Porcelánová taška na fasádu.Možnosti opláštění

Pokud vezmeme v úvahu souhrnné technické vlastnosti porcelánové kameniny a porovnáme ji s jinými dokončovacími materiály používanými k ochraně budovy, bude mezi nimi mimo soutěžní fasádní porcelán.A i když se ani nedotknete všech výhod plynoucích z použití porcelánové kameniny při výzdobě fasády, pouhá rozmanitost možných instalačních metod a barevných schémat pro výzdobu poskytuje návrhářům mnoho možností, jak realizovat své vlastní návrhy.

Obsah

Možnosti pokládání porcelánových dlaždic

Existuje mnoho různých přístupů k pokládání fasádní porcelánové kameniny, z nichž většina se používá pro výzdobu interiérů a podlah.Vše je zde limitováno autorovou představivostí.Existuje však několik způsobů, které se používají nejčastěji a které jsou uvedeny níže.

A i když nyní mluvíme o výzdobě fasády, ale, jak již bylo uvedeno, většina různých instalačních možností se provádí při zdobení stěn a podlah, pro tyto povrchy se například vezmou v úvahu různé způsoby instalace.

Některé z nich mohou být použity v budoucnu při pokládání fasádních obkladů, porcelánových dlaždic nebo jiných podobných materiálů.

Tradiční nebo základní

Jeden z nejčastěji používaných způsobů instalaceporcelánové dlaždice.Dlaždice je položena rovnoběžně se stěnou a pevně přitlačena k sobě.Jak to vypadá, je to znázorněno na obrázku

Pokud používáte pro tento způsob porcelánu obklady, nejvhodnější je čtvercová nebo obdélníková dlaždice.V případě použití dlaždic různých barev se získá možnost šachovnice

Diagonální

Variace základního způsobu pokládky bude diagonální.

V tomto případě se základní mřížka otočí o 45 °, což vede ke složitému, ale zajímavému vzoru, zejména pokud používáte pro fasádu různé barvy porcelánových dlaždic.Nevýhodou této metody je potřeba řezat dlaždice, což zvyšuje náklady na práci.

Při rozběhu nebo odsazení

Pomocí této metody pokládky keramických žulových dlaždic na fasádu můžete na ní simulovat zdivo.

Tento způsob instalace poskytuje další možnosti dokončení.Používáte-li porcelánové kameniny v kameni, můžete napodobit výzdobu staré budovy nebo panského sídla.

Doporučujeme přečíst:

Kombinované

Podobný způsob pokládky obkladů je založen na kombinaci několika různých možností.Vypadá to takto.

Další způsoby pokládky

Výše ​​uvedené možnosti nepokrývají všechny možné způsoby pokládky porcelánových dlaždic, ne všechny lze použít na fasádu, ale podlealespoň některé z těchto metod budou uvedeny níže.Jsou zobrazeny na obrázcích, dostávají také název metody stylingu.Jak se styling provádí, by mělo být jasné ze samotného výkresu.

)

Někteříbarevné řešení při pokládání porcelánových dlaždic

Při navrhování fasády má velký význam barva.Díky správnému výběru barevného schématu se může budova vizuálně zdát vyšší nebo nižší, širší nebo užší.Může být navržen v přísném obchodním stylu a nést otisk slušnosti, nebo naopak, vytvářet atmosféru zábavy a radosti kolem vás.

Pokud se k dekoraci používá fasádní porcelán, obvykle se barvy vybírají jednoduše, tj.dlaždice je použita jednobarevná.

Avšak i při této volbě barvy dlaždic a povrchové úpravy jsou možné různé barvy.Jako příklad lze uvést vnitřní výzdobu, jedna z nich je znázorněna na obrázku níže.

Tato verze barevného provedení může být dobře použita při výzdobě fasády.Jak je vidět z obrázku, barva se mění z tmavé na světlo a naopak.Úroveň, ve které k tomu dojde, může být vybrána na základě konstrukčních prvků fasády.

Takzměna barvy může být použita pro vertikální dekorace.

Je možné kombinovat tyto dva způsoby pokládky dlaždic.

Jaký je nejlepší způsob, jak využít barevné schéma fasády, je nutné rozhodnout ve fázi přípravy projektu.Každá z možných povrchových úprav fasády je schopna skrýt nebo naopak zdůraznit některé architektonické prvky budovy.V mnoha ohledech záleží na tom, jaký materiál k tomu bude použit.

Kterou porcelánovou dlaždici mám použít?

Jednou z výhod porcelánové kameniny, která vysvětluje její popularitu, je široká škála velikostí dlaždic.Použití malých rozměrů pro výzdobu fasády však bude neopodstatněné, protožezatímco povrch má podobu listu v kleci.

Obvykle se při použití fasádních porcelánových dlaždic nejčastěji používá 600x600 jako velikost dlaždic.To vám umožní vizuálně zvýšit viditelnost součástí na obloženém povrchu.

Tato velikost se samozřejmě neomezuje na použití dlaždic.V mnoha případech lze v souladu s plánem použít i menší velikosti a také porcelánové fasádní panely z kameniny, které se vyznačují velkými rozměry.V takové situaci, kdy je nabízen rozsáhlý výběr možností, existují určité potíže, u kterých z návrhů je lepší zastavit.

Proto v případě, že je vybrán fasádní porcelán, může katalog hotových výrobků výrobce poskytnout potřebné informace.Pomoc při výběru dlaždic, a to jak barvy, tak velikosti.

Je třeba připomenout další vlastnosti porcelánové kameniny.Je k dispozici v tloušťkách do 30 mm a vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně těžký materiál, bude na nosné konstrukce budovy působit další zatížení.

Tloušťka porcelánové kameniny pro fasádu by proto měla být vybrána také na základě schopnosti budovy odolat dodatečnému zatížení.

Trochu o nákladech

Náklady na dokončení fasády se skládají z nákladů na materiál a práce na pokládce.Porcelánová taška na fasádu, kterou si v tuto chvíli můžete koupit, není problém.Nabízejí ho četné obchody a salony av sortimentu je taška od různých výrobců.Cena dlaždice se bude lišit v závislosti na zemi výroby.To vše platí pro fasádní porcelánové dlaždice, cena za ni vyrobená v Číně bude nižší než cena dlaždic vyrobených v Itálii.

Náklady na náklady ovlivňují velikost použitých dlaždic a způsob instalace.Například výběrem porcelánových dlaždic o rozměrech 600x600 bude její cena vyšší než cena menších dlaždic.

Současně vyžaduje instalace nadměrných dlaždic dodatečné náklady.A pokud používáte složitý způsob pokládky, který vyžaduje oříznutí dlaždic, počet dlaždic zakoupených v rezervě by měl být vyšší.

Obecně uznávanou praxí při určování správného množství dlaždic je to, že instalovaná potřeba se zvyšuje o 10% na případmanželství a jakékoli nepředvídané okolnosti.

V případě, že například při pokládce jiné než základna, porcelánová fasáda z kameniny 600x600, bude kupní cena materiálu vyšší, protožePro ořezávání dlaždic je nutné zakoupit dodatečný materiál, přesahující obvyklých 10%.

Použití porcelánové kameniny pro výzdobu fasády lze považovat za vynikající způsob ochrany budovy, snížení provozních nákladů na její údržbu a údržbu.Důležitou výhodou této volby je schopnost dát struktuře nový vzhled, zušlechtit budovu pomocí různých barevných schémat aplikovaného porcelánu a způsoby pokládky.