Pět chyb opravy, které vám létají penny

Po provedení jedné opravy si majitel myslí, že toho hodně ví a během následných prací nedovolí žádné chyby.Ale bez ohledu na to jak!Vždy existují nové nuance, které nelze jednoduše zohlednit.Ze všech dohledů jsme vybrali 5 nejnepříjemnějších, jejichž změna povede ke zbytečným nákladům.

Obsah

Vývody a jejich počet ]

Na co zapomenou dva ze tří majitelů?Samozřejmě o zásuvkách pro zapálení plynového sporáku a kapuce.Montáž přídavných zařízení na stěny již ušité kuchyně není příliš příjemná.Někdy se zdá, že je dostatek zásuvek, ale jsou tak nepříjemné, že přemýšlíme o opravě znovu.

Exit: předem přepočítejte všechny domácí spotřebiče v domě, zvažte počet a umístění prodejen.Bude užitečné vybavit několik bodů poblíž pohovky, vedle pracoviště a ve společné rekreační oblasti.

Oprava začala, ale co dál?

Jsou-li úpravy v bytě dlouho zpožděné, pronajímatel dává přednost zahájení opravy a již „po cestě“ vyřeší všechny problémy.Nesprávný přístup.Veškerá práce musí být promyšlená a vypočítaná.Oprava „podle okolností“ je zpožděna o desetiletí, neustále aktualizována a opravována.

Výstup: přemýšlet o účelu a plánu provádění fází oprav.Je nutné vytvořit projekt (alespoň ručně), odhadnout rozpočet, najít tým nebo naplánovat práci pro nezávislou realizaci.Dávejte pozor na materiály: vyberte dlaždicipro stěny, podlahové krytiny, stropní výzdoba.Tento přístup vám umožní vyhnout se hádkám s vaším partnerem při výběru dokončovacího materiálu.Plánování práce navíc ukáže, které procesy můžete provádět sami a pro které musíte najít specialistu.

Chores

Domácí aktivity mají mnoho procesů, které vyžadují prostor.Standardní sušení prádla, žehlení, práce na strojích - všechno potřebuje své vlastní zóny.Aby nedošlo k vysušení uprostřed obývacího pokoje, nevykládejte žehlicí prkno před televizorem, přemýšlejte předem o umístění zásuvek a stojanů, polic.

Pokud to prostor dovolí, je možné vybavit „roh hostesky“ příslušenstvím pro šití a pletení.Nechte to být obyčejná skříňka, ale vejde se do žehlicí prkno i veškeré příslušenství.

Materiály bez chemie

Všechno, co není přírodní, je umělé.Žádný laminát nemůže nahradit parkety, MDF - dřevěnou desku a strečové stropy z přírodního obložení.Při zapálení textilie PVC nejenže vydává škodlivé výpary, ale také taje s kapkami, což způsobuje nové požáry.

V levných materiálech jsou vždy náhradní náhrady.Způsobují alergie, onemocnění zažívacího traktu a dalších orgánů.K náhradní otravě dochází v konstantním režimu, škodlivé látky se hromadí a v důsledku toho se objeví bolest hlavybolest, nevolnost, další příznaky těžké otravy.

Plánování oprav je rozdělení rozpočtu na všechny fáze práce.Je lepší ušetřit na koupi drahého lustru, ale vybrat si přírodní materiály pro opláštění stěn a podlah.Kromě toho levné materiály selhají dříve, budete muset provést opravu znovu.Vysoké náklady na obklad se vyplatí s delší životností.

Jak ušetřit peníze

Zde rozhoduje majitel, který zvažuje všechny nuance obnovy domu.Pokud je plánováno vymalování, práce se neliší složitostí.Ale s významnou obnovou budete muset změnit zapojení, potrubní systém.Člověk se neobejde bez specialistů.

A není třeba šetřit: kompetentní řemeslník se vejde do přiměřeného rozpočtu a nedovolí zbytečné výdaje.

Stavební posádky, které volají nízkými cenami, provedou opravy, ale co potom bude fungovat s dokončováním nebo přestavbou?Pokud je cena opravy od odborníků podezřelě nízká, měl by být vyjasněn rejstřík prací.Je pravděpodobné, že nezbytné kroky jsou z odhadu vyloučeny, jako je odizolování, tmelení, řezání potrubí nebo připojení vedení.Poté bude majitel v tomto procesu vyžadovat hodně, aby si „myslel“ byt.

Zda je či není uložit, je na vás.Hlavní věc - nedělejte „nejnebezpečnější“ chybu ze všech domácích mistrů - neodkládejte opravu dlouhou dobu.