Porcelánové dlaždice pod kamenem a nejen!

Jedním z důvodů popularity porcelánové kameniny a jejího rozšířeného použití je schopnost simulovat téměř jakýkoli materiál používaný k výzdobě při zachování všech jejích nejlepších vlastností.Můžete použít porcelánové kameniny, jako je kámen, dřevo, kůže a kov, vytvářet futuristické kompozice nebo umělecké panely.

Obsah

Jaký je důvod této odrůdy?

V technologii výroby je zakomponována možnost výroby porcelánových dlaždic s jakýmkoli vzorem a typem povrchu.Klasická technologie výroby zahrnuje následující etapy práce:

  • příprava surovin, jejich mletí a míchání ve správném poměru;
  • lisování výsledné hmoty a formování budoucích produktů;
  • střílí.

Ve fázi lisování se vytvoří požadovaný vzor.Porcelánovou kameninu můžete dostat pod kámen nebo si vytvořit jiný vzor.

K tomu se lisování používá v několika etapách místo jedné, jak to umožňuje klasická technologie.

Nejprve se provede primární lisování a připraví se dlaždice.Poté se na jeho povrch aplikuje speciální kompozice o tloušťce několika milimetrů, provede se opakované lisování a poté vystřelí.V závislosti na použité kompozici můžete získat imitaci mramorové žuly nebo vytvořit stylizaci jiného materiálu.

Další zpracování

Po vypálení má hotová porcelánová dlaždice drsný, matný povrch.V této formě je nejvhodnější pro použití jako podlahová krytina, tvořící trvanlivý, odolný proti opotřebení a bezpečný povrch, který napodobuje mimo jiné porcelánové kameniny, jako je kámen.

To však často nestačí, designéři pro vnitřní výzdobu vyžadují materiály s různými povrchovými texturami (lesklé, leštěné, reliéfní atd.) A různé barvy.K tomu je možné aplikovat minerální soli na povrch dlaždic před vypálením, což má za následek, že porcelánová dlaždice s hladkým a lesklým povrchem má saténový povrch.

Pro dekoraci můžete také použít glazované porcelánové dlaždice, lesklý povrch, na kterém se vytvoří glazury nanesené na hotovou porcelánovou dlaždici a poté vystřelit.

Výhodou této dlaždice je to, že původní hrubá struktura porcelánové dlaždice je zachována, avšak takové dlaždice mají nedostatečnou odolnost proti opotřebení a takové dlaždice jsou nejvhodnější pro použití při dekoraci stěn.

Dalším typem dalšího zpracování porcelánového kameniny, které stojí za zmínku, je rektifikace.Toto je název zpracování bočních okrajů porcelánových kameninových dlaždic, což umožňuje jejich montáž prakticky bez švů, vytváření uměleckých panelů nebo souvislého nátěru, pro které je například porcelánová kamenina perfektnímramorovaný.

Proč se používá porcelánové kamenina?

Použití porcelánové kameniny je založeno na jejích vlastnostech.Mezi nimi stojí za zmínku:

  • vysoká mechanická pevnost;
  • nedostatek absorpce vody;
  • ​​
  • obrovský výběr široké škály barev;
  • mrazuvzdornost;
  • odolnost proti opotřebení;
  • napodobeniny různých materiálů.

Odolnost proti mrazu a nulová absorpce činí z porcelánové kameniny vynikající materiál pro zdobení fasád.Vzhledem k nedostatečné absorpci vody neabsorbuje vlhkost, a proto při nízkých teplotách nedochází ke kolapsu, k čemuž nevyhnutelně dochází v případech, kdy potahový materiál absorboval vlhkost a expanduje, což způsobuje poškození při zmrazení.

Díky vysoké odolnosti proti opotřebení je porcelánová kamenina téměř nezbytná pro dekoraci podlah, zejména tam, kde dochází k vytlačení.

V tomto případě lze s použitím porcelánové kameniny s různorodou povrchovou strukturou vyrobit téměř jakoukoli podlahu.Například mramorové porcelánové dlaždice vám umožní napodobit mramorovou podlahu, parketové dlaždice vám umožní navrhnout povlak ve formě parketové podlahy a vzorované dlaždice pomohou vytvořit barevný obrázek, a to až po umělecká díla.

Kuchyně a koupelna také představují rozsáhlou oblast činnosti při používání porcelánové kameniny.A tady to jeurčeno fantazií, žula, jejíž texturu lze přizpůsobit konkrétním úkolům, pomůže dosáhnout tohoto cíle.Výsledkem takovéto kreativity může být jedinečný dekor v přírodě, který mu poskytuje nezbytné vlastnosti a skrývá nebo kompenzuje nepříznivé vlastnosti místnosti.

Porcelánová kamenina a kreativita

Výše ​​uvedené možnosti pro použití porcelánové kameniny daleko od vyčerpání jejích schopností jako dokončovacího materiálu.Rozmanitý vzhled a imitace jakýchkoli materiálů, jejichž možnosti jsou uvedeny v tabulce na konci textu, vám umožní realizovat téměř jakékoli nápady designérů.

Pokud to mohu říci, porcelánové kamenina je extrémně „plastový“ materiál.Je v dokonalé harmonii s kovem, dřevem, sklem, včetně napodobování některého z těchto materiálů stylingem textur, a lze jej použít k dekoraci místností v široké škále stylů - od špičkových technologií po baroko.

Porcelánové dlaždice lze dokonale kombinovat s nábytkem a také díky správně vybranému barevně strukturovanému řešení odstínů nebo, pokud je to nutné, vyhlazují architektonické prvky.Zároveň se jedná o čistě utilitární materiál, vhodný pro dokončování pomocných nebo průmyslových prostor.

Jak se přihlásitporcelánová deska, jak ji používat, je věcí osobního výběru a vkusu.Například může být vyrobena stolní deska, nebo bude sloužit jako rám pro zrcadlo.Nebo to pomůže vytvořit atmosféru a atmosféru starověku, například, dát podlaze místnosti pohled na Zemi nebo stěny vypadají zdobené přírodním kamenem.

Jak si vybrat porcelánové kameniny?

Pro správný výběr porcelánové kameniny je třeba vzít v úvahu některé jemnosti.Porcelánové dlaždice jsou vyráběny v různých velikostech, což může mít určitou hodnotu.Čím větší je velikost dlaždic, tím méně spojů bude, i když proces instalace velkých dlaždic je obtížnější než ten malý.

Během výroby porcelánové kameniny zůstává na koncích obkladů výčnělek (ráže) a není vždy stejný, šíření může dosáhnout 1–2 cm.

Při balení do krabice se položí dlaždicejeden kalibr, takže při nákupu dlaždic je třeba tomu věnovat zvláštní pozornost.Kromě toho výrobce provádí opravu - ořezové hrany.Při tomto ošetření se porcelánová kamenina vyrábí v jedné velikosti, což umožňuje instalaci prakticky bez švů.

Neméně důležitá je tloušťka dlaždice.Pokud bude používán na místech s velkou koncentrací lidí nebo tam, kde je velké zatížení, například ve skladu, pak je lepší použít silnější dlaždici.Zatímco v domě můžete použít tenčí, zejména proto, že to stojí méně.A navíc je třeba vzít v úvahu hmotnost dlaždice.Porcelánová deska je docela těžký materiál, a ne každý oddíl je schopnývydrží další zatížení.

Přes přísné dodržování technologie a dávkování složek je možné během výroby vyrábět dlaždice s mírným rozdílem v tónu.

Výrobce nezávisle vybírá dlaždice o jednom tónu, ale přesto by měl kupující věnovat pozornost uniformitě dlaždic.

Porcelánové dlaždice jsou velmi rozmanité co do barvy, struktury povrchu a textury.Je schopen napodobit jakýkoli materiál, takže povrch, který má být upraven, může mít jakýkoli vzhled.Některé z různých typů povrchové struktury porcelánové kameniny jsou uvedeny v následující tabulce.