Podvodníci tak ukradou vaše peníze z bankovních karet pomocí jednoduchých zpráv SMS

Nedávno mě moje matka požádala, abych vyčistila telefon od škodlivého viru, který se náhodou dostal do svého zařízení prostřednictvím SMS zprávy.Je docela dospělá, sovětského tvrdnutí, takže je zvyklá bezpodmínečně důvěřovat a věřit lidem kolem sebe.

Obsah

Škodlivá SMS zpráva

Obdržela SMS zprávu s následujícím obsahem:" Má drahá, měli jsme se s tebou skvěle, podívejte se na fotky." Pod touto zprávou byl odkaz, ale číslo, ze kterého byla zpráva odeslána, nebylo matce známé.Snadno však uvěřila, že to byla její přítelkyně, protože ve skutečnosti s ní nedávno odpočívala v sanatoriu.A její přítel ji také láskyplně nazýval „Lyudochka“ nebo „Mila“.Ukazuje se tedy, že všechno se shodovalo v čase a jménu.Proto se matka rozhodla, že její přítelka právě změnila své telefonní číslo.

Protože moje matka se nikdy nestretla s podvodníky a nikdy jsem jí o tom neřekl, nemohla si ani myslet, že se stane něco špatného.Po odkazu viděla, že celá obrazovka smartphonu zbledla a nebyly tam žádné fotky.Máma byla překvapená a rozhodla se zavolat na uvedené číslo, ale nikdo neodpověděl na tento konec linky.Pak se rozhodla vytočit obvyklé číslo své kamarádky.Okamžitě odpověděla a řekla, že číslo nezměnily a neposlaly žádné fotografie.

Téhož dne začal telefon pracovat nesprávně, přestaly přicházet zprávy SMS, internet nelze otevřít a tak dále.Máma mi řekla všechno a požádala mě, abych viděl, co se s jejím telefonem stalo.Začalo se mi, že tento virus pronikl do zařízení, a požádal jsem svou matku, aby okamžitě zavolala Sberbank.Řekla operátorovi, aby zablokoval její důchodovou kartu.

Je dobré, že na mapě bylo jen 200 rublů, protože podvodníci neopovrhli takovým maličkostem.I když obvykle vyberou mnohem větší částky.Moje matka obvykle nepoužívá plastové karty, ale tyto prostředky měla na svém účtu, aby později mohla platit za mobilní komunikaci bez provize.Pokud by na kartě bylo více prostředků, stáhli by se.

Kolik jich bylo schopno ukrást?

V důsledku naivity její matky jí bylo ukradeno 200 rublů - přestože byla částka malá, musela zablokovat kartu Sberbank a počkat, až bude vydána nová.Nikdy nesledujte odkazy ve zprávách SMS.Podvodníci se často obracejí na člověka podle jména, aby v něj získali důvěru, zejména v maličké podobě.

Také v takových zprávách se často objevují gramatické a interpunkční chyby.Věnujte tomu také pozornost.Pokud jste dostali SMS zprávu od neznámého čísla, zavolejte této osobě zpět a zeptejte se, zda vám něco poslal nebo ne, protože by to mohl být také virus.Jehomusí být nalezeno.

Dostali jste někdy vy nebo vaši blízcí SMS s viry?
Výsledky
Načítání ...

Jak najdu virus v telefonu?

Vyjměte SIM kartu, restartujte zařízení v nouzovém režimu a najděte soubor apk viru v novém stahování.V nastavení telefonu nastavte zákaz stahování programů třetích stran.Poté, i když omylem kliknete na škodlivý odkaz, nic z vás nebude staženo.