Pospěšte si, abyste to udělali na podzim, takže za služby v zimě platíte méně

Ruské regiony se aktivně připravují na nadcházející studenou kariéru, je čas, abychom připravili byt na zimu.Přijatá včasná opatření sníží tepelné ztráty a ušetří spoustu na placení za vytápění.Takže, 7 věcí, které musíte mít čas udělat před nástupem chladu.

Obsah

Zakryjte stěnu za baterií tepelným reflektorem

Jedná se o speciální materiál prodávaný v domácnostech.List vypadá jako obrazovka pokrytá fólií a stojí 1 - 2 000 rublů.Nejsou žádné peníze, udělejte to sami: přikryjte list penofolu, polyrex fólií a připevněte je přímo k baterii.

Položte termostaty na baterie

Jedna termostatická hlavice stojí 500–1 000 rublů.Čtení pokynů od výrobce a uvedení zařízení na baterii není obtížné.Vždy však můžete regulovat přívod tepla.A co je nejdůležitější, nemusíte otevírat okna, když se zahřívá na ulici, což znamená, že nedochází k průvanu a sezónnímu nachlazení.

Izolujte balkon

Věděli jste, že prostřednictvím balkonu mohou tepelné ztráty dosáhnout 25-30%?Oteplování zvýší energetickou účinnost bydlení, navíc bude mnohem méně hluku.A mimochodem, izolovaný balkon je zcela funkční prostor.Vyjměte ledničku, skříňku, police nebo dokonce vybavte pracoviště - rozšíření použitelné oblasti bude příjemným doplňkem.

Pokud nejsou peníze na řádnou izolaci, vyplatí se co nejvíce izolovat balkonové dveře.Stačí rozbít kus silné noční můry po obvodu vstupního otvoru, zkontrolovat těsnost sousedního křídla dveří, to bude stačit ke snížení úniku tepla z bytu.

Izolujte přední dveře

Člověk se neobejde bez mistra, protože pouze profesionál umí pod obložení dveří umístit materiál odrážející teplo, zkontrolovat a odstranit praskliny v otvoru, kde avyjde v teple.Nakonec však majitel obdrží nepřítomnost průvanu, zároveň bude méně hluku.

Energeticky úsporná okenní fólie

Opatření je zvláště důležité pro majitele plastových oken s dvojitým zasklením.Po lepení filmu obdrží majitel snížení tepelné ztráty v zimě a v létě chladí - infračervené záření nepronikne do filmu, což znamená, že dům udržuje pohodlnou teplotu.Dalším plusem je nedostatek námrazy na oknech.

Nastavení individuálního měřiče tepla

Po dokončení všech prvních 5 položek můžete nastavit počítadlo.Pokud umístíte měřicí zařízení bez izolace oken, dveří, balkonů, mohou se náklady zvýšit, takže nejprve musíte zahřát, pak si zakupte jednotlivý měřič.

Procesinstalace zařízení bude vyžadovat koordinaci s bytovým úřadem, kapitálové investice (platba za instalaci bude stát 5-10 tisíc rublů), ale pak po mnoho desetiletí můžete ušetřit docela dost.Instalace je přípustná pouze v budovách s horizontálním zapojením baterií, v těchto domech je samostatný stoupaček pro přívod teplé vody.Pokud má vaše výšková budova svislé zapojení, můžete vyjednat se svými sousedy a položit měřič tepla na podlahu, přístup kolektivně.

Oteplování vchodu, fasády, střechy, suterénu

Bude nutné jednat zde se sousedy.Pokud budou všechny tepelné ztráty včas eliminovány, mohou úspory za vytápění dosáhnout 25%.Abychom nefinancovali veškerou práci z vaší kapsy (společně s obyvateli), podívejte se na teplotní standardy ve vstupech - máte nižší, pak část izolačních služeb zaplatí správcovská společnost.

Budeme muset sbírat dokumenty a dokázat potřebu opatření, ale nakonec bude v bytech teplejší a výše plateb za služby vytápění se sníží.

Připravili jste svůj byt na topnou sezónu?
Výsledky
Načítání ...