Populární, ale bohužel nefungující, tipy na úsporu elektřiny

Na blogech a fórech je spousta tipů, jak šetřit energii a snižovat náklady.Potíž je v tom, že ne všichni uživatelé dávají skutečně funkční doporučení.Zjistíme, jaké kroky pomáhají šetřit peníze a jaké rady je lepší odmítnout.

Obsah
  1. )
Bezdrátová čidla

Standardní kabelová zařízení se připojují k energetické síti, ale existují i ​​bezdrátová zařízení - moderní a moderní způsob je velmi drahý"Úspory."Takové senzory musí být připojeny k systému "inteligentních domů" s velkým počtem ovladačů, mechanismů - to vše je strašně drahé.

Funkcí bezdrátových zařízení je zapnout světla, reagovat na pohyb, zvuky a řídit se příkazy dálkového ovládání.Taková „inteligentní“ zařízení regulují stupeň osvětlení, v případě potřeby vypnou napájení.Instalace systému však bude stát přibližně200 tisíc rublůplus stejnou částku pro větrný mlýn nebo solární panel - náklady se vyplatí25–35 let .

Používejte energeticky účinnou technologii

Zařízení třídy A, A + jsou dražší než tradiční zařízení, takže investice se vyplácejí po dlouhou dobu.Pokud například chladnička třídy A + spotřebuje 270 kW /rok, spotřebuje jednotka třídy B 480 kW /rok.Vynásobením rozdílu průměrným tarifem získáte asi1200 rublů- jedná se o roční úsporu, za měsíc to je100 rublů ,návratnost za 30 let.

Neměli byste tedy vyměňovat starou a fungující ledničku a kupovat drahou jednotku s nálepkou „úspory energie“.

Rozdíl v ceně mezi zařízeními tříd A + a B dosahuje 20 000 rublů.Jedná se o jednorázovou investici, která výrazně zasáhne rozpočet.Navíc je oprava jednotek dražší, protože akvizice se vyplatí velmi brzy.

Snižte jas a čistotu obrazu na obrazovkách televizních a jiných zařízení

Bohužel mnoho starších lidí stále věří v tento mýtus a nadále se kazívizeSnížení intenzity barev, propustnost světla na obrazovkách nešetří elektřinu, stejně jako pokles akustického výkonu.Ale taková iracionální laskavost bude bolet zdraví.

Zařízení pro zapínání a vypínání

Zařízení lze vidět na chodbách - zařízení fungují při pohybu a zapínají /vypínají světlo.Jednotková cena je asi300 rublů , ale úspory jsou pochybné.V bytě nebude instalace zařízení fungovat, konvenční přepínač dokáže tuto práci stejně dobře, to stojí méně.

​​

Pokud však má soukromý dům dlouhé chodby, budou senzory dobrou pomocí, budou také vhodné ve dvoře, na příjezdové cestě k domu.

Vytáhněte všechny zástrčky elektrických spotřebičů ze zásuvky

Špička je správná, ale ne zcela pro úsporu.Levná nabíječka a zástrčky se přehřívají, pokud jsou, bezcennéneustále připojujte.To je však jediná úspora, protože je vhodnější dát tričko s vypínačem a vypnout napájení všech zařízení, aby se prodloužila jejich životnost.

Pokud jde o úsporu elektřiny, je velmi nízká, což dokládají studie skupiny vědců, kteří prokázali, že 7 nabíječek spotřebovalo 2,5 kW ročně, což je přibližně14 rublů po dobu 12 měsíců ,zařízení byla navíc připojena k síti neustále.

Vyměňte kabeláž

Měděný drát je úspornější než hliník - každý elektrikář o tom ví, ale úspora peněz při výměně použitelných hliníkových drátů za měděné dráty může být drahá.

Po složitých výpočtech se ukazuje, že náklady na rok se sníží o1000 rublůa samotné účtování bude stát asi20–40 tisíc rublů .

Návratnost je tedy více než tucet let.Náklady jsou nákladově efektivní při výstavbě soukromého domu, který bude stát bez výměny vodičů po dobu 50 let, v takovém případě bude pronajímatel schopen z investic profitovat.

Je důležité investovat do měděných rozvodů během velkých oprav, zejména pokud staré dráty nepodporují provoz celého počtu zařízení v domě.

Otočné čítače nebo magnety

Řemeslníci nabízejí mnoho možností krádeže elektřiny, najděte ty, kteří chtějí používat tipy.Je však třeba vědět, že jakékoli manipulace ohrožují život a že kontrolní služby již dlouho vědí o všech možnostech krádeží.

Bv případě detekce zařízení neznámého typu na elektroměrech bude majiteli bytu nebo domu uložena pokuta.Současně budou účtovat poplatek za odcizené kilowatty za nejvyšší tarif a budou nuceni zaplatit pokutu.

Instalace dvou tarifních měřičů

Poplatek za kilowatt za denní sazbu je vyšší než za noční.A mytí, ohřev vody a další procedury mohou být spuštěny v noci, takže multimístní měřiče vám opravdu umožní ušetřit.

Za účelem zvýšení účinnosti je třeba zvážit veškerou možnou práci zpožděnou přes noc - vaření v pomalém sporáku, sušení a pečení v troubě a přívod horké vody do kotle.Podle nejodvážnějších výpočtů se náklady na instalaci měřiče5000 rublůvyplatí jižza 2-3 roky .Pak to přinese nepřetržité výhody.

Přiměřený přístup k osvětlení

Při opuštění místnosti vypněte světlo.Toto je nejjednodušší způsob, jak ušetřit peníze, které přinášejí ovoce za měsíc.

a takéněkolik tipů :

  • Nainstalujte energeticky úsporné žárovky .Po dobu 100 hodin provozu bude lampa spotřebovávat 7,5 kW, což je přibližně40–50 rublů .Za rok budou úspory v rozmezíz 2000 rublů .Má smysl vybavit takovým zařízením celý byt.
  • Používejte místní osvětlovací zařízení- svítidla, stojací lampy, LED pásek přenášejí světelný paprsek o nic horší než centrální lustr aspotřeba energie méně.
  • Špinavé odstíny a oknanepřenášejí téměř 84% světelného paprsku - čistota je v tomto případě důležitější než kdykoli předtím.
  • Světlé stěny, nábytek odrážejí až 80% světelného toku , tmavé pouze 12–15%.

Obyvatelé evropských zemí jsou již dlouho zvyklí šetřit co nejvíce a zbavit se světla při výkonu běžných domácích prací.Například v Norsku je obvyklé mít večeři při svíčkách v Německu - používat autonomní solární lampy.

Život bez úniku tepla

V mnoha bytech jsou klimatizace a topení, i když je vhodnější a výhodnější umístit systém dělení, který pracuje pro vytápění a klimatizaci.

Několik dalších tipů:

  • Vyměňte konvenční infračervené ohřívače - úspory energie budou 30–65%.
  • Špinavé elektrické baterie spotřebovávají o 10-15% více energie než čisté baterie.
  • Když se ohřev vody sníží o 5 stupňů, elektrický ohřívač bude vyžadovat méně energie, fyzický rozdíl v ohřevu se prakticky necítí.
  • Průtokový ohřívač je levnější než akumulační ohřívač - nemusíte utrácet elektřinu, abyste neustále udržovali teplotu ohřevu.

Při pravidelném odstraňování vodního kamene z topného tělesa - jednou měsíčně jsou náklady na placení účtů sníženy o 15%.

Odpojení elektrických spotřebičů

Při přechodu do režimu spánku zařízení nepřestává potřebovat energii, proto je lepší odpojit televizory, tiskárny, mikrovlny a další jednotky od sítě.Nejpohodlnější způsob, jak to udělatjedním nožovým spínačem nebo klíčem na síťovém adaptéru.