Osvědčené metody pro zbavení chalupy letní chaty a zahrady

Ant kolonie v chalupě nikoho prosím.Přestože jsou prospěšné - saturují Zemi kyslíkem a užitečnými složkami, zbavují hmyz - mouchy, jejich larvy, housenky a pavouky.Takové sousedství se však překrývá s mnoha nevýhodami.

Mravenci kazí rostlinné plodiny, zvyšují kyselost půdy, což má za následek špatný růst výnosu.A také přitahují mšice na místo, chrání ho, což vede k šíření a růstu, což ničí kulturu.

Existuje několik způsobů, jak zacházet s mravenci.Jedná se o fyzikální, chemické a netradiční metody.Každá metoda má své výhody a nevýhody.Například chemikálie jsou vysoce účinné, ale kazí půdu.S pomocí fyzického vlivu není možné mravence úplně vyhladit.

Lidové metody jsou bezpečné, nepoškozují půdu a lidské zdraví a zároveň poskytují dobrý výsledek.Zde je vezmeme v úvahu.

Obsah

Použití amoniaku

Mravenci přispívají k šíření mšic na mladérostlin, což vede k jejich následné smrti.Hmyz můžete odstranit pomocí amoniaku.Má štiplavý a nepříjemný zápach, který mravenci nemají rádi.

Způsob použití je jednoduchý: musíte najít mraveniště, trochu ho promíchat a potom dobře nalijte amoniakem a vodou.Poměr: 50 ml amoniaku na 1000 ml běžné vody.Další den už nebude taková směs mravenců v místě zavlažování.Někteří z nich zemřou, zatímco jiní opustí své domovy.

Boj proti mravenci s proso

Tato metoda se může někomu zdát divná, ale praxe ukazuje, že to opravdu funguje.Nejzajímavější je, že proso pomáhá zbavit se mravenců v jejich chalupě poprvé.

Proč je obtížné říci o prosoch.Existuje několik verzí:

  • mravenci berou pro vejce zrna proso, přinášejí je do svého „domova“, tj. Do mraveniště, a kvůli vlhkým podmínkám bobtná, blokují průchody a dělohy umírají hladem;
  • věří se, že hmyz jedí proso, a že se v zažívacím systému otáčí, což vede k smrti;
  • na povrchu obilovin se vytvoří houba, která je pro hmyz smrtelná.

Aby se zbavil hmyzu, jsou cesty posypány prosem.Pokud tomu nevěnují pozornost, pak se proso smísí s cukrovou vodou nebo medem.Po několika dnech škůdci zmizí z chaty.Alternativně lze použít návnadu.

Kvasinky z mravenců

Není snadné se zbavit mravenců, jak se zdá na první pohled.K tomuto účelu se používají kulinářské kvasnice.„Mají rádi“, donesou kvasnice do svého mraveniště.Ale postupem času začíná proces fermentace, který vedepřekrývat vchody /východy z „domu“.

Hmyz se snaží opustit mraveniště, ale nenajde cestu ven.Což vede k smrti kolonie vedené děložní královnou.

Receptura je:

  1. Rozdrceno 100 g kvasinek.
  2. Přidejte k nim 100 g cukru.
  3. Ke směsi se přidá 10 až 30 ml vody.
  4. Míchejte, dokud se nezíská hustá směs.

Dále je třeba z kaše vytvořit malé kuličky, které se rozloží na stanovištích mravenců.Pak zbývá jen čekat.Hmyz již zpravidla po 3-5 dnech není vidět.

Dobré metody boje s mravenci

V průběhu let se objevilo mnoho metod zaměřených na vyhubení mravenců.Budeme hovořit o nejbezpečnějších a nejúčinnějších možnostech:

  • Řešení na bázi solí.Je třeba posypat mraveniště stolní solí (asi 300-400 g) a nalijeme vroucí vodou.Působí rychle, mínus skutečnost, že stolní sůl snižuje úrodnost půdy.
  • Smíchá se 500 g cukru, láhev kyseliny borité a 500 ml vody.Nalijte mraveniště tímto řešením.Hmyz bude chtít jíst sladce, ale kyselina je pro ně jed, takže umírají.
  • Smíchejte 1 litr kyseliny octové s 3000 ml čisté vody.S řešením vyplňte místo pobytu hmyzu.Druhý den budou pryč.

Mravenci nemají rádi štiplavý zápach, takže pelyněk, pepř nebo citron se mohou šířit kolem mraveništěmáta, listy anýzu a další rostliny s ostrým specifickým aroma.