Porcelánový vrták - lépe vrtat keramickou žulu?

Vysoká tvrdost porcelánové kameniny, která je určitým plusem v její aplikaci, může být vnímána jako překážka, pokud je třeba ji strojně opracovat.Zejména potřeba udělat díru v porcelánové dlaždici je často poměrně obtížný úkol.Pokud použijete diamantový vrták, bude všechno vypadat mnohem jednodušeji, pro porcelánové dlaždice se vrtá lépe než ostatní.

Obsah
Hlavní věcí je vybrat ten správný nástroj

Existuje několik typů vrtáků vhodných pro vrtání porcelánové kameniny.Nejdůležitější věcí, kterou si musíte pamatovat, je, že porcelánová kamenina je velmi tvrdý materiál a jednoduchý porcelánový kamenina nebude fungovat.Pro vrtání se často používá vrták s diamantovým jádrem, jak je znázorněno na obrázku níže.

Velikost těchto vrtáků se může lišit a můžete vybrat požadovaný průměr.Pokud chcete získat velký průměr díry, můžete použít prstenovou diamantovou trysku, jejíž průměr se může také lišit.

Podle odborníků je však diamant nejlepším vrtákem do porcelánové kameniny.

Různí výrobci mu mohou dát jiný tvar, zejména v řezné části.Faktem je, že se jedná o druh koruny pro porcelánové kameniny - diamant se nejlépe hodí.V této korunce, vyrobené na kovové stopce pro upevnění ve vrtáku, jsou diamantové krystaly fixovány technologií vakuového difúzního svařování.Taková koruna na porcelánové dlaždicifunguje nejlépe díky velkému počtu diamantových krystalů a jejich nejlepšímu připojení k kovu.

V případě, že je nezbytné vyvinout velmi velkou díru, může být balerína použita jako porcelánový kameninový vrták jejím upevněním do vrtačky.Konstrukce takového zařízení se může lišit, některé z možných možností jeho implementace jsou uvedeny na fotografiích níže.

Doporučená četba:

Je důležité nejen to, co, ale také jak vrtat porcelánovou kameninu

Jakmile je určeno, jak vrtat porcelánovou kameninu, je nutné se připravit na samotnou vrtnou operaci.Na tom bude záviset čas strávený vrtáním a opotřebením nástroje.Při přípravě nejsou žádné zvláštní potíže, ale implementace jednoduchých pravidel vám umožní získat dobrý výsledek.

Jak vrtat porcelánové dlaždice, který nástroj je lepší použít - vrták nebo děrovač?Je to stejné, ale při použití úderu musíte vypnout kladivový mechanismus.

A nástroj se nejlépe používá pro řízení rychlosti.Porcelánové vrtání musí být prováděno při nízké rychlosti.

Při vrtání je nutné zajistit vertikální polohu vrtáku.Zkosení může poškodit dlaždice i dlaždicecvičení.K tomu je nejlepší použít stroj nebo alespoň upevnit vrták v držáku, jak je znázorněno níže.

Pro zajištění lepší ochrany povrchu pod dlaždicí a samotným vrtáním je nejlepší umístit na vrtací stůl kus desky nebo dřevotřísky.Vrtání by mělo být prováděno pouze z předního povrchu dlaždice.Aby se zabránilo sklouznutí vrtáku po porcelánové dlaždici, musí být místo vrtání předem označeno (nakloněno) například pomocí starého kohoutku nebo jádra.

Kromě skutečnosti, že diamantové vrtáky na porcelánových dlaždicích nevyžadují vysoké rychlosti vrtání, mají ještě jednu vlastnost.Musí být chlazeny, což vám umožní prodloužit životnost korunky při práci na keramické žuly, diamantu nebo jiných materiálech, ale když teplota během vrtání stoupne, zhoršují se řezné vlastnosti vrtáku a je možné jeho destrukci.

Nejlepší je, když je chlazení prováděno konstantním proudem vody, ale v místě vrtání můžete udělat malou louži a pravidelně ji doplňovat.

Pro získání správného otvoru a zabránění jeho „odchodu“ na stranu během provozu je nejlepší použít šablonu.Může být vyroben z nepotřebných dlaždic nebo jiného materiálu, obecně jde pouze o desku, do které se vyvrtá otvor požadovaného průměru.

Šablona spolu s dlaždicí musí být pevně připevněna k povrchu stroje nebo držáku vrtačky.K tomuto účelu lze použít svorky.V případě, že dlaždice, ve kterédíra se vyvrtá, není pevná a vrták je v rukou, je obtížné získat kvalitní díru.

Je třeba vrtat až do konce?

Existují přinejmenším dvě odpovědi na otázku, jak vyvrtat díru do porcelánového kameniny.Vyvrtat do konce, dokud se nevytvoří díra, a vyvrtat až do konce.V druhém případě existuje jeden trik, který vám umožní prodloužit životnost nástroje.

Při tomto přiblížení se otvor vyvrtá do 2/3 požadované hloubky a poté se prudkým úderem z přední strany vyrazí ostrá prstencová zátka.V tomto případě bude část dlaždice na zadní straně štípána poblíž otvoru, ale v tomto případě takové poškození nehraje žádnou roli.

Poškození je na zadní straně dlaždice, která se poté přilepí k povrchu.S ohledem na tento způsob vrtání, jakož i na možnost třísky při vrtání otvorů až do konce v okamžiku, kdy vrták opustí tělo dlaždice, musí být vrtání prováděno pouze na přední stranu.V tomto případě zůstává veškeré možné poškození povrchu dlaždice neviditelné.

Je možné vyvrtat otvory do porcelánové kameniny, i když se jedná o velmi odolný materiál.Nejvhodnější pro tuto operaci jsou diamantové vrtáky.Kromě toho existují výše uvedené jemnosti, jejichž dodržování vám umožní vyvrtat díru do porcelánové dlaždice bez větších obtíží.