Pohodlná a užitečná zařízení ze zásobníků na vejce na místě

Vejce lze právem považovat za jeden z nejčastěji zakoupených potravinářských výrobků, mnoho žen v domácnosti je nakupuje v zásobnících, ale vyhodit vhodnou papírovou podporu hned za to nestojí, pokud máte letní chatu.Tato nevýznamná položka pomůže izolovat postele, mulčovat půdu, chránit rostliny před chorobami a škůdci, pěstovat sazenice atd.Každé letní obyvatelstvo chce získat velkou úrodu ovocných a zeleninových plodin. V tom nám pomohou misky na vejce.

Obsah

Vytváření teplých lůžek ]

Tato jednoduchá metoda umožní každému zahradníkovi získat dřívější sklizeň, sbírání ovoce až do pozdního podzimu.K tomu jsou zásobníky papíru z vajec umístěny ve spodních řadách pouze vykopaných lůžek.Jako alternativu můžete použít běžný karton.Poté jsou na podnosy položena organická hnojiva, jako je kráva nebo koňský hnůj.Zůstane pouze posypat postele obyčejnou zeminou.To umožní dlouhou dobu udržovat přirozené teplo přijaté ze slunce během teplé sezóny, jakož i pocházející z hnojiv.

Ochrana nízko rostoucích plodin před chorobami

Nízkoplodé zahradní a zahradnické plodiny neustále potřebují další ochranu.To platí zejména pro rajčata, nízká tvorba ovoce.Zrání rajčat se často opírá o zem, díky čemuž jsou plody napadeny houbaminemoci.Po rozprostření misek v těsné blízkosti keřů z rajčat bude možné chránit rostliny a ovoce před kontaktem se zemí a současně mulčovat půdu, chránit ji před vysoušením a popraskáním.

Používáte opakovaně podnosy na farmě?
Výsledky
Načítání ...

Mulčování podnosy s papírovými vejci

Je třeba hned říci, že je to takový mulč, který mnoho zahradníků považuje za nejúčinnější.Někdo, kdo hledá nezkušený pohled, řekne, že lepenkové zásobníky jsou tenké a nejsou schopny poskytnout potřebnou ochranu, ale není tomu tak.Zásobníky spolehlivější než sláma udržují vlhkost půdy.

Výsadba semen a označení pozemku

Kultivovaná a upravená zahrada je účinek, kterého se mnozí snaží dosáhnout.Je docela obtížné dosáhnout stejné hloubky, šířky přistávacích buněk, i když jsou ve stejné vzdálenosti.Vejce na vejce pomůže při vytváření výsadebních otvorů.K tomu můžete použít nejen zásobníky papíru, ale také plastové protějšky.Stačí je položit na sypkou půdu a zatlačit do země - čistá zóna pro výsev semen cibule, ředkviček a zelení je připravena!

Doporučujeme přečíst:

Nádoby na pěstování sazenic

Zahradníci často používají pro pěstování papírové buňky z podnosů na vejcesazenice v zimě, takže na jaře na otevřeném terénu bylo možné zasadit již zakořeněné rostliny.K tomu se půda nalije do malých buněk, kde se vysadí jedno semeno.Tato varianta je vhodná pro petržel, kopr, šťovík, cibuli, ředkvičky, mrkev.Výhodou této metody je, že nemusíte vytahovat sazenice z podnosu, spolu s papírem jsou rostliny zasazeny v zahradě a pohřbeny v zemi.Papír ze zásobníků bude také sloužit jako přírodní hnojivo.

Cesty mezi řadami

Tato možnost není samozřejmě příliš vhodná pro ulici, ale pro zlepšení cest pro procházení mezi řadami ve skleníku - to je vše!Pokud se doma nashromáždilo mnoho vaječných podnosů po 30 kusech, můžete z nich bezpečně uspořádat stopu, která bude určitě sloužit jedné sezóně.Poté, na podzim, stačí vykopat opotřebovanou lepenku zpod vajíček do půdy, kde se rozloží a bude sloužit jako vynikající hnojivo.

Krmítko pro ptáky

Pokud chcete na své stránky nalákat užitečné ptáky, kteří vám děkují za chutné ošetření bojováním proti škodlivému hmyzu, přijdou na pomocpodnosy na vejce.Pro jeho výrobu stačí zavázat podnos s 10 vejci (můžetekarton nebo plast) na obou stranách ke stromu nebo vrchlíku (relevantní pro papírové výrobky).V buňkách musíte vyplnit jiný zdroj.Výhodou takového podavače je oddělení potravin v dávkách, které přitáhnou několik opeřených pomocníků na místo najednou.

Multifunkční zapalování kamen

Zásobníky na papírová vejce dokonale hoří.Pokud tedy v zemi rádi sedíte s přáteli, smažte kebab, pak si neumíte představit lepší variantu.Pro lepší spalování přidávají suchou trávu, kůru stromů, malé piliny, třísky.Hořlavý materiál po hašení ohně lze použít jako hnojivo, protože takový popel nemá škodlivé nečistoty nebo srážení.

Základna kompostu

Zásobníky na papírové vejce lze použít jako složku pro kompost.K tomu jsou jemně nasekané, namočené a odeslány do kompostovací jámy, kde se papír rychle rozkládá a mísí s vrcholy, plevelem atd.Poté můžete bezpečně hnojit postele takovým kompostem.