Po 1. červenci 2018 ne každý dostane na svou kartu plat

Všichni občané Ruské federace, kteří pracují ve vládních organizacích, nebudou moci od 1. července 2018 dostávat plat na své plastové karty.Plat pro státní zaměstnance je možný pouze na platební kartě MIR.

Obsah

Výplaty mezd státním zaměstnancům

Podle nového legislativního návrhu je karta MIRby měl být se všemi Rusy, kteří pracují v obecních a státních organizacích.Mnoho lidí spadá pod nový zákon - učitelé, lékaři, specialisté na stravování a dokonce i zástupci Státní dumy.

Nový zákon se rovněž týká důchodců.A nezáleží na tom, z jakého důvodu se lidé stali důchodci - kvůli věku, věku nebo vojenským důchodcům.Povinná registrace karty pro studenty je povinná, bez ohledu na formu vysokoškolského vzdělávání.

Inovace ovlivňuje mnoho Rusů, včetně těch, kteří pobírají sociální dávky.Například dávky v invaliditě.

Doporučujeme přečíst:

Pokud jde o soukromé podniky, které se zabývají obchodní činností, nespadají pod platnost nového zákona..Stále mohou platit mzdám svým zaměstnancům a zálohy na plastové karty jakékoli banky.Ale spři dalším blokování těchto karet z důvodu sankcí proti Ruské federaci nese odpovědnost za úspory a plat sám občan.

Ve Státní dumě se projednává legislativní návrh, který znamená reakci na sankce proti Ruské federaci.Označuje možnosti vzájemného blokování systémů MasterKard a VISA.Pokud bude tento projekt přijat, budou systémy v Ruské federaci blokovány.

Z tohoto důvodu se doporučuje, aby všichni zaměstnanci obchodních organizací vyhotovili v bance kartu MIR a zaslali zaměstnavateli písemné oznámení o změně údajů.

Cestovní a jiné zodpovědné prostředky by měly být rovněž placeny na plastovou kartu MIR.Pro získání peněz musí zaměstnanec vypracovat písemnou žádost o jejich vydání.

Jak získat kartu MIR?

Vydávání karet je bezplatný proces, který zabere trochu času.V současné době může tuto službu poskytovat více než 70 bank v Ruské federaci.

Služba karet je zpoplatněna.Cena za 12 měsíců je přibližně tisíc rublů.Tato částka se může lišit, protože je určena konkrétní bankou, její cenou a typem platebního systému.

Alternativa

Od roku 2014 se myšlenka vytvoření vnitrostátního platebního systému zrála.Objevilo se to díky různým zámkům ze světových systémů.Mapa světase objeví jako alternativa ke kartám, jako jsou MasterKard a VISA.Rozdíl však spočívá v tom, že působí výhradně na území Ruské federace.

Bylo však nalezeno řešení - jeden z účtů lze použít k získání dvou karet najednou, jedná se o MIR a MIR-Maestro.Poslední karta funguje mimo Ruskou federaci.

Další alternativou je získání karty na zpracování kávy.Současně kombinuje dva platební systémy - můžete provádět platby v Rusku i v zahraničí.

Dobře regulovaným platebním systémem je tedy MIR.Ale banka, která bude sloužit kartě, může být cokoli.Hlavní věc je, že banka spolupracuje s ruskými rubly.