Pokládka laminátové podlahy na lodžii a balkon

Při opravách na balkoně je důležité zvolit správné dokončovací materiály tak, aby vydržely po dlouhou dobu při zachování všech jejich vlastností.Pokud je místnost plánována jako další obytný prostor, je na balkon instalováno topení.Nejčastěji se používají systémy podlahového vytápění.Pokud se rozhodnete použít laminát jako podlahovou krytinu, musíte zvolit vhodnou rozmanitost tohoto materiálu.Laminát můžete položit na teplou podlahu na balkon nebo použít laminátovou podlahu v nevytápěné místnosti.

Obsah

Který laminát je pro balkon nejlepší?

Laminát na balkoně by měl být pečlivě vybrán podle typu materiálu, protože na tom závisí trvanlivost podlahy.Vezměte prosím na vědomí, že laminátový nátěr na balkóně lze použít v případě instalace těsného zasklení a izolace místnosti.Na neglazovaném balkonu nebo lodžii se laminát rychle zhorší vlivem negativních povětrnostních faktorů.

Odborníci doporučují pro pokládku na balkónovou podlahu použít laminát nejméně 31 tříd.Panely třídy 33 jsou vhodné pro špatně izolované místnosti, protože jsou odolnější vůči extrémním teplotám a vlhkosti.Pokud máte zájem odpovědět na otázku, zda je možné položit laminát na balkon se zasklením, pak na odpověďodborníci doporučují použití nátěru s vysokou třídou odolnosti proti opotřebení a odolnosti vůči negativním faktorům.

Výběr podkladu pro laminát na balkóně

Laminátová podlaha musí být pokládána na speciální podklad bez přilepení k podkladu.Podklad vyhlazuje drobné nepravidelnosti podkladu, chrání panely před třením proti tvrdému podlahovému potěru a také zabraňuje pronikání vlhkosti do povlaku.Dalším účelem substrátu je snížit hluk nárazu, který se objevuje při chůzi po podlaze a padajících objektech.

K dispozici jsou tyto druhy podšívkového materiálu:

 1. Přírodní korkové substráty se vyrábějí z drcené dubové kůry.Nedochází k jejich deformaci z významného zatížení.Cork je šetrný k životnímu prostředí, ale drahý.Přírodní materiál se doporučuje používat v obývacím pokoji s normální mikroklima, nikoli však na balkóně.
 2. Substráty vyrobené z pěnového polyetylenu odolávají podmínkám vysoké vlhkosti, ale nemohou se chlubit trvanlivostí.Z významného zatížení se rychle zmačkávají.
 3. Expandované polystyrénové substráty jsou odolné vůči vlhkosti, nestlačují se a vyhlazují drsnost podkladu dobře.Navíc izolují místnost a chrání ji před hlukem.

Je lepší použít polystyrenové podklady na balkóně.Jsou k dispozici ve formě desek s jedním žebrovaným povrchem.Tuto stranu položí na podlahu.Spoje desek jsou lepeny páskou.

Je to možnéopláštit stěny balkonu laminátem?

Někdy je laminát položen nejen na podlahu.Dokončením stěn balkonu laminátem získáte krásný, odolný a odolný proti opotřebení.Návrháři přišli s myšlenkou obložení stěn a stropu místnosti s cílem vyhladit hranice povrchů a vizuálně rozšířit prostor.

Následující materiálové výhody upřednostňují volbu opláštění stěn a stropů s laminátem:

 • jednoduchost a rychlost instalace je zajištěna přítomností uzamykacího spojení na všech koncích panelu;
 • zvýšená odolnost povrchů proti opotřebení;
 • odvolání navenek;
 • velký výběr povrchových barev a textur;
 • dodatečná tepelná a zvuková izolace místnosti;
 • Materiál nevyžaduje zvláštní péči.

Technologie pokládky laminátu na balkon

Instalace laminovaných panelů je jednoduchá a rychlá, proto lze práci provádět bez pomoci odborníků.Pokud položíte laminát na balkon vlastními rukama, níže uvedené pokyny vám pomohou při vaší práci.

Nástroje a materiály pro práci

Před položením laminátu na balkon připravte vše, co potřebujete k práci:

 • stavební úroveň;
 • tužka;
 • pravítko;
 • ruleta;
 • vrták a děrovač proinstalace soklových desek, jakož i šroubováku a šroubů s hmoždinkami;
 • pila na dřevo, skládačka nebo kotoučová pila;
 • kladivo;
 • svorka;
 • gumová palička;
 • pokosová skříň pro řezání soklových desek pod úhlem;
 • administrativní nůž nebo nůžky pro řezání substrátu;
 • lepicí páska;
 • rozpěrky široké 1-1,5 cm;
 • laminát;
 • substrát;
 • Parapety na předních dveřích;
 • plastové základní desky a příslušenství.

Příprava a vyrovnání podlahy

Před obložením balkonu laminátem musíte připravit místnost a vyrovnat základnu.

V přípravné fázi proveďte následující kroky:

 1. Odstraňte případné staré podlahy..
 2. Laminát lze pokládat pouze na rovnou základnu s rozdíly nejvýše 2 mm na metr.Pokud je stará základna prasklá a neliší se rovnoměrnost, je lepší ji úplně srazit a na majácích vytvořit nový potěr nebo použít samonivelační směs.Před tím musí být trhliny a štěrbiny v balkónové desce pečlivě opraveny cementovou maltou.
 3. Pokud plánujete vyrobit teplou podlahu, je základna dobře izolovaná polystyrénovými deskami.Poté položte izolátor fólie.Šíří se reflexní vrstvou uvnitř místnosti, aby teplo nevycházelo ven.V poslední fázi jsou položeny podlahové topné systémy a potěr je nalit.
 4. Když roztok ztuhne, povrch se očistí od nečistot a prachu.

Po přípravě základny položtesubstrát.Válcovaný materiál se válí v pásech bez překrývání a desky se pokládají tupo na tupo, lepením švů páskou.

Položení laminátu na podlahu

Všimněte si, že podél obvodu místnosti mezi laminátem a svislými povrchy je vytvořena mezera 1-1,5 cm.změny teploty a vlhkosti v místnosti.Koncový spoj panelů v sousední řadě by měl být odsazen nejméně o 25 cm.

Obložení balkónu laminátem je provedeno v tomto pořadí:

 • Nejprve položíme první řadu panelů,spojte je spolu s koncovými zámky.Poslední desku jsme ořízli na délku.Nezapomeňte položit distanční kolejnici mezi několik panelů a zeď.První řada je položena hrotem od nás.
 • Začneme montovat druhý řádek oříznutím posledního panelu v předchozím řádku.Nejprve spojíme koncové zámky všech desek a pak všechny hroty sestavíme do drážky zámku předchozí řady hrotem.Vložte panely do zámku předchozího prvku pod úhlem 45 stupňů.Po položení desky na podlahu se zámek bezpečně zaklapne.Pokud je to nutné, těsně protlačte několik úderů gumové paličky.Nezapomeňte umístit distanční kolejnice mezi konce posledního a prvního panelu a stěny.
 • Podobně namontujeme všechny následující desky a ujistěte se, že koncový kloub v sousedních řadách je posunut opožadovaná vzdálenost.

Poznámka!Laminát je pokládán podélným koncem kolmým na okenní otvor v místnosti, ale v případě instalace na balkon nelze toto pravidlo dodržet, protože světlo padá z různých stran.

 • Panely v poslední řadě jsou nařezány na šířku.Vezměte prosím na vědomí, že šířka krajní řady by neměla být menší než 15 cm. Doporučuje se vypočítat její šířku před instalací, protože pokud získáte menší hodnotu, bude muset být první řádek také oříznut na šířku, aby vyhovoval pravidlu.Po položení poslední řady nebude možné zámek umístit pomocí úderů paličky přes těsnění, proto se v tomto případě použije svorka, která se vloží do mezery mezi deskou a stěnou a praskne.

Po pokládce celé podlahové krytiny je zahájena instalace lišt a prahů.

Instalace soklové lišty a prahů

Nejprve by se mělo říci, že kovový práh by měl být instalován, pouze pokud je úroveň podlahy mírně nižší než práh předních dveří (až do 0,7)-0,9 cm) nebo je na stejné úrovni.Pokud je podlaha mnohem nižší než prahová hodnota balkonových dveří, je v tomto případě nainstalována základní deska.

Instalace dveří je velmi jednoduchá.Prvek je označen a odříznut na šířku dveří.Poté se aplikuje na místo, kde bude instalován, a díry jsou vyznačeny na podlaze.Prkna jsou očištěna a vyvrtány otvory, do kterých jsou zasunuty plastové hmoždinky.Poté se práh aplikuje zpět a zašroubuje šrouby.

Lištové desky se montují takto:

 1. Plastový prvek se v případě potřeby nařeže na délku.Pažba, která padne do rohu místnosti, je oříznuta na 45 stupňů.Za tímto účelem je součást položena do pokosové skříně.Pokud druhý konec dosáhne dalšího rohu, je také oříznut.
 2. Poté se prvek nanese na stěnu a vyvrtá díry v základní desce a stěnou vrtákem.
 3. Poté odstraní plastovou část, vyvrtají do zdi otvory podle velikosti hmoždinky podle označení a tam ji odtlačí.
 4. Vložte základní desku zpět a přišroubujte ji.
 5. Plastové rohy jsou instalovány na koncích prvku (vnitřní nebo vnější, v závislosti na konfiguraci balkonu).Pokud je zeď delší než 2,5 m, pak se na jeden konec řezá pod úhlem 45 stupňů plastový roh a na druhý spojovací prvek.
 6. Poté namontujte podélnou krabici na drážku v soklové desce, pokud byla použita krabicová verze, nebo zavřete hlavu každého upevňovače plastovými zátkami.
 7. Podobně jsou namontovány všechny ostatní lišty, které jsou nařezány na délku a odříznuty jeden nebo oba konce součásti v pokosové skříni.

Fotografie příkladů laminátu na balkoně

Různé příklady zakrytí balkonu laminátem vám pomohou vybrat si vlastní verzi nebo přijít s něčím originálním a krásným.