Penzijní fond začíná kontrolovat důchodce kvůli podvodům

Zaměstnanci penzijního fondu oznámili ruským důchodcům, že bylo zahájeno doplňkové ověřování v plném rozsahu, během kterého je penzijní činnost zrušena, a vyplácení penzijních výhod je pozastaveno.Proč je to nutné a co dělat v takové situaci, budeme se dále zabývat.

Obsah

Proč odcházejí do důchodu?

Dodatečná kontrola je způsobena podvodem, pokud důchodce obdrží podle pozměněné dokumentace větší důchod.Realizace auditu byla rovněž ovlivněna dalším bodem.Skutečností je, že mnoho důchodců, kteří oficiálně pracují, dostává důchod s přihlédnutím k indexaci, která je podobná jako u nepracujících občanů.

Bohužel, existuje mnoho skutečností o podvodných jednáních.Pokud již bylo zahájeno trestní řízení proti osobě, která poskytla falešné doklady, FIU je nemůže znovu zkontrolovat.

V tomto případě ověřování již provádí orgány činné v trestním řízení - policie.

Dalším důležitým bodem je to, že samotní důchodci oficiálně odcházejí ze zaměstnání, aby indexovali svůj důchod, a poté se vrátili do práce.V tomto případě nemluvíme o životní situaci, ale o úmyslném záměru.

Rozhodně prokázatpodvodné akce takového plánu nebudou fungovat, ale FIU je oprávněna požadovat částečné vrácení penzijních fondů.

Co dělat v takové situaci?

Jediným východiskem je jednat s porozuměním.Právo na zabavení případu důchodu a provedení dodatečného ověření je podporováno právními předpisy Ruské federace.V této situaci nelze nic udělat, zbývá jen čekat.

Je třeba mít na paměti, že odstranění případu důchodu bez důvodu je nesmysl.Pokud k tomu dojde, existují dobré důvody.

Je důležité zacházet se zaměstnanci penzijního fondu s porozuměním, nemají za to ani vinu za to, že audit probíhá, a vyplácení důchodových dávek bylo dočasně pozastaveno.

Jak podvádějí NPF