Porcelánové schody - podívejte se, vyberte, vyhodnoťte

Zdá se, že by to mohlo být jednodušší než běžné schodiště.Je známý a známý všem, šedý, nepřipravený, přítomný u každého vchodu jakékoli městské vícepodlažní budovy.Popelka se však může proměnit v princeznu.Takže jednoduché schodiště se promění v něco neobvyklého a příjemného pro oko, pokud má kroky porcelánové kameniny.

Obsah

O krocích

Standardní schodiště pro nás jsou tak známá, že někdy zapomínáme, že schodiště je nezávislým prvkem designu a krajiny.Jaké úkoly může splnit při zdobení interiéru nebo exteriéru budovy, kromě obvyklého přechodu z podlahy na podlahu, lze vymalovat po dlouhou dobu, což bude fascinující lekcí, která otevře nové pochopení velmi známé věci.Ale necháme stranou čistě estetické a designové problémy, pokusme se zvážit praktické funkce, které obyčejné schodiště řeší, a proč jsou nutné kroky z porcelánu.

Co je krok

Chcete-li vědět, co pojem krok zahrnuje, prostudujte si níže uvedenou fotografii.

Zobrazuje všechny základní prvky kroku z porcelánové kameniny.Toto je samozřejmě pouze schematické znázornění kroku.Skutečný výkon se bude lišit od prezentovaného, ​​i když rozdíl nebude zásadní.

Takže,běhoun může být spojitý nebo kombinovaný.Jak tyto kroky z porcelánové kameniny vypadají, je zřetelně vidět na fotografiích níže, na levé straně je znázorněn běhoun navržený pro celou šířku schodu a napravo - jeden z prvků, ze kterých je schod přímo sestaven.

]

Výsledné obložení schodů porcelánem je znázorněno na fotografii

Zde je možná nutná malá odchylka.Po popisu toho, co je krok, byla vznesena otázka schodů z porcelánového kameniny, ačkoli vlastnosti samotného materiálu nebyly zohledněny.

O vlastnostech porcelánové kameniny

Porcelánové kameniny jsou umělé materiály získané v důsledku zpracování surovin.V této kvalitě se používají jílová, písková, křemenná a minerální barviva.Předem jsou všechny složky rozemleté ​​na prachovitý stav ve speciálních mlýnech, poté smíseny s vodou a navzájem v určitém poměru a hotová homogenní směs požadované vlhkosti je přiváděna k předběžnému sušení a lisování.V závislosti na požadovaném výsledku může být lisovací operace provedena ve dvou stupních.

Lisování se provádí za vysokého tlaku, což vede kto dopadá na dlaždice bez vnitřních dutin, trhlin a dutin.Po dalším sušení jde dlaždice do žíhání, které se provádí při teplotě 1300 ° C.Při této teplotě se začínají roztavit výchozí složky, vstupují do vzájemných chemických reakcí a výsledkem je nový materiál - žula.Jeho rozlišovací vlastnosti jsou:

 • nízká, téměř nulová absorpce vody.Díky této funkci porcelánová kamenina neabsorbuje vlhkost a může být použita jak při přímém vystavení vodě, tak i vysoké vlhkosti;
 • odolnost vůči extrémním teplotám.Porcelánové dlaždice jako dokončovací materiál mohou pracovat v podmínkách nízké a vysoké teploty;
 • vysoká odolnost proti otěru a mechanická pevnost;
 • vysoká odolnost vůči chemikáliím;

Vzhledem k těmto vynikajícím vlastnostem se jako dokončovací materiál používá porcelánová kamenina, jejímž prostřednictvím se provádí:

 • podlahová krytina v podmínkách vysoké vlhkosti, přímého vystavení vodě a významného abrazivního zatížení;
 • výroba schodů z porcelánové kameniny;
 • dekorace fasád budov a vnitřních stěn.

O schodech z porcelánové kameniny

Nyní, když se seznámíte s možnostmi porcelánové kameniny, můžete se vrátit, abyste zvážili její použití, zejména pro výrobu schodů z porcelánové kameniny.Přestože je toto použití dlaždic vzhledem ke svým vlastnostem jednou z nejlepších možnostípři jeho uplatňování je nezbytné pochopit základní požadavky, které musí splňovat kroky vyrobené z porcelánového kameniny:

 1. bezpečnost, měla by být vyloučena možnost zranění v důsledku jejich kluzkého povrchu;
 2. možnost dlouhodobého provozu bez dodatečné údržby a nákladů za nejnepříznivějších vnějších podmínek;
 3. snadná péče o povrch porcelánových kameninových schodů;
 4. vzhled schodů by měl být příjemný a příjemný v kombinaci s obecným interiérem;
 5. instalace by měla být dostatečně jednoduchá a neměla by způsobovat příliš velké potíže a náklady.

Jak je zajištěna bezpečnost

Před zvážením bezpečnostních otázek je třeba poznamenat, že dlaždice, porcelánové dlaždice pro schody se používají nebo nepoužívají, mohou mít jiný povrch.Hlavní typy povrchů dlaždic jsou následující:

 • leštěné, získané broušením povrchu diamantovými brusivy a vodou.Takový povrch je velmi hladký a kluzký;
 • neleštěná, získaná okamžitě po střelbě bez dalšího zpracování.Povrch dlaždice je drsný, pokud použijete takové porcelánové dlaždice na schody, bude její cena ve srovnání s ostatními typy dlaždic minimální a neklouzne;
 • lesklý povrch, který se získá speciálním (matným) leštěním;
 • reliéfní povrch, který opakuje povrchovou strukturu přírodního kamene a má protiskluzový účinek.

ProPro zajištění bezpečnosti je nutné používat porcelánové kameninové schody s neleštěným nebo reliéfním povrchem.V tomto případě je schopnost prokluzu výrazně snížena a schody můžete použít beze strachu ze zranění.

Kromě toho jsou na povrchu schodů z porcelánové kameniny další drážky, které zajišťují bezpečnost.Jsou speciálně aplikovány na dlaždice výrobci.Jak to vypadá, můžete vidět na níže uvedené fotografii.

Tento přístup je zvláště důležitý, pokud se jedná o pouliční schody vyrobené z porcelánové kameniny.Voda padající na povrch dlaždice může způsobit zvýšené klouzání, a takový profil dlaždic pomáhá tomu zabránit.

O možnostech pro porcelánové dlaždice

Dříve byly zmíněny různé verze dlaždic a byly poskytnuty podobné fotografie.Nyní se můžeme touto otázkou zabývat podrobněji.Pro srovnání jsou v blízkosti vlevo znázorněny dvě fotografie - monolitické schody z porcelánové kameniny, vpravo - prefabrikované.

Každá z uvažovaných možností vám umožní dosáhnout vynikajícího výsledku a dosáhnout skvělého dojmu z použití keramických dlaždic na ozdobu.Jedná se tedy čistě o osobní volbu, při použití monolitických schodů se vytvoří méně švů a taková úprava působí holističtěji a nedovoluje, aby se celkový dojem rozdělil na malé detaily.

S možností dokončit schody z porcelánu pomocíjednotlivých prvků, existuje další pozitivní bod.V případě poškození konkrétní desky budete muset změnit pouze jeden prvek a ne celý běhoun.

Dalším rysem porcelánových kameninových dlaždic používaných k ozdobení schodů je provedení přední hrany.Lze jej vyrobit současně s dlaždicí, jak je znázorněno níže na levé fotografii, a může být složeno jako na pravé fotografii.

]

V posledně uvedeném případě je profil tvořící přední okraj dlaždice samostatnou samostatnou částí a umožňuje, pokud je to nutné, snížit náklady na opravu povlaku, protože obvykle dochází k intenzivnímu poškození na okraji dlaždice

)Na schodech se stoupačkou

Otázka výběru a použití schodů z porcelánové kameniny s stoupačkou se týká především rozměrů konkrétního schodiště.

Navzdory obecně přijímané výšce schodů 15 cm existují izolované případy odlišné výšky schodiště.Pak musíte upravit stoupací rozměry podle skutečných rozměrů výšky schodů, pro které musíte dlaždici často řezat, pokud je větší než výška schodů.

Takový výstup je při použití jednobarevných dlaždic docela přijatelný, nelze jej však doporučit, pokud dlaždice se vzorem slouží jako stoupačky, například na níže uvedené fotografii.

Pokud takovou dlaždici nakrájíte, vzor bude narušen a krása vytvořená během dekorace zmizí.Proto při rozhodování o tom, které kroky k nákupu z porcelánové kameniny, může být výběr zahájen výběrem stoupaček, aby se vyloučilo jejich oříznutí během instalace na schodech.

Na schodech a soklu

Nezbytný atribut kroků lze považovat za sokl.To vám umožní odolat jedinému stylu designu v celé místnosti.Pokud je soklová lišta použita všude po obvodu, měla by být také použita při navrhování kroků.Výrobci vyrábějí speciální soupravy, které zahrnují základní desku.

Samozřejmě jako sokl můžete použít dlaždici nakrájenou na kousky, ale je to možné pouze u jednobarevné dlaždice.Řezná hrana navíc nevytváří nejlepší dojem.A s takovým použitím dlaždice jsou možné problémy při jejím spojování podél okraje schodiště, zejména pokud má zaoblený tvar.

O cenách a nákupu kroků

Jako vždy je tato otázka nejobtížnější.K dnešnímu dni je výběr porcelánových kameninových kroků extrémně široký.Existují speciální kolekce od nejlepších výrobců z Itálie a Španělska.Jedinou otázkou je cena, elitní porcelánové kamenné schody mají odpovídající náklady.Samozřejmě vždy existuje možnost koupit porcelánové kamenné schody, jejichž prodej se provádí aktualizací sbírky výrobců.

Zároveň by se člověk neměl omezovat na zvažování produktů pouze zahraničních výrobců.

V dnešní době vyrábějí domácí továrny docela kvalitní porcelánové dlaždice, schody,Rusko je jejich výrobcem nebo jinou zemí, bude sloužit dlouhou dobu, pokud bude výrobní technologie udržována během výrobního procesu.

Kromě toho se při výrobě stupňů spotřebiteli nabízí kompletní sada se soklem a stoupačkou.

A mezi elitními výrobci může dojít k porušení předpisů.Ale cena při použití kroků tuzemských výrobců bude nižší než u elitních západních.Kvalita kroků je vizuálně zkontrolována.

Kroky, při jejichž výrobě se používá porcelánová kamenina, se správnou volbou, poskytují vynikající provedení jak na schodištích, které působí pod vlivem atmosféry, tak uvnitř.Jejich životnost je nejméně 50 let a po celou dobu jeviště si zachovávají svůj vzhled a nevyžadují dodatečné náklady na údržbu.