Poslanci plánují vrátit indexaci důchodů pracujícím důchodcům

Jedním z nejbolestivějších a projednávaných témat je zvýšení plateb důchodů pracujícím starším občanům Ruské federace.Po novoročních prázdninách se poslanci Státní dumy rozhodli zvážit tři účty najednou, aby vrátili indexaci důchodů pracujícím důchodcům.

Návrhy byly předloženy Komunistickou stranou, Liberálně demokratickou stranou a Stranou Just Russia a možná by byly přijaty, pokud by to nebylo pro vládnoucí Spojené Rusko, které by ve všech ohledech odmítlo.

Obsah
Proč došlo k iniciativě k návratu indexace

Je však třeba tuto otázku vyřešit, a proto se poslanci opět vrátili k diskusi a dva výbory Státní dumyRuská federace doporučuje, aby se indexace vrátila pracujícím důchodcům již v roce 2019.Vláda zvažuje iniciativy, ale zatím neexistují žádná řešení.

Myslíte si, že pracující důchodci musí vrátit indexaci důchodů?
Výsledky
Načítá se ...

První návrh zákona předložil Státní dumský výbor pro práci, sociální politiku a záležitosti veteránů.Vedoucí výboru Y. Nilov uvedl, že bude projednáno mnoho otázek, včetně nákladů na spotřebitelekoše, protože množství stanovené v této skupině zboží je velmi malé.Na pozadí celkového zvýšení cen všech produktů může být spotřebitelský koš tvořen pouze makaróny a nejlevnější sezónní zeleninou, která je oblíbená poslanci.

Y. Nilov považuje požadavky na individuální koeficient důchodu (body) za nadhodnocené a je si jist, že se jedná o problém.Lidé, kteří nemají dostatek bodů, jsou nuceni pobírat pouze sociální důchod, je jim odepřen starobní důchod.

Doporučujeme si přečíst:

Jak a kdy se plánuje obnovení práv pracujících důchodců

Frakce LDPR zavedla návrh zákona na snížení koeficientu a obhajuje návratnost indexace plateb důchodů pracujících důchodců.Poslanci výboru Státní dumy vedené Nilovem se rovněž zúčastní zrušení současného zákona o indexaci pracujících starších lidí.Neexistují žádné zprávy o tom, jaký návrh zákona komunisté předložili, ale s největší pravděpodobností se návrhy týkají také ochrany starších lidí v Rusku a obnovení práva pracujících občanů indexovat výplaty důchodů v souladu se stanovenými ročními standardy.

Návrh zákona bude projednán pouze na jaře, a proto by se neměla očekávat rychlá rozhodnutí poslanců.Je také potěšující, že ne všichni poslanci jsou rozvedeni od životalidé a ve Státní dumě jsou lidé, kteří rozumí potřebám starších Rusů.