jednoduchostí jeho provozu a možností úspory volného prostoru.Výkyvná okna, kdysi velmi oblíbená, se postupně nahrazují posuvnými systémy.

Obsah

Výhody posuvných plastových oken

 • Když jsou otevřená, zabírají velmi málo místa.Díky tomu jsou taková okna ideální pro malé kuchyně, když je jejich plné otevření jednoduše nemožné.
 • Během silného větru se nemůžete bát, že se okna zabouchnou, a proto si nemusíte dělat starosti s jejich upevněním.
 • Nemůžete se obávat různých poškození nábytku, což platí zejména v létě, kdy jsou okna téměř vždy otevřená.
 • Jednoduchost a snadná péče.Péče o taková okna není zpravidla doprovázena zvláštními obtížemi.
 • Systémy posuvného zasklení za žádných podmínek nezmizí.
 • Životnost.Posuvné zasklení balkonů je známé svou trvanlivostí a praktičností.
 • Kromě všech výše uvedených výhod jsou posuvná okna velmi těsná - nedovolují znečištění, déšť ani prach.

Po zasklení plastovými balkonyokna, může být použit jako plnohodnotné místo k odpočinku po náročném dni v práci, a nejen jako místo pro ukládání zbytečných věcí.Vysoká tepelná izolace místnosti je zajištěna dutým, nikoli kontinuálním rámem, který udržuje teplo.

Posuvné zasklení teras a balkonů je vysoce odolné díky kovovým vložkám, které se používají při jeho instalaci.

Další výhodou systému posuvného zasklení je jeho šířka, která se snadno přizpůsobí požadovaným rozměrům konkrétního okenního otvoru.V době nákupu je třeba poznamenat, že náklady na systém zahrnují cenu samotných oken, měření, jakož i dodávku a instalaci některých dalších prvků.

Zasklení balkonů s posuvnými plastovými okny je rozděleno do dvou typů instalace: studená (z hliníku) a teplá (z kovového plastu).První možnost se zpravidla používá v případech, kdy není třeba dodatečné izolace balkonu.Tato okna spolehlivě chrání před různými povětrnostními podmínkami, s výjimkou teplotních rozdílů.V důsledku toho může během zimních mrazů s okny dojít k různým problémům, například zamrznutí.

Doporučená četba:

Zasklení balkonů, jejichž posuvná okna jsou šikmá, rovnoběžná nebo výkyvná a svisle posuvná a posuvná, se vyznačuje vysokou těsností, hydroizolací a absencí obtíží připrovozní doba, stejně jako možnost kvalitního skladování tepla v zimě.

Paralelní posuvná okna

Paralelní posuvná okna znamenají typ okna, ve kterém lze jedno nebo obě křídla posunout do strany při pohybu podél kolejnicrovinou a rovnoběžně s otvory okna, takže otvor okna zůstává volný.Odolná kolečka zajišťují hladké a pohodlné otevírání.

Sklápěcí nebo výklopná okna

Tento typ posuvného okna je nejzajímavější a neobvyklý.

Taková okna také patří do kategorie posuvných, ale proces jejich otevírání je poněkud odlišný.Princip systému spočívá v tom, že se na vás otevírá, po kterém se současně pohybuje správným směrem.Posuvná a posuvná okna jsou schopna zajistit vysokou těsnost celého okenního otvoru, a tím i tepelnou ochranu balkonu.

Vertikální posuvná okna pro zasklení balkonů

Vertikální posuvná okna jsou méně populární než dosudjednoduché plastové systémy, které jsou známé.Zvláštností takových oken je to, že rámy přesahují předchozí okna, jako by se k nim držely.Chcete-li otevřít okna, zvedněte rám pomocí protizávaží pod úhlem nahoře.Uzamkněte v otevřené poloze.

PROVEDAL posuvný systém

„PROVEDAL“ - systém hliníkových profilů, který je určen pro posuvné zasklení balkonů.Jsou spolehlivou ochranou proti větru, prachu, dešti a hluku, poskytují vysoce kvalitní tepelnou izolaci.Tento způsob posuvného zasklení balkonů poskytuje možnost instalace sítě proti komárům.

Výhody posuvného systému PROVEDAL:

 • Po instalaci systému se teplota na balkónu zvýší o 5-10 stupňů.
 • Systém má krásný a moderní vzhled.
 • Pro většinu lidí je to pro systém přijatelná cena.
 • Spolehlivá ochrana proti hluku, větru, prachu a dešti.
 • Systém je vyroben z pevného, ​​odolného a přesto lehkého materiálu.
 • Dveře se pohybují od sebe, aniž by zabíraly podlahovou plochu.

Systém hliníku PROVEDAL je zdaleka jedním z nejoblíbenějších a nejvyhledávanějších zasklívacích systémů pro balkony a lodžie.Je vyrobena ze slitiny hliníku, poté je obarvena elektrostatickým postřikem.Hlavním rysem tohoto systému je minimální tepelná izolace.Za chladného počasí může být teplotní rozdíl mezi místností a ulicí asi 10 stupňů.

Technické specifikace

 • Zvuková izolace do 20-27 dB,
 • Šířka obousměrného systému je přibližně 60 mm.
 • Plnící rolety a rámy - sklo o tloušťce 4-6 mm., Okna s dvojitým zasklením nebo plastová deska do 16 mm.
 • Dostupnostpohyblivé listy na kolečkách na vodicích kolejnicích.

Náklady na zasklení balkonů nebo lodžií závisí na přítomnosti různých doplňkových prvků, konfiguraci rámů, materiálu a mnoha konstrukčních prvcích lodžií a balkonů.