Podlahová porcelánová kamenina na podlahu

Provedením oprav, dokončením nového domu nebo kanceláře dříve nebo později se budete přemýšlet o stavu podlahy a její výzdobě.Je jasné, že to chci udělat rychle, levně, a tak, že povlak trvá dlouhou dobu.V tomto případě budou podlahové dlaždice tou nejlepší volbou pro dekoraci, pro tyto účely je nejvhodnějším materiálem porcelánová kamenina.

Obsah

K základům porcelánové kameniny jako podlahové krytiny

Každá podlaha musí splňovat určité povinné požadavky:

  • ) udělat dobrý dojem a harmonizovat s okolím;
  • být odolný proti opotřebení a sloužit po dlouhou dobu, aniž by vyžadoval další komplikovanou údržbu a opravy;
  • udržují atraktivní vzhled a barvu během provozu;
  • jsou ohnivzdorné;
  • vydrží všechny vlivy prostředí;
  • mají mechanickou pevnost;
  • nevytvářet podmínky pro zranění;
  • odolávají účinkům slabých kyselin, zásad a různých detergentů.

Všechny popsané požadavky jsou plně v souladu s dlaždicemi z porcelánu.Je třeba ještě dodat, že výhodou porcelánové kameniny je rovnoměrnost barev v celém objemu dlaždice a nulová absorpce vody.To umožňuje použití podlahové porcelánové kameniny pro dokončování vnějších povrchů, jako jsou verandy nebo chodníky.Barevná uniformitazajišťuje bezpečnost nátěru při malém poškození povrchu.

O výběru porcelánové kameniny pro podlahu

Stejně jako u dokončovacího materiálu má podlahová porcelánová kamenina několik odrůd, což umožňuje vybrat dlaždici pro specifické podmínky použití.

Na texturu povrchu povlaku

Jedním z hlavních rozdílů mezi porcelánovými dlaždicemi je typ povrchu.Po výrobě mají běžné dlaždice matný drsný povrch.Aby byly dodány další spotřebitelské kvality, jsou dlaždice leštěny a leštěny.Výsledkem je krásná dlažba, žula, jejíž fotografie je uvedena níže, poskytuje nádherné zakončení podlahy.

Tato úprava vypadá působivě, ale nezapomeňte na zvýšenou pravděpodobnost uklouznutí na takové podlaze a zranění.V místech, kde je možná výrazná koncentrace lidí (divadla, nemocnice, dopravní stanice atd.) A kde se používají podlahové dlaždice, je lepší používat matné, hrubé porcelánové dlaždice.

Jaký je výsledek v tomto případě? Níže vidíte fotografii, která je uvedena jako příklad.

Při hrubém nátěru je pravděpodobnost uklouznutí a poškození mnohem nižší než u lesklého a leštěného porcelánového kameniny.A zejména je třeba se vyhnout použití lesklých porcelánových dlaždic v kuchyni a v koupelně - podlahová verze použití takových dlaždic není tou nejlepší volbou.
Pokud se voda dostane na podlahu a zvlhne, existuje možnost uklouznutí azranění se mnohokrát zvyšuje.Jako přechodnou možnost můžete zvážit použití glazovaného porcelánového kameniny, které má drsný, ale zároveň lesklý povrch.
Takové porcelánové podlahové dlaždice, lesklé a prosklené, však mají sníženou odolnost proti opotřebení a je lepší je použít, je-li to nutné, pro podlahy v obývacích místnostech, kde není velký proud osob a mají významné abrazivní účinky.Existuje další možnost - použít reliéfní porcelánovou kameninu, na kterou je aplikován nějaký vzor, ​​například jako na fotografii níže:

Na barvu a texturu

Důležité, kdyžVýběr dlaždice pro podlahu má svou barvu a povrchovou strukturu.Je třeba vzít v úvahu alespoň dva faktory:

  1. Vliv barvy na lidské tělo.
  2. Vizuální změna velikosti místnosti v závislosti na barvě povlaku.

Konstrukce porcelánové kameniny musí kromě uvedených faktorů zohlednit také použitý nábytek, materiály a barvu obložení stěn a způsob připevnění dlaždic.Porcelánové dlaždice jsou vyráběny v různých barvách, a to i v mnoha odstínech, takže nebude obtížné vybrat tu správnou volbu pro dokončení jakékoli místnosti s ohledem na požadavky.

Pro získání krásných podlah z porcelánové kameniny nebude mít textura dlaždice žádný malý význam.Ve výrobním procesuporcelánová kamenina může napodobit vzhled jakéhokoli materiálu - dřevo, kámen, kov atd.

Nátěr může napodobovat parkety ve všech jeho podobách, kamenné, divoké i leštěné, dřevo.A můžete také použít mramorovou žulu, pro podlahu to bude velmi skvělá volba.Příklad takového provedení podlahy je zobrazen na fotografii vlevo.

Výrobci vyrábějí porcelánovou kameninu v různých formách, obvykle se spotřebiteli nabízí výběr z celých sbírek, z nichž si může vybrat variantu, která mu vyhovuje.Proto, pokud je vybrána porcelánová dlažba, dlaždice, katalog produktů bude nejlepším pomocníkem při řešení tohoto problému.Díky němu si můžete vybrat barvu, strukturu a strukturu budoucího nátěru.

O rozměrech použitých dlaždic

Porcelánová dlaždice má kromě různých barev a textury povrchu také poměrně velký výběr velikostí dlaždic.Pokud se k dekoraci používají dlaždice, porcelánová kamenina 30x30 je jednou z nejčastěji používaných možností.

Při výběru rozměrů dlaždic však existují určité jemnosti, které se nejlépe berou v úvahu ve fázi přípravy.V první řadě tedy velikost dlaždice ovlivňuje počet švů.Pokud použijete menší dlaždici, budou muset švy dělat více.

Současně je obtížnější namontovat větší keramické dlaždice.Kromě jiného musíte věnovat pozornost stavu okrajů.Výrobci to často dělajítzv. rektifikace - dodatečné zpracování hran, po kterém mají všechny dlaždice stejnou velikost a můžete je nainstalovat téměř bez švů.Jako příklad toho můžeme uvést - podlahový panel z porcelánu na fotografii vpravo.

Stejně důležitá je volba tloušťky dlaždic.Výrobci vyrábějí dlaždice v minimální tloušťce 7 mm, průměrné tloušťce 8-14 mm a maximální 30 mm.Pokud je nutné pokrýt podlahu ve výrobní místnosti, dílně nebo v garáži, je nejlepší použít dlaždice větší tloušťky.

Doporučená četba:
[[PN 76]

Při zdobení obytných prostor lze použít také tenčí dlaždice.Kromě toho by pro průmyslové prostory byla nejlepší volbou velikost dlaždic 30x30, protožev případě pádu těžkých předmětů a nástrojů budou zatížení a momenty vznikající při nárazu úměrné velikosti dlaždice a pro uvažovanou možnost budou tato zatížení minimální.

Trocha o výrobcích a cenách

Porcelánové dlaždice se nyní staly oblíbeným materiálem a zaujímají významnou část trhu s těmito materiály.V souladu s tím jsou do uspokojování této poptávky zapojeny výrobní kapacity v mnoha zemích.Předními výrobci jsou Itálie a Španělsko, ačkoli jejich výrobky byly nedávno nahrazeny výrobci z Turecka, Číny a Ruska.Navíc v mnoha případech, v jiných zemích, jsou výrobky vyráběny na podobných zařízeních.

Jako například podlahové dlaždice pro domácnost vyrábí Rusko porcelánové dlaždice pomocí italského vybavení.Kvalita těchto dlaždic není horší než dovážená, kontrola technologie výroby a kvality výrobků se provádí ve všech fázích výroby.V případě nákupu podlahových dlaždic a porcelánových dlaždic však bude cena od světově proslulých výrobců vyšší.

Při nákupu musíte navíc zohlednit všechny výše uvedené faktory.Barva, textura a struktura povrchu, velikost a tloušťka dlaždice - to vše tak či onak ovlivňuje cenu.Jedním z hlavních výrobců je Čína.Netřeba dodávat, že s velkými objemy výroby podlahových dlaždic, porcelánové kameniny, ceny stanovené čínskými výrobci poskytují dobrý prodej díky jejich dostupnosti.

Stručně o péči o porcelánové kameniny

Přestože je porcelán silný a odolný proti opotřebení, který vydrží značné mechanické namáhání a agresivní látky, potřebuje péči.Péče spočívá především v pravidelném mokrém čištění, které umožňuje odstranění prachu a nečistot, které zhoršují vzhled, narušují barvy a slouží jako přírodní brusivo, které narušuje vnější povrch žuly.

Při mokrém čištění je nejlepší vyhnout se použití kyselin a louhů a také používat detergenty, které je obsahují.To nemůže poškodit samotnou žulu, ale materiál spárovací hmoty,používá se ve švech.

Pokud se musíte starat o leštěný porcelánový kamenina, je vhodné nejprve ošetřit jeho povrch speciálními prostředky odpuzujícími vodu. Jde o to, že při leštění obkladů je vnější vrstva poškozena, což vede ke zvýšené absorpci vody.Aby se tomu zabránilo, je žádoucí provést popsané zpracování.

Díky pravidelnému mokrému čištění může být porcelánová kamenina po mnoho let atraktivní a elegantní.Jako materiál na podlahy lze považovat porcelánové kameniny za ideální.Může být použit se stejným úspěchem jak v dílnách a garážích, v jiných průmyslových objektech, tak k dekoraci obytných a předních místností.Vyznačuje se vysokou mechanickou pevností, odolností proti opotřebení a trvanlivostí.Dokáže si udržet svůj původní vzhled a barvu po dlouhou dobu a během provozu nevyžaduje další náklady.