Podšívka klidná - nejlepší obkladový materiál

Hledání materiálu pláště je vždy výzvou.Ale tady je to řešení, univerzální podšívka klidná.Výběr dřevěných panelů je odůvodněn nejlepší kombinací délky a šířky desek.Také během instalačního procesu prochází s úžasnou lehkostí a rychlostí.

Perfektní geometrie, více než reprezentativní vzhled, poskytují obložení klidným prvním místem a zanechávají za sebou konkurenty.Můžete jej použít téměř kdekoli, ať už jsou to stropy, stěny nebo vnější povrchy.

Obsah

Podšívka - trochu teorie

Pokud jde o dokončení, máme na mysli vždy podšívku (nebo jak je obvyklé říkat nyní euro podšívku).Název „obložení“ pochází z železničních vozů, které byly dříve obaleny deskami.Právě tyto desky nazýváme podšívka.

V současné době je nejoblíbenějším materiálem pro obklady soukromých domů nebo koupelen.A jaká je?A ona představuje dřevěnou desku s hřebenem a drážkou pro připevnění k ostatním.Dokončování tímto materiálem nebude trvat příliš dlouho a nevylije kapku vašeho potu.Pokud jste se báli pověsti o ceně obložení, pak odložte pochybnosti, příjemně vás překvapí.

Materiál pro výrobu je převážně modřín, smrk, borovice nebo jiné druhy dřeva.Jaký typ obložení dostaneme na konci a za jakým účelem jej použijeme, závisí na způsobu výroby a druhu dřeva.Můžeme například vzít jehličnaté panely, které se v 90% případů používají pro vnější nebo vnitřní opláštění prostor.Ale takové odrůdy, jako je lípa nebo osika, se většinou používají pro sauny a vany.

Na ruském trhu existují suchá jehličnatá podšívka, která plně vyhovuje normám GOST, a podšívka eura, která si získává stále větší oblibu.

Doporučujeme si přečíst:

Kromě prezentovaného eurového obložení existuje také klidné obložení, které se liší od běžných příbuzných v profilu připojení a samotné výrobní metodě.

Co je klidná podšívka

Hlavním rozdílem je profil - hoblovaná suchá deska se zkosením po stranách.Klidná podšívka nemá speciální zapuštěnou polici pro lepší spojení.Šířka dřevěných panelů se může lišit od 90 do 140 mm.Velká šířka klidného obložení umožňuje, aby byl strop krásnější a půvabnější - u širokých panelů to vypadá více reprezentativně.

Speciální profil umožňuje horizontální opláštění místnosti, což bude působit v širokých a prostorných pokojích.Specifičnost uklidňujícího obložení vám také umožní učinit spáry mezi deskami ještě více nenápadnými.Přes veškerou kvalitu a krásu je to velmi výhodné z hlediska ekonomiky.I při nejnáročnějších plánech architekta bude zbytek velmi zanedbatelný a cena obložení za m2 bude příjemně potěšena.

Obložení stěn - vzhled není zátěží, ale výhodou

Panely jsou rozděleny do tří tříd jakosti: prima (A), extra, BC (C) a AB (B))

Důsledný výběr dřeva slouží jako záruka pořízení vysoce kvalitního materiálu.Tato nuance významně rozšiřuje rozsah použití obložení, protože kvalitní materiál lze použít nejen v obložení soukromých pokojů, ale také v bankovnictví a dalších oficiálních institucích.

Obložení stěn mimořádně klidné třídy zaručuje dokonalý výběr desek v barvě a tvaru.Opravdu, různé stromy mají mnoho odstínů, například modřín, který je rozdělen do více než dvanácti odstínů.To poskytuje maximální maskování švů.Vizuálně jsou téměř neviditelné, což dává krásný vzhled.

Klidná podšívka má systém montáže drážky a hřebene, který zaručuje maximální snadnost montáže a instalace.Když shrneme všechny výše uvedené parametry, můžeme dojít k závěru, že pořízení těchto obkladových materiálů je pro vnitřní výzdobu nejracionálnější.Zde je několik dalších výhod:

  • Geometricky správné rozměry a odolnost proti deformaci poskytuje obsah vlhkosti 12%
  • Vzhled mezer mezi panely je vyloučen, protože desky mají hluboký spojovací profil
  • Odtok kondenzátu je zajišťován speciálními ventilačními drážkami
  • Klidné ostění prochází nejpřísnějšívýběr, který zaručuje nejvyšší kvalitu
  • Různé uspořádání umožňuje upevnění desek vodorovně i svisle.Pomocí svislého upevnění můžete stěny vizuálně zvětšit, ale pomocí vodorovného naopak snížit.To vyvolá požadovaný dojem.

Jak si vybrat a koupit klidné obložení

Jak již bylo uvedeno, klidné obložení je rozděleno do tříd jakosti.Podívejme se blíže na výzdobu interiéru.Při výběru se můžete řídit několika faktory, konkrétně: druh dřeva, jeho parametry (délka, šířka) atd.

Dobře, s délkou o to méně jasnější, ale co přední strana?Nespěchejte na nákup podšívky, nejprve byste se měli seznámit se všemi vadami, uzly na metr materiálu.Deformace materiálu, tím nižší cena obložení.Panely byste měli zvolit tak, aby počet uzlů po celé délce desek byl co nejmenší.

Nyní je řada na odrůdách.Hlavní rozdíly ve vzhledu.Liší se také počtem uzlů a jejich velikostí, přípustnými vadami ve dřevě a vzhledem.

Stupeň A obsahuje pouze zdravé, roztavené uzly, modré skvrny, sazenice, hnilobu a kapsy dehtu jsou nemožné.Stupeň B může obsahovat pryskyřičné kapsy a nezrnité uzly.Stupeň C umožňuje vypadnutí uzlů, modré, vyklíčení, zaklapnutí na zadní straně desky.

)

Aby se zajistilo, že podšívka nehnije, doporučuje se dřevo ihned po zafixování panelů okamžitě ošetřit ochrannými látkami, aby se prodloužila skladovatelnost.