Porcelánové dlaždice do kuchyně

Výběr materiálu je zpravidla určován jeho vlastnostmi a podmínkami, za kterých bude používán.V obývacím pokoji v kuchyni mohou ve vztahu k použitým materiálům vzniknout tvrdé podmínky, což způsobuje určité potíže při výběru povrchové úpravy.Porcelánová kamenina se v poslední době stále častěji používá jako nátěr pro podlahy v kuchyni, stejně jako pro stěny a další povrchy.

Obsah

O podmínkách v kuchyni

O kuchyni každého z násví téměř všechno.Aby se však tyto znalosti systematizovaly, je třeba alespoň uvést vlastnosti místnosti a formulovat požadavky na ty materiály, které se budou týkat:

  • odolnost proti opotřebení.Kuchyň je jedním z nejnavštěvovanějších míst v bytě a podlaha musí odolat výraznému mechanickému namáhání;
  • odolnost proti vlhkosti;
  • schopnost odolávat agresivním detergentům;
  • mechanická odolnost proti nárazům (pád různých, často těžkých předmětů by neměl vést k narušení povlaku);
  • snadná údržba během provozu;
  • příjemný vzhled a schopnost vytvářet různé kompozice a obrazy.

S ohledem na výše uvedené požadavky na prostory bude používání porcelánových dlaždic pro podlahu v kuchyni jedním z nejlepších řešení, protožeporcelánová deska plně vyhovuje všem výše uvedenýmpožadavky.

Kromě toho bychom neměli zapomenout na to, že tráví v kuchyni docela hodně času a že samotná situace by měla vyvolat touhu po příjemné komunikaci.To bude usnadněno vhodnou výzdobou kuchyně, například porcelánovým obkladovým panelem, jak je znázorněno na obrázku níže:

Použití porcelánových dlaždic v kuchyni

Pokud se používá jako dekorační materiálporcelánové kameniny, do kuchyně je třeba zvážit několik dalších faktorů.Nejprve je třeba zahrnout výběr dlaždice a podlahy obecně.Faktem je, že leštěný povrch porcelánové kameniny je kluzký, a pokud je také mokrý, pravděpodobnost zranění, zejména u dětí a starších lidí, je velmi vysoká.

Proto, pokud jsou podlahové dlaždice do kuchyně upraveny, porcelánové kameniny se nejlépe aplikují, ale nejsou leštěné, ale matné, s drsným povrchem.V tomto případě bude schopnost klouzání po povlaku, zejména za mokra, mnohem menší.

Zároveň by se při výběru dlaždice nemělo zapomenout na obecné zásady výzdoby interiéru.Pokud je tedy místnost malá, pak jsou pro její dokončení nejlepší barvy světla.Lehké dlaždice do kuchyně, ať už to bude porcelán nebo ne, vizuálně zvýší objem místnosti.Leštěné dlaždice na stěnách díky lepší odrazivosti také zvýší vnímaný objem.

Naopak, pokud je místnost příliš velká, paktmavé dlaždice sníží jeho vizuální vnímání, učiní místnost pohodlnější.

Doporučená četba:

Často jsou kuchyně a koupelna hotové společně a snaží se použít stejný materiál, takže byste měli přemýšlet o porcelánových dlaždicích v koupelně, aby měl stejný materiál jako kuchyně, aby nedošlo k disonanci.

Porcelánová kamenina je sama o sobě „studená“ v tom smyslu, že chůze po ní naboso není vždy příjemná, ochlazuje nohy.Proto, aby se předešlo takovému nepříjemnému účinku, bylo by možným řešením zařízení další „teplé“ podlahy pro milovníky chůze naboso.

Porcelánové dlaždice v kuchyni a v obecném interiéru místnosti

Při použití porcelánové kameniny jako podlahové krytiny je třeba zohlednit obecné zásady vytváření interiéru a jeho kombinaci s designem interiéru.Obecně uznávanou praxí je tedy oddělení zón vaření a jídla.Podobný problém lze vyřešit bez větších obtíží, pokud se v interiéru použije porcelánová kamenina, níže je vidět fotografie jako příklad takového použití porcelánové kameniny.

Toho lze dosáhnout montáží dlaždic různých velikostí, barev nebo jejich různého pokládání.Je třeba mít na paměti, že v důsledku různých barevných palet a různých typů povrchových úprav (dřevo, kámen, panely atd.) Může být žula použita jako nezávislý prvek výzdoby místnosti, napříkladpoužitím porcelánových dlaždic do koupelny jako povlaku můžete získat malebný obrázek nebo panel, jako na fotografii.

​​

Je třeba poznamenat, že to nevyčerpává možnosti porcelánové kameniny jako dokončovacího materiálu.Podlaha v kuchyni může být vyrobena jako mozaika z porcelánové kameniny, zatímco výsledný vzor může být jakékoli složitosti

Existuje několik dalších prvků interiéru, které dodají porcelánové kamenině zvláštní lesk.Jedním z těchto prvků budou parapety z porcelánové kameniny, které dokonale zastíní a doplní podlahu nebo jiný nátěr.Jak to vypadá, je zobrazeno na fotografii.

Dalším neméně důležitým prvkem výzdoby místnosti a vytvoření podlahy je podstavec z keramické žuly.Pokud je sokel používán ve všech místnostech, musí být použit i při vytváření podlah z porcelánové kameniny.Tím se vytvoří jednotný designový styl pro všechny místnosti, jako příklad toho můžete vzít fotografii níže:

Při výběru barvy nátěru by měla být brána v úvahu barva nábytku a dostupné kuchyňské vybavení.Převaha jedné barvy, jako je bílá, může neúmyslně inspirovat nepříjemná spojení (nemocnice, laboratoř atd.).Chcete-li vytvořit uvolněnou atmosféru, měli byste zvážit použití barevné porcelánové kameniny.

Doporučená četba:
[[PN 60]

Často požadovaného účinku lze dosáhnout kombinací dlaždicrůzné barvy a různé vzory, stejně jako různé způsoby pokládky.

Horizontální pokládka činí místnost vizuálně širší, vertikální - vyšší.Zde bude hlavním kritériem váš vkus - hlavní věc je, že se vám výsledek líbí, protože jej musíte obdivovat po mnoho let.

Péče o porcelánové kamenina

Porcelánové kamenina je velmi trvanlivý a odolný proti opotřebení.Prakticky péče o porcelánové dlaždice se týká mokrého čištění povrchu.V tomto případě lze použít čisticí prostředky, porcelánová kamenina není přístupná působení agresivních látek, které tvoří jejich složení.V žádném případě však nepoužívejte výrobky na bázi kyselin - aniž by došlo k přímému poškození porcelánové dlaždice, poškodilo by to spáry mezi dlaždicemi.

Kromě toho, pokud se používá leštěná porcelánová kamenina, je její vodotěsnost nižší než matná.Je to způsobeno lešticí technologií, při které dochází k poškození vnějšího povrchu, i když to vytváří požadovaný lesk.

Po dokončení instalace leštěné porcelánové dlaždice musí být její povrch ošetřen jedním z odpuzujících látek, jehož výběr je poměrně rozsáhlý.

Další lesk na povrchu lze dosáhnout voskováním, které bude mít také ochrannou funkci.Při výběru produktu pro péči o porcelánové kameniny, i přes jeho mechanickou pevnost a odolnost proti opotřebení, je lepší se vyhnout použití abrazivních produktů a mechanických zařízení s kovemkartáče.

Trvanlivost porcelánové kameniny je desetiletí.Nenosí se, neztrácí barvu a snadno snáší významná zatížení bez následků.

Při jeho používání bude hlavní „nevýhodou“ to, že vás to může unavit a rozhodnete se jej nahradit.Pouze v tomto případě může být vyžadována výměna porcelánové kameniny.