Pospěšte si postavit dům, téměř na úkor státu

Vláda Ruské federace pravidelně zahajuje různé státní hypoteční úvěrové programy, které umožňují obyvatelstvu poskytnout příležitost ke zlepšení jejich životních podmínek a „oživení“ stavebního trhu.

V posledních letech je poptávka po „ekologickém bydlení“.Tímto výrazem máme na mysli domy ze dřeva nebo jiných materiálů z přírodního dřeva.

Vláda Ruské federace proto diskutuje o zavedení preferenčního programu na nákup dřevěného venkovského domu.Tento program pomůže mnoha ruským rodinám získat vlastní venkovský dům.

Obsah

Podstata preferenčního programu pro Rusy

Nedávno bylo přijato vládní rozhodnutí, kterým se upravuje poskytování dotací na splácení půjčky, kterou lidé v roce 2018 přijmou na nákup dřevěného domu..

Znění usnesení dosud nebylo oficiálně zveřejněno, ale můžete se seznámit s jeho podstatou a odhalit si výhody a nevýhody nového preferenčního programu pro Rusy.

Koncesní půjčky založené na federálních subvencích budou vydávány pouze ke konkrétnímu účelu - na nákup domů domů vyrobených ze dřeva průmyslovými prostředky občany.

Iniciátor nového státního programuObjeví se Ministerstvo průmyslu a obchodu.Úkolem preferenčních podmínek je zvýšit objem výroby a prodeje bydlení ze dřeva.

Jak získat státní podporu od státu?

Ne všichni Rusové spadají do preferenčního programu.Pro získání dotace na bydlení od státu musí být splněny některé podmínky:

Doporučené čtení:
 • Občan čerpal půjčku od banky od 1. dubna 2018 do 30. listopadu 2018.Zohledňují se pouze půjčky v ruských rublech.
 • Maximální výše bankovní půjčky je tři a půl milionu rublů.
 • Na tuto částku je zastavena pouze nemovitost dlužníka (neexistuje zástavní právo třetích osob, ručitelé).
 • Osoba provedla zálohu na základě kupní smlouvy ve výši nejméně deseti procent z celkové hodnoty nemovitosti.
 • Společnost, která je prodávajícím domu, splňuje tyto požadavky:
  • podepsala dohodu s bankou, že se podílí na vládním programu týkajícím se prodeje úvěrů na bydlení;
  • Roční příjem společnosti nejméně 200 milionů (odhadovaný na předchozí rok).
 • Podle smlouvy o prodeji by doba převodu domu do provozu neměla být delší než 120 dnů.
 • Dům byl vyroben z těchto materiálů:
  • lepené nebo masivní dřevo;
  • desky z masivního dřeva nebo MDF desky.
 • Při žádosti o takovou půjčku na státní náklady se stanoví úroková sazba.5% nižší než bankovní sazba.Pokud jsou moderní sazby na dřevěné domy 12-15%, pak se účastní programu, můžete si půjčit na 7-9%.

  Před žádostí o půjčku k získání dotace je třeba se zeptat banky, zda se účastní státního programu, či nikoli.Do programu jsou zahrnuty pouze banky, které splňují pokročilá kritéria a požadavky.Zpravidla do něj spadnou pouze velké banky s vysokou mírou spolehlivosti.

  Pokud splníte všechny podmínky programu, banka vám poskytne půjčku.Poté podá ministerstvu průmyslu a obchodu žádost o poskytnutí dotace na půjčku spolu s požadovanou dokumentací a dostane státní financování.

  Při přípravě materiálů byl použit zdroj Legal Legalities.