Pokud sazenice rostly: co dělat a jak pěstovat v zemi

Péče o sazenice vyžaduje dodržování načasování setí, teploty, osvětlení.Existuje mnoho nuancí, protože je snadné se zmást a vynechat nějaký důležitý bod.Výsledkem je, že sazenice jsou nakresleny a hostitelka má jednu otázku - co teď s tímto sazenicem dělat?Řekneme vám důvody pro protažení sazenic a pomůžeme správně zasadit sazenice do země.

Obsah

Příčiny přemnožení ]

Nejprve určíme, které sazenice by měly být považovány za podlouhlé.Pokud má rostlina silný stonek, šťavnaté zelené listy bez skvrn - to není protáhlé, ale vysoké zdravé sazenice.Manipulace v zemi bude obtížnější, ale ne všechny špatné - takové rostliny se rychle zakoření a neexistují žádné zvláštní problémy.

Podlouhlé sazenice jsou rostliny s dlouhým stonkem a malým počtem listů.Klíčky nejčastěji neobsahovaly žádnou z růstových složek, takže úkolem domácnosti bylo odstranit nedostatky a zlepšit rostliny před sezónou.

A teď o tom, proč se sazenice rozšířily.Existuje několik důvodů, o kterých budeme mluvit podrobně.

Nedodržování teploty

Nadměrné teplo a chlad nepříznivě ovlivňují rostliny.Za standardy se považují tyto ukazatele:

Teplotní standardy pro sazenice

]
Kultura Denní teplota Noční teplota
Zelí 18 až 20 ° C 12 až 14 ° C
Rajčata 22 až 25 ° C 15 až 16 ° C
Okurky 23-26 ° C 18-20 C
Lilek, pepř 24 - 27 ° C 18 až 20 ° C

Pro vyloučení rizika přehřátí musí být nádoba s rostlinami odstraněna z obvyklého místa nebovypněte zdroje světla, teplo.

Předčasné setí

Porušení doby přípravy a setí semen způsobí, že se rostliny „doma“ zastaví.Nejprve klíčky nedostanou potřebné sluneční světlo, pak v hojnosti - získají se tenké a příliš dlouhé klíčky.Nesmí se zaměňovat s výsevním obdobím pomůže doporučení výrobce na obalu nebo přibližné načasování.

K pěstování sazenic rajčat potřebujete 60 dní, papriky 50 dní, zelí od 35 dnů, lilek od 50 dnů.Odečtěte počet dní od překládky do země - to je datum, kdy se semena začala vysévat v nádrži.

Spousta vody

Přeplnění rostlin vede nejen k prodloužení stonků, ale ik rozpadu kořene.Zalévání sazenic, a zejména hnojení, je nezbytné při moderování.Frekvence krmení je uvedena na obalech s kompozicemi.Zalévání se provádí pouze pomocí palety - nalít vodu do kontejneru, bude natažen do samotné půdy.Při testování vlhkosti půdy používejte teplou vodu, vodu - prst je mokrý, nevodný, suchý - do pánve můžete přidat vodu.

Silná setba

Pokud jste se nepotápěli, rostlinyzasadil hustě, postrádá výživu a slunce.V tomto případě budou sazenice nejen dlouhé, ale také nemocné.Výběr je doporučen pro všechny rostliny, ale některé se nejlépe osadí okamžitě do samostatných sklenic.To platí pro rajčata, lilek, pepř.

Nedostatek světla

Jedním z nejdůležitějších faktorů růstu a vývoje imunity rostlin je světlo.Může to být sluneční světlo nebo osvětlení lampy.První známkou nedostatku je světle zelená barva.Pro přidání osvětlení je praktické používat fytolampy - jsou levné, pracují po dlouhou dobu.

Pěstujete sazenice sami nebo kupujete?
Výsledky
Stáhnout...

Je možné zpomalit růst sazenic?107) Doporučujeme přečíst:
  1. Krabice vložte do stínu.Je lepší zvolit chladnou a tmavou místnost.Ale bez horlivosti by jinak rostliny vybledly a zemřely.
  2. Mírné zalévání.Voda pouze na suché zemi a na paletě.Snižte normu o polovinu.
  3. Ošetřit všechny sazenice sloučeninou k regulaci růstu.Hotové směsi se prodávají ve fyto-obchodních domech.Naneste přísně podle pokynů.

Jsou-li sazenice silné, ale vysoké a stále daleko od doby překládky do půdy, měly by být nejvyšší keře přesazeny do velkých beden.S hotovými rostlinami bude třeba manipulovat na otevřeném prostranství.Aby nedošlo k poranění klíčků dvojitou překládkou, proveďte toto:

  • odřízněte dlouhou stuhu o šířce 20 cm od hustého celofánu;
  • zatočte pásku do „sklenice“ bez dna a krytu;
  • naplňte sklenici zeminou;
  • překládají rostliny do této půdy.

Nyní zbývá vložit „skleničky“ do pánve a čas od času do vody.Překládka v otevřeném terénu je například kopání díry, třepání horních okrajů skla nebo řezání pásky, rostlina bude v díře spolu se zemí.Takto můžete chránit sazenice před kazením během transplantace.

Někdy je stonek rostliny rozdělen do 3 částí, z nichž každá musí být umístěna ve sklenici vody.Jak kořeny vypadají, kořen do země.Plody těchto sazenic však musí dlouho čekat.Při příliš časném setí se vytvářejí květenství, odřízněte je na samém základně a ponechejte pouze 2 listy.Nyní se z ledvin vyvinou nové stonky, což zvýší produktivitu.

Jak pěstovat podlouhlé sazenice v zemi

Zkušení zahradníci doporučují pro manipulaci s podlouhlými rostlinami dvě možnosti:

  1. Ležící.Nejprve musíte odstranit listy ve vzdálenosti 7-10 cm od kořene.Pečlivě se oddělte, 3 dny před překládkou.Pak vykopat ne díru, ale okap a položit rostlinu tak, aby listy začaly nad povrchem, a holá část stonku s kořenem se posype zemí.
  2. Spirála.Vhodné pro tenké a podlouhlé rostliny.Při výsadbě také očistěte spodní část stonku z listů, opatrně otočte loupanou kořenovou část kroužkem a kapáním.Nad zemí zůstane pouze vrcholek sazenic s listy.

V tomto případě se příprava půdy k překládce, zavlažování a obvazu provádí podle standardních pravidel.