Porcelánové řezání.Dlaždice a metody

Díky výborným technickým vlastnostem porcelánové kameniny a estetickému dojmu, který činí, je nepostradatelné pro použití v obtížných podmínkách s povrchovou úpravou.Kromě všeho se dobře hodí k ostatním materiálům a nábytku a díky bohatosti barev může být použit k vytváření panelů nebo ozdobných ozdob.Ale s jakýmkoli použitím porcelánové kameniny vyvstává nevyhnutelně otázka, ale jak upravit velikost dlaždice na místě.A pak se stává porcelánová dlaždice důležitá.

Obsah

Kdy a co musíte řezat porcelánové dlaždice

Samozřejmě se to děje v procesu pokládky pomocí speciálních nástrojů..Ale pak se okamžitě objeví další otázka - kolik dlaždic musíte řezat?Je to jedna věc, když je nutné dlažbu v koupelně, v tomto případě, v závislosti na zvoleném instalačním vzoru, bude nutné řezat dlaždice z porcelánu na deset kusů, maximálně několik desítek.

Další věc je, když se dlaždice pokládají v prostorách budoucího obchodního patra supermarketu.V tomto případě bude řezání porcelánových dlaždic probíhat ve velkém objemu, bude nutné řezat stovky, ne-li tisíce, dlaždic.Tato částka navíc bude výrazně záviset na metodě stylingu a na vytvořeném obrázku.

Potom se další otázka okamžitě stane logickou: jak porcelánové dlaždice rozřezat na takové objemy?Proto je nutné zvážit několikindividuální situace, kdy je třeba řezat porcelánové dlaždice.

  1. Pokládání porcelánové dlaždice se provádí v malém bytě, v malé místnosti.Není poskytován žádný výkres, styling se provádí obvyklým způsobem.Bude vyžadováno porcelánové řezání, ale nebude nutné řezat příliš mnoho, a to stačí ruční řezačka dlaždic.
  2. Dokončování se provádí na velkém povrchu (průmyslové prostory, obchod atd.).Dlaždice se instalují obvyklým způsobem nebo pomocí jedné z možných možností pro složené pokládání (parkety, offset, diagonální atd.).Při takové instalaci je odpověď na otázku, jak porézní dlaždice řezat, další odpovědí - je nejlepší použít řezačku elektrických dlaždic, protoževýznamná práce dopředu.
  3. Ve dvou zvažovaných předchozích situacích, za účelem uložení dlaždic na místo, přímé řezání porcelánových dlaždic, tj.všechno zbytečné bylo jednoduše odříznuto od dlaždic.Takové řezání se obvykle provádí v přímé linii.Pokud však musíte rozvinout složitý ornament, vzor nebo panel, může být nutné porézní dlaždice oříznout podél složitého profilu.Totéž může být vyžadováno při montáži například schodů do požadovaného tvaru.Potom se obvykle musíte uchýlit k pomoci organizací třetích stran, které provádějí například řezání porcelánové kameniny vodním paprskem nebo jiné řezání.

Trochu o nástroji pro řezání porcelánových dlaždic

Ve všech předchozích případech posuzovaných v každém z nichpoužívá svůj vlastní nástroj, který vám umožní vybrat, jak se dlaždice z porcelánové kameniny vyříznou za určitých podmínek.

Ruční řezačka dlaždic je ve skutečnosti stejný obyčejný řezač skla, nebo spíše je řezací válec v řezačce dlaždic stejný, pouze větší a není umístěn na pevnou rukojeť, jako v řezačce skla, ale na pohyblivý držák, který se může pohybovat v danémsměr.

Pohybující se podél vodítek zanechává držák s upevněným řezacím válcem hluboký řez na povrchu dlaždic.Dlaždice se jednoduše rozbije podél tohoto řezu.

Takový nástroj je nejvhodnější, když se vyžaduje řezání porcelánových dlaždic doma s malým množstvím práce.

Kvalita řezu není nejlepší, protožev případě prasknutí na okrajích dlaždic může dojít k poškození přední plochy.

Nejkvalitnější střih dlaždic umožňuje získat stroj na řezání porcelánu nebo elektrické řezačky dlaždic.V tom je dlaždice oříznuta speciálním diskem.Řez se provádí po celé tloušťce dlaždice, místo řezu a disk jsou chlazeny vodou, takže kvalita řezu je docela přijatelná.

Pro řezání dlaždic na složitých profilech se nejčastěji používá řezání porcelánové kameniny vodním paprskem.V tomto případě se k řezání používá voda smíchaná s brusivem.Tato směs pod tlakem prochází speciální hlavou,v důsledku toho se vytvoří proud vody o tloušťce vlasů.Takový vlas snadno porezává porcelánové dlaždice, aniž by narušoval jeho strukturu a aniž by na jeho povrchu zanechával třísky a otřepy.

Na různých typech řezání

Hydrořezání porcelánové kameniny, jakož i jiných typů řezání, jsou technologicky složité procesy a jsou prováděny ve specializované výrobě za použití zvláštních strojů.Umožňují řezání žuly, kamene a dalších podobných materiálů podle libovolného profilu a do požadované hloubky.Jak se to stane, můžete pochopit z následujícího obrázku

Takové zpracování nejtvrdších materiálů umožňuje jejich předřezání před pokládkou, což umožňuje provádět obložení nejobtížnějších povrchů.Falešnou mozaiku lze navíc provádět podobným způsobem.V tomto případě, částečně tloušťkou dlaždice, se provádí řezání porcelánového kameniny vodním paprskem, cena takových falešných mozaik je nižší než cena konvenčních a je poměrně obtížné je rozlišit.Příklad takového zpracování dlaždic je uveden na níže uvedené fotografii.

Takové zařízení se nejčastěji používá k řezání porcelánových dlaždic na zakázku.V tomto případě je možné aplikovat protiskluzové zářezy na schody, zaokrouhlit konce dlaždic a vyrobit lišty pro schody.Je zřejmé, že při takovém řezání porcelánových dlaždic bude cena za vykonanou práci vyšší nežnákup ruční řezačky dlaždic.

Ale pokud jde o vytvoření velmi složitého vzoru nebo bude to o možné bezpečnosti (použití protiskluzových zářezů na schody, které na nich vytvářejí zaoblené hrany), ale jednoduše nelze dělat práci konvenčními prostředky, budete muset takové náklady platit.Ve skutečnosti, pokud jde o vytváření kreseb nebo ozdob, máme na mysli umělecké řezání porcelánové kameniny.To vyžaduje spojení různých částí podél nejsložitějšího obrysu.Například při vytváření různých panelů.

]

Při vytváření takových panelů lze použít jiné způsoby řezání, například laserové řezání porcelánové kameniny.Při tomto zpracování je nejdůležitější, aby se díly z různých materiálů shodovaly při instalaci.Koneckonců, jejich spojení by mělo probíhat téměř hladce.Ve strojích, které provádějí tento druh zpracování, se často provádí počítačové řízení řezání, což umožňuje dosáhnout maximální shodnosti různých částí.

Řezání takových materiálů, jako je porcelánová kamenina, je poněkud komplikovaným úkolem, ale je to docela možné.To, jak je to nejlépe provedeno, závisí na podmínkách, za kterých je prováděno, a na množství práce před námi.Existuje řada nástrojů a zařízení, které mohou úspěšně vyřešit podobný problém v požadovaných objemech.