Porcelánová deska - GOST 6787-2001.Technické podmínky a doporučení

Porcelánová dlaždice, i když se jedná o populární materiál, se začala používat relativně nedávno.Neexistuje žádná normativní dokumentace, aby byla zajištěna kvalita a jednotnost výrobků, můžete použít stávající normy, alespoň některé z jejich požadavků.Porcelánová dlaždice patří do kategorie dokončovacích materiálů, používá se za různých vnějších podmínek a různých vlivů.Proto, aby byla zajištěna jednotnost vlastností a schopností materiálu od různých výrobců, je možné rozšířit porcelánové dlaždice GOST, pokud jde o keramické dlaždice.

Obsah
Regulační dokumentace

Vzhled porcelánové kameniny je zcela zavádějící.Ne, nejde o barvu a strukturu povrchu.Porcelánová kamenina a keramické dlaždice jsou ve vzhledu kusem pálené hlíny a zdálo by se, co v ní může být obtížné?Podstupuje však složité zpracování.A ačkoli se výrobní techniky keramických a porcelánových dlaždic liší, přesto je docela možné, částečně, částečně rozšířit Gostovského požadavky vztahující se na keramické dlaždice na porcelánové dlaždice.

Jak je to legitimní a efektivní, je tento problém poměrně kontroverzní, zejména proto, že výrobci mají často své vlastní vnitřní standardy, někdy přísnější než požadavky GOST.Můžete například zvážit rozsah otázek regulovaných hostem;porcelánová taška 6787-2001 (jako je standardní číslo„Keramické dlaždice pro podlahy“) nespadají do její činnosti.Normativní dokument působí na neglazované a zasklené keramické dlaždice na podlahy, které je přímo stanoveno v samotném standardu při určování rozsahu.

Tento GOST však stanoví parametry a rozměry dlaždice, jejich vzhled, vlastnosti a označení, balení.V mnoha případech však může být použit jako referenční materiál s určitým stupněm opatrnosti.Třebaže GOST 6787-2001 nepokrývá porcelánové dlaždice, ale u glazovaných keramických dlaždic nastavuje absorpci vody ne více než 4,5%.Zatímco v porcelánu nepřesahuje 0,05%.

Můžeme pouze předpokládat, že dokud se taška z porcelánu GOST neobdrží, je nejlepší využívat technické vlastnosti poskytnuté výrobci.

Všechny ostatní situace související s vlastnostmi a dokumenty pro porcelánovou kameninu lze považovat za dostatečně spekulativní.

O certifikaci

Porcelánová deska se vztahuje na dokončovací materiály, a proto podle požadavků systému jakosti GOST R certifikace nepodléhá certifikaci.S prohlášeními, jako jsou keramické dlaždice, jako je porcelánová kamenina, odpovídá takové GOST, by se mělo zacházet s maximální opatrností.

Je zde několik poměrně kluzkých okamžiků.

  1. NePro porcelánové dlaždice existuje normativní dokument, ve kterém by byly formulovány všechny požadavky a vlastnosti.
  2. Keramické dlaždice nemohou být něco jako porcelánové kameniny.Porcelánová taška je jedinečný materiál získaný jedinečnou technologií a ve svých vlastnostech určitě překonává keramickou dlaždici.
  3. Dobrovolná certifikace je možná u porcelánového kameniny.V takovém případě musí výrobce poskytnout zkušebnímu centru požadavky na shodu, se kterou by měly být výrobky kontrolovány.

A v tomto případě vzniká další kluzký okamžik.Pokud výrobce obdrží certifikát pro porcelánovou kameninu, zatímco pro ověření parametrů porcelánu bude vše v pořádku.A pokud je certifikace prováděna pro shodu s jakýmkoli GOST týkajícím se keramických obkladů, pak je to prostě, v nejlepším případě, podvod.

Faktem je, že pokud je porcelánová kamenina skutečně porcelánovou kameninou, pak má určitě lepší vlastnosti než keramické dlaždice.

Je to stejné jako porovnání rychlostních možností automobilu Formule 1 a Zaporozhets.Na druhou stranu, pokud se nárokovaný materiál nazývá porcelánová kamenina a jeho vlastnosti odpovídají keramickým obkladům, jedná se jednoduše o podvod.Pokud má prodávající osvědčení pro porcelánovou kameninu, měl by se s takovým výrobkem zacházet ještě opatrněji.

O pokládání

Je však třeba si uvědomit, že žula realizuje všechny své možnosti, pouze pokudsprávný styl.Stávající technologie pokládky keramické žuly je poměrně jednoduchá, ale při jejím provádění je třeba dodržovat několik povinných požadavků.

Jednou z prvních byla povrchová příprava pro instalaci porcelánové kameniny.Především by to mělo být suché a rovnoměrné.Technologie pokládky porcelánových dlaždic na podlahu není určena k vyrovnání povrchu, a pokud tyto nepravidelnosti nejsou odstraněny ve fázi přípravy, pak zůstanou, v nejlepším případě, zůstanou v rovině lemované.A z toho se nestane krásnější.

Je-li třeba na ulici položit porcelánové kameniny, např. Vydláždit cestu v parku, musíte nejprve vytvořit základ a potěr, na kterém se porcelánové kameny budou instalovat.

Při provádění těchto prací je nutné stanovit sklon pro možný průtok vody.To je nezbytné, aby se voda neshromažďovala pod dlaždicí, jinak může zmrznout a „bobtnat“ dlaždici.

Když je potěr připraven, je nutné jej před dalším zpracováním vydržet nejméně měsíc.To je nezbytné pro smrštění potěru a získání potřebných pevnostních vlastností.

]

Technologie pokládání žuly na ulici zajišťuje dilatační spáry.Do hloubky musí přesahovat tloušťku dlaždice a musí být umístěny na celé ploše.potěry.Je obvyklé uspořádat takové švy s čtverci 2x3 m po celé ploše potěru a nutně po jeho obvodu.Po položení dlaždic jsou vyplněny speciální kompozicí.Tyto švy slouží k vyrovnání tepelné roztažnosti.

K zajištění kvalitní instalace porcelánových dlaždic je nezbytné použít speciální lepidlo určené k práci ve venkovních podmínkách.To se týká nejen lepidla, ale také spárovací hmoty.

Samotné pokládání dlaždic se provádí tradičně a neobsahuje žádné zvláštní požadavky.Hlavní věc je, že pod dlaždicemi nejsou žádné mezery.Při použití správných materiálů a správném provedení všech prací bude položená dlaždice sloužit po dlouhou dobu a nevyžaduje další péči.

Navzdory skutečnosti, že pro porcelánové dlaždice neexistuje normativní dokumentace, její použití se nezmenšuje.Výrobci porcelánu se starají o svou vlastní pověst a vyrábějí kvalitní výrobky.Jeho dlouhodobá funkčnost zajistí kvalita výrobků podporovaná správně dokončenými pracemi na pokládání porcelánové kameniny.