Pokládka obkladů v koupelně - různé možnosti

Při určování toho, jak bude vypadat koupelna vašich snů, je mnoho problémů.Přirozeně a pochopitelně touha každého majitele vytvořit krásnou místnost, ve které můžete nejen provádět hygienické postupy, ale také si užít pobyt v ní.A v mnoha ohledech určuje pokládka obkladů v koupelně míru potěšení.

Obsah

Jak lze pokládat dlaždice

Jen málo lidí je připraveno objednat designový projekt pro výzdobu interiéru, ve většině případů se majitelé bytů řídí podle vlastního vkusu., fantazie a dříve, ve stejných módních časopisech, různé interiéry získané položením dlaždic v koupelně.

Bohatství výběru dlaždic je na jedné straně požehnáním, které vám umožňuje realizovat jakékoli nápady pro návrh místnosti, na druhé straně komplikuje výběr, což vytváří předpoklady pro nekontrolovatelný let fantazie.

V takové situaci je pravděpodobně vhodné zvážit obvyklé metody, které se staly klasickými a které se používají k pokládce obkladů v koupelně.

Populární metody pokládky dlaždic

Nejprve je třeba zmínit takové pokládky jako základní, diagonální, bodový, šachový:

Okamžitě stojí za zmínku, žeto nevyčerpává možnosti pro pokládku obkladů v koupelně.Navíc se mezi sebou praktikuje kombinace výše uvedených metod a existuje také mnoho dalších možností, jako je pokládka dlaždic.

Například takový jako koberec:

Vzhledem k tomu, že dlaždice jsou obdélníky a čtverce a styl je jejich vzájemnou kombinací, pro tvůrčí osobu jsou v tomto případě skutečně neomezenépříležitosti k realizaci vaší fantazie.Jako příklad je možné položit dlaždice v koupelně podle obrázku níže.

Ačkoli bílá, i když pouze černá, chtěla bych to

Obecně přijímaným, lze říci standardem, pokládka obkladů v koupelně je tmavé dno (podlaha) a bílánahoře, oddělený ohraničením uprostřed.Jak vypadá podobná dlažba v koupelně - jako příklad uvádíme níže uvedenou fotografii.

V tomto případě však rozhodující roli nehraje způsob položení dlaždice, ale její směr.Dlaždice mohou být orientovány vodorovně nebo svisle.Každá z těchto metod má své vlastní výhody.

Horizontální pokládka vizuálně rozšiřuje místnost, vertikální ji zvětšuje na výšku.

Rovněž se praktikuje kombinovaný styling, který kombinuje svislé a vodorovné pruhy a různé vzory stylingu.

Důležitévelikost dlaždice a její povrch jsou důležité pro vizuální zvětšení místnosti.Za optimální se považuje pokládka keramických obkladů v koupelně o velikosti ne více než 15x15.

Leštěné dlaždice také přispívají k vizuálnímu zvětšení velikosti místnosti, jako by rozmazávaly její hranice.

Je třeba poznamenat, že podle odborníků nemá diagonální pokládka dlaždic v malé koupelně vliv na vizuální zvětšení velikosti místnosti.

Vytváření samostatných zón

Dalším způsobem, jak podat výrazný vzhled obecné situaci, je rozdělení celkového objemu místnosti na zóny podle jejich funkčního účelu.V tomto případě se dlaždice pokládají v koupelně s různými barvami na různých místech, jako je to například na fotografii.

V tomto případě byly pro hygienickou zónu použity dlaždice jedné barvy, místa pro praní a další postupy byly vyrobeny z dlaždic jiné barvy a bylo také položeno se změnou rytmu - jednotné, klidné pole bylo nahrazeno určitým průlomem.To vám umožní vizuálně změnit vnímání celé místnosti a vytvořit dojem mnohem většího objemu.

Doplňky přidají do koupelny jedinečné vlastnosti

Vzhledem k tomu, jak se v koupelně pokládají dlaždice, nelze ignorovat tak důležitou otázku, jako je použití různých doplňků a možných způsobů zdobení místnosti..Existuje mnoho přístupůpoužití těchto nebo těchto návrhářů tvrdí.Je to způsobeno především použitím materiálů, jako je dřevo nebo proutěné výrobky.Atmosféra v koupelně je vlhká a to nepřispívá k dlouhodobé ochraně dřeva.

Již však existují materiály ze stejného stromu, které mohou být v takových podmínkách po dlouhou dobu bez zničení.A dřevěná pracovní deska nebo dřevěné skříňky a police mohou osobitému vzhledu poskytnout i ty nejmenší místnosti.

Pro dosažení původního vzhledu může být vhodné použít například vitráže k simulaci okna.Nebo pokud položíte na zeď panel, který doslova změní celý vzhled místnosti.Místo panelů často stačí použít ohraničení nebo dlaždice s ozdobami (květinové nebo geometrické vzory).

Nezapomeňte na instalatérské práce.Originální mísiče, vyhřívané věšáky na ručníky a další podobné doplňky mohou do koupelny přidat twist, což odlišuje vaši vysněnou koupelnu od standardního designu.

Existuje mnoho různých možností, které jednoduše nelze uvést.Například na nohy lze umístit koupel.

Nebo naopak budou kolem vany položeny dlaždice

O nákladech na pokládku dlaždic

Bez ohledu na výběr instalace dlaždicje nutné dodržovat harmonii barev.Správně vybraná barva a instalace dlaždic může změnit jakoukoli místnost.Snažte se tomu však vyhnoutchyby, které se již obecně přijímají.

Jak již bylo uvedeno, je lepší použít k ozdobě malé dlaždice.Pokud naopak k dekoraci malých místností používáte velkoformátové dlaždice, budete je muset hodně oříznout.V důsledku toho se množství odpadu zvýší a v důsledku toho se pokládání obkladů v koupelně zdraží, cena, kterou za práci musíte zaplatit, se zvýší.

Kromě toho podle odborníků nestojí za to kupovat levné kopie produktů italských a španělských výrobců.Při řezání takových dlaždic se často tvoří čipy na čelní ploše, což může negovat veškeré úsilí o vytvoření koupelny vašich snů.

Proto, pokud to rozpočet dovolí, je nutné použít pouze dlaždice té nejvyšší kvality, umožní vám tak ztratit peníze na padělky.

Nebo použijte dlaždice od jiných výrobců, včetně uznávaných tuzemských, ačkoli její design není tak stylový, ale kvalita je dobrá, a taková dlaždice umožňuje udělat dokonalý povrch koupelny.

Stručně o technologii instalace

Je třeba mít na paměti, že stávající návrhy na materiály, dekorace, pomocné a stavební materiály poskytují vše potřebné pro vysoce kvalitní provedení pokládky dlaždic.

Existuje mnoho přípravků nebo směsí připravených k použití, které vyžadují pouze ředění vodou, pomocné materiály, nástroje a četné učební pomůcky.

Výsledkem toho všeho je technologie stylingudlaždice v koupelně se nezjednodušily, ale staly se dostupnějšími, a to i pro nezávislé opakování.

Proto lze veškerou práci provést pozváním odborníků.Nebo, pokud je rozpočet omezený, zkuste to udělat sami.O tom, jak jsou dlaždice položeny v koupelně - video

Pokládání keramických dlaždic v koupelně je tvůrčí proces.A to vše začíná od samého začátku výběrem stylu, velikosti a barvy dlaždice, způsobu pokládky a souvisejícího příslušenství.Výsledkem takového tvůrčího procesu však bude vaše koupelna, koupelna vašich snů.