Porcelánové dlaždice pro podlahu - vlastnosti aplikace

Mnoho věcí se pro nás stalo tak běžných a běžných, že si jich někdy nevšimneme.Jako například podlaha v místnosti.Ne, když narazíme nebo sklouzneme, okamžitě si všimneme všeho.Nebo povrchová úprava bude taková, že je jednoduše nemožné si toho nevšimnout, například se používá porcelánová kamenina, pro podlahu to lze považovat za nejlepší volbu.Nebo bude na podlaze vytvořeno skutečné umělecké dílo ve formě mozaiky nebo panelu.A vše, co je uvedeno, může být obyčejná podlaha.

Obsah

Co je pohlaví obecně?

Sex je základem každé místnosti.A někdy je těžké pochopit, co hraje hlavní roli při utváření vnímání jeho interiéru.Podlahy nebo funkční účel místnosti nebo její konstrukční prvky (úzké, široké, čtvercové, podobné pouzdru na tužky atd.).V každém případě je obecně přijímaná praxe taková, že dekorativní materiál je vybrán pro funkční účel místnosti a její vlastnosti, v tomto případě nás zajímá keramická žula pro podlahu.

Jaká by měla být podlaha v chodbě?

Co lze chápat podle funkčního účelu?Vstupní hala je tedy charakterizována přítomností vlhkosti a nečistot padajících z ulice do místnosti.Kromě toho prochází každý, kdo přichází nebo opouští dům nebo byt.

V souladu s tím by nátěr používaný v chodbě měl být vodotěsný, neměl by se bát špíny a slabých chemikálií.činidla (nezapomeňte na sůl na chodnících v zimě), liší se mechanickou pevností a odolností proti opotřebení.Za těchto podmínek se porcelánové kameniny pro podlahu v chodbě ukážou jako materiál, který plně splňuje všechny výše uvedené požadavky.

Nezapomeňte na dostatečnou mechanickou pevnost nátěru, protože čepy z bot jsou schopny vytvořit docela hmatatelné mechanické zatížení.Jedna z možných možností, jak porcelánové dlaždice vypadají na chodbě na podlaze, vám níže uvedená fotografie umožňuje vyhodnotit se.

Podlaha v kuchyni

Dalším příkladem je, jak by měla vypadat podlaha v kuchyni.Během dne zde budou navštěvovat všichni nájemníci bytu, navíc se zde pravidelně shromažďuje celá rodina, což znamená, že požadavky na trvanlivost nátěru budou stejně relevantní jako nátěry na chodbě.Kromě toho neexistují neméně specifické a drsné provozní podmínky, pokud se porcelánová kamenina používá jako nátěr.Jedná se především o teplotu a její změnu.

Vaření vyžaduje vytvoření vysoké teploty, která se v tomto případě cyklicky mění (vaření - ohřev, hotové vaření - chlazení).Kromě toho se během vaření vytvářejí páry, jak tekuté, tak tukové, k jejichž odstraňování se používají detergenty.

Všechny tyto vznikající účinky a požadavky na povlakování jsou:

  • cyklické změny teploty;
  • mechanická pevnost a odolnost proti opotřebení;
  • odolnost vůčiúčinky čisticích prostředků (chemikálií);

doslova nutí použití materiálu, který jim může dlouhodobě úspěšně odolat.Porcelánová kamenina pro podlahu používanou v takových podmínkách je téměř ideálním materiálem.

Kromě toho bychom neměli zapomenout, že designéři doporučují rozdělení kuchyně do samostatných zón - vaření a stravování, porcelánové dlaždice s tímto úkolem úspěšně zvládnou.

Jako příklad takového designu kuchyně viz níže uvedená fotografie:

Porcelánové podlahy v koupelně

K splnění požadavků, které musí porcelánová deska splňovat- dlažby, je nutné vyhodnotit podmínky pro jejich použití v koupelně.Má své vlastní vlastnosti - stálou přítomnost vody a její vstup na podlahu.V tomto případě existuje vysoká pravděpodobnost uklouznutí na mokré podlaze, zejména v případě leštěných porcelánových dlaždic, a poranění.

Dále je třeba poznamenat, že toto riziko poranění na kluzkém povrchu se vztahuje na všechny dříve zvažované možnosti použití porcelánové kameniny - na chodbě a v kuchyni.

​​

Aby se předešlo nehodě, je proto nejlepší pro takové podlahy použít neklouzavý porcelánový kamenina, což výrazně snižuje pravděpodobnost zranění.

Doporučená četba:
[Návrh 53]

S ohledem na praktickou situaci, kdy je podlaha dokončena porcelánovým kamenem, ještě jednapožadavek na podlahu, který by měl být povinný pro návrh výzdoby jakýchkoli prostor.Příklad implementace těchto požadavků při dokončování koupelny lze vidět na fotografii níže.

Porcelánové dlaždice ve výzdobě obývacího pokoje

Zde je situace úplně jiná.Nikdo samozřejmě nezruší všechny dříve formulované požadavky na porcelánovou podlahovinu:

  • pevnost a schopnost vydržet (při správné instalaci) značné zatížení;
  • odolnost povlaku proti opotřebení;
  • odolnost proti cyklickým změnám teploty;
  • odolnost proti vodě;
  • inertnost vůči účinkům detergentů.

Prostory, jako je salón nebo podobně, však přidávají další požadavek, který musí porcelánové dlaždice splňovat, když se používají jako podlahové krytiny.Nejprve to jsou reprezentativní funkce, obývací pokoj by měl vypadat luxusně, při zachování sofistikovanosti a vytváření vhodné představy o domě a jeho majitelích.Je nejlepší použít lesklý porcelánový kamenina pro podlahu v takové místnosti, bude to nejlepší volba.Jako příklad takového provedení lze použít fotografii níže

. Je třeba říci, že použití takové porcelánové kameniny neukládá žádná omezení ohledně jejího tvaru a textury povrchu.Při výběru konkrétního typu porcelánové dlaždice bude vše určeno osobním vkusem a výzvami.Jedním z nejoblíbenějších typů povrchových úprav jsou tedy porcelánové dlaždice na parketové podlahy.Jak to vypadáCílovou ukázku vidíte na obrázku níže.

Tímto směrem se otevírá doslova nespočet možností, zejména proto, že pro každou z nich je možné zvolit vhodný typ porcelánové kameniny.Používejte například porcelánovou kameninu na kamennou podlahu, jak je znázorněno na fotografii.

Může to být napodobenina přírodního kamene nebo mramoru nebo jakéhokoli jiného.Tento seznam navíc neomezuje použití materiálů s odlišnou texturou.Porcelánové dlaždice napodobují jakýkoli materiál - dřevo, železo, laminát atd.Je docela možné použít porcelánové kameniny na podlahu se vzorem nebo mozaikou.

Po zvážení široké škály povrchových úprav podlah pomocí porcelánové kameniny lze pokračovat velmi dlouhou dobu.S nejrůznějšími aspekty použití porcelánové kameniny je spojeno mnoho jemností a odstínů - od velikostí dlaždic po výběr barev.Až na to, že najdete porcelánové dlaždice na podlahu s panely.

Z materiálu by však mělo být zřejmé, že porcelánová kamenina jako podlahová krytina, která se používá také k ozdobení obývacího pokoje nebo jiného podobného účelu, může uspokojit jakýkoli náročný vkus a umožňuje realizovat ty „nejbláznivější“ nápady..

Použití porcelánové kameniny v pomocných a technických místnostech

Možnosti, které porcelánová kamenina nabízí, neomezují její použití pouze v obývacích pokojích.V příměstských a venkovských domech se neobejde bez pomocných prostor -kotelna, dílna, garáž atd.Porcelánové dlaždice jsou velmi vhodné pro podlahu v garáži, tato úprava umožňuje vyřešit několik problémů.

Pro tyto účely je samozřejmě nutné použít naleštěné porcelánové dlaždice, ale tzv. Matný.Má drsný neklouzavý povrch a maximální pevnost a odolnost proti vodě.Použití bílé porcelánové kameniny v garáži samozřejmě není tou nejlepší volbou.K tomu se nejlépe hodí jiné, tmavší nebo šedé barvy, ale nakonec je barva věcí osobní volby.

Za povšimnutí stojí i další výhody matné porcelánové dlaždice s výjimkou drsného a neklouzavého povrchu.To je zvýšená pevnost a trvanlivost.

V místnostech, jako je garáž, jsou vždy přítomny částice prachu a nečistot, které slouží jako vynikající brusivo a mohou poškodit povrch povlaku.Takže pro porcelánové kameniny to není děsivé, protože je natřeno po celém objemu a pokud je povrch poškozen, bude materiál pod ním stejné barvy, což způsobí poškození zcela neviditelným.

Dobrá a zvýšená pevnost podlahových dlaždic, porcelánových dlaždic, které Rusko vyrábí nebo v jiné zemi, umožní, aby povlak odolával významnému mechanickému namáhání, včetně nárazů způsobených pádem nástrojů a různých částí.

Zvláštní podmínky použití

Nezapomeňte vzít v úvahu téměřúplná absence absorpce vody porcelánovými dlaždicemi.To mu umožňuje odolávat účinkům nízkých teplot a umožňuje používat porcelánové kameniny pro podlahy na ulici.

Jeho uplatňování však bude velmi rozmanité.Může sloužit jako ochranný nátěr pro zdobení fasád, podlah na verandě nebo pro zdobení chodníků a dalších oblastí na území sousedícím s domem, jak je znázorněno na fotografiích níže.

Porcelánové dlaždice jsou ideální pro zdobení verandy a schodů, jakož i dalších prvků krajinářského designu.Zároveň bude zaručena dlouhodobá služba pokrytí bez jakýchkoli dalších nákladů.

Důvodem jsou technické vlastnosti porcelánové kameniny.Aby se předešlo zranění, je samozřejmě nutné vzít v úvahu výše uvedené požadavky na povrch dlaždic.

]

Trochu o výběru porcelánové kameniny

Při řešení problému výběru porcelánové kameniny pro podlahu nebudou výše uvedené informace stačit.Kromě výše uvedeného je třeba vzít v úvahu řadu faktorů.To platí pro zemi výroby a geometrické rozměry dlaždic.

Při výběru porcelánové kameniny pro podlahu jsou rozměry dlaždic určovány několika požadavky.Tloušťka dlaždice závisí na typu místnosti, v garáži, dílně a pomocných místnostech, kde může dojít ke značnému mechanickému namáhání, je nejlepší použít dlaždice o větší tloušťce, protože mají větší pevnost a schopnostvydrží takové zatížení.V obytných prostorech budou vhodnější dlaždice s menší tloušťkou.

Nejoblíbenější jsou středně velké dlaždice, například porcelánové kameniny pro podlahu 30x30.Velikost dlaždice ovlivňuje její požadovaný počet a také počet švů vytvořených během instalace.Například, pokud používáte porcelánové kameniny pro podlahu 40x40, počet švů bude menší než v případě použití menších dlaždic.

Významný je také tam, kde se vyrábí porcelán.Porcelánová kamenina vyráběná v Itálii a Španělsku má zvláštní půvab, ale zároveň má nejvyšší náklady.

Porcelánové dlaždice od jiných výrobců, Číny, Turecka a několika evropských zemí, budou levnější.Rusko také vyrábí porcelánové kameniny pro podlahy, pokud jde o kvalitu výroby, není horší než výrobky jiných výrobců.

Možná se neliší elegancí italských, ale italští výrobci používají nejdražší technologie a materiály a jejich výrobky jsou klasifikovány jako elitní.K dekoraci však používali domácí porcelánové dlaždice, zanechávají o tom docela příznivé recenze.

Porcelánové dlaždice se obvykle vyrábějí ve sbírkách.Složení sbírky zpravidla zahrnuje různé typy dlaždic.Proto, pokud se snažíte vybrat porcelánové kameniny pro podlahu, katalog hotových výrobků bude přesně to, co potřebujete.

Je možné použít takový materiál, jako je porcelánové kamenina, k dekoraci široké škály místností, zejména podlahy v nich.Jehocharakteristiky (údaje o některých z nich jsou uvedeny výše), umožňují vám vybrat si vhodný materiál pro celou řadu situací, a to jak podle míry vlivu vnějších podmínek, tak pro podmínky konkrétní místnosti.