Pokládka keramických obkladů, cena a výsledek

V mnoha ohledech jsou vynikající vlastnosti keramických dlaždic realizovány, když jsou správně položeny.Záleží na tom, co bude výsledkem dlouhé doby přípravy a přímého pokládky dlaždic.Buď krásně dokončený pokoj, nebo obyčejné, nezanedbatelné stěny a podlahy.Pokud se k dekoraci používají dlaždice, pak poslední fází práce je pokládka keramických dlaždic, cena takové práce je poměrně vysoká, protožeshrnuje dlouhodobé úsilí.

Obsah
Nástroj používaný pro práci

Abyste dosáhli dobrého výsledku při obkladu povrchu, musíte pro pokládku keramických dlaždic použít vysoce kvalitní nástroj..Část je vidět na obrázku níže.

Z nástroje, který není zobrazen na fotografii, stojí za zmínku například tryska pro vrtačku typu směšovače, například taková

Tato tryska stojí za zmínku zvláště kvůli skutečnosti, že zdivo je keramickédlaždice by měly být prováděny na vysoce kvalitním lepidle a je téměř nemožné připravit je z prodávaných suchých směsí bez použití takové trysky.

Ze zbytku nástroje stojí za zmínku pouze vroubkované špachtle.Účel druhého nástroje je jasný bez dalšího vysvětlení:

  • řezačka dlaždic - pro řezání dlaždic;
  • hladká špachtle - pro nanášení a vyrovnávání lepidla;
  • gumové stěrky - pro injektáž;
  • level - pro ovládání položených dlaždic.

Ale zubatá stěrka je spíše specifickým nástrojem a je navržena tak, aby na povrchu lepidla vytvořila rýhy, jak je znázorněno na níže uvedené fotografii.

Tyto drážky jsou jedním z povinných požadavků pro správné položení keramických dlaždic.Jsou určeny k vytvoření jednotné vrstvy lepidla na dlaždici.

Její vrstva je určena tloušťkou dlaždice, čím větší a tlustší, tím větší by měla být vrstva lepidla.

Čím silnější je, tím větší zuby by měly být, a vytvářejí takové rýhy.Proto se používají špachtle s různými velikostmi hřebenu pro různé tloušťky dlaždic.

O pokládce dlaždic

Nemyslete si zejména, jak pokládat keramické dlaždice, tento postup je poměrně jednoduchý.Dlaždice se položí na připravenou adhezivní vrstvu a rovnoměrně se přitlačí po celé své ploše.Poté zkontrolujte správnou instalaci pomocí úrovní.K vytvoření nezbytných stejných mezer mezi jednotlivými prvky se používají plastové kříže.

Je třeba zvážit, že u všech těchto prací bude pracnost, a tedy i náklady na pokládku keramických obkladů, záviset na vybraném vzoru.Pokud musíte rozvinout složitý vzor, ​​pro který potřebujete použít zdobené dlaždice, pak bude pracnost této možnosti pro pokládku dlaždic vyšší.

Existuje mnoho možností implementacerozložení dlaždic.Jako potvrzení toho, co bylo řečeno, obrázek níže ukazuje takový běžný způsob pokládky keramických dlaždic, nejčastěji nazývaný základna (šev ve švu) a pro srovnání - pokládání v obráceném stavu.

Kromě toho lze pokládku dlaždic provádět nejen tak, jak je to znázorněno na obrázku, ale různí mistři mohou mít své vlastní přístupy a techniky, což umožňuje získat stejný výsledek.Proto v mnoha ohledech záleží na mistrovi a jeho zkušenostech, jak pokládat keramické dlaždice pro výzdobu interiéru.

Další informace o obkladech

Při rozhodování o zdobení místnosti obkládačkami je třeba vzít v úvahu alespoň dva požadavky:

  1. Provádět vysokou kvalitupříprava povrchu k dokončení.
  2. Použijte vysoce kvalitní dlaždici a aplikujte ji podle plánu.

Splnění těchto požadavků umožní bez ohledu na metodu, která určuje, jak pokládat keramické dlaždice, dosáhnout vynikající kvality práce a požadovaného výsledku.

Není třeba říkat nic o kvalitě samotné dlaždice, je zde již jasné, že není možné vytvořit něco dobrého z nevyhovujícího a špatného materiálu.Stačí si uvědomit, že dlaždice samotné jsou podlahy a stěny.Nemůžete použít druhé pro dokončení podlah, protožemá oděruvzdornost, snížena a mechanická pevnost nedostatečná.Ale pro nástěnné dekorace to bude nejvícevhodné.

Pro tyto účely je možné použít podlahové dlaždice, je však trvanlivější a odolnější vůči opotřebení, a proto je dražší.Při zdobení stěn nebudou všechny tyto dodatečné vlastnosti požadovány, což bude znamenat další plýtvání penězi.

Pokud jde o přípravu povrchu pro opláštění, umožní vysoce kvalitní instalaci keramických obkladů a zajistí dlouhou dobu jeho provozu.Díky kvalitě přípravku je lepidlo lépe absorbováno a drží dlaždici.Rovný povrch umožňuje rovnoměrné rozložení lepidla po celé jeho rovině.Koneckonců to jsou prázdná místa, která se mohou tvořit pod dlaždicí, která slouží jako jeden z důvodů pro její ztrátu a destrukci s nevýznamným mechanickým zatížením.Vyhněte se tomu umožňuje dobře provedený výcvik.

Je třeba poznamenat, že pokládka dlaždic, včetně nákladů na její provedení, závisí na mnoha faktorech.To zahrnuje rozvržení a způsob, jakým se provádí, výběr dlaždice a její účel, jakož i další faktory, jako je kvalitní příprava povrchu.

Každé z těchto čísel má však několik řešení (změnit stylingový styl, provádět různé přípravy atd.), Což v konečném důsledku umožňuje získat dokonale dlážděné podlahy a stěny za velmi rozumnou cenu.