Osvědčené a efektivní metody úpravy vody ve studně

V příměstské oblasti studna pomůže nejen domácnostem.Zalévání z ní poskytuje rostlinám tolik potřebnou životodárnou vlhkost během sucha.Musí se udržovat v čistotě a veškeré nečistoty je třeba okamžitě zlikvidovat.

Obsah

Co ovlivňuje kvalitu vody ve studně a jak pochopit, že je čas vyčistit zdroj?

Řada faktorů způsobuje, že voda není vhodná k pití a snižuje kvalitu.

Skutečnost, že je čas vyčistit studnu, je známa následujícími příznaky:

 1. Zakalení vody a přítomnost sedimentu .K tomu dochází, když je ztracena těsnost kroužků studny.A když je důl odtlakován, může se vůbec objevit mastný film, který ukazuje na přítomnost ropného produktu.
 2. Voda mění barvu a zbarvív závislosti na znečištění.Zelený odstín označuje vývoj plísní ve zdroji.

Hnědá a žlutá označují zvýšený obsah železa a kvůli organickému znečištění jsou černé.

 1. Nepříjemné pachy .Zápach shnilých vajec naznačuje přítomnost sírových bakterií, které produkují sirovodík.Fenol a další nepřirozené vůně naznačují pronikání produktů lidské činnosti nebo splašků do dolu.Hlína a zemitý zápach se objeví v přítomnosti půdních bakterií.
 2. Ke změně chuti vodydochází, když jsou nadhodnoceny hodnoty soli, železa a oxidu.uhlík, respektive to bude brakické, s kovovou chutí nebo kyselé.

K přijetí opatření k čištění studny je nutná laboratorní analýza vody;Výzkum se doporučuje každoročně.

Mechanické čištění studny

Tímto způsobem čistí dno a stěny konstrukce.Nahromaděné vrstvy se promyjí nebo seškrábnou.Mechanické čištění se provádí koncem srpna nebo začátkem března, kdy tání sněhu nezačalo.Během těchto období je lepší provádět práci, protože hladina podzemní vody je stále nízká.

Kroky čištění :

Doporučená četba:
 • Voda je čerpána pomocí vypouštěcího čerpadla, struktura je vyprázdněna na nejvyšší možnou úroveň.
 • Stěny a dno šachty jsou vyčištěny.Používejte kovové kartáče a škrabky.Popelnice a bahno v kbelících jsou vedeny nahoru, na dně jsou položeny nové sutiny a písek.
 • Opravte a zpevněte kroužky vrtů kovovými držáky.
 • Zajistěte těsnost spojů, pro které se používá cementová malta s přídavkem vodního skla.

Spodní filtr není vyroben pouze ze štěrku, je vhodný shungit nebo zeolit ​​- přírodní sorbenty, které mineralizují vodu a chrání před nečistotami těžkých kovů a ropných produktů.Nová vrstva není menší než 15 centimetrů.

Máte v zemi studnu?
Výsledky
Loading ...

Jak čistit pomocí iontové výměny

Speciální kapsle se syntetickými pryskyřicemi je ponořena do kovového pouzdra a spuštěna do studny.Voda je čištěna z iontů hořčíku, vápníku a železného železa, jakož i různých solí a sloučenin.

Složení vody po takovém potrubí se zlepší a kapsle se vymění.Hodnota této metody spočívá v tom, že pryskyřice odstraňují rozpuštěné kovy.

Sorpční filtrace

V tomto případě se používá kazeta se sorbentem s aktivním uhlím.S pomocí takového filtru těžké vody, chlor a všechny druhy mikroorganismů mizí ve studně.Kapalina se čistí během několika minut.

Zde je několik výhod:

 • není nutné jej spouštět do šachty nebo vkládat filtr do vodovodního systému, vodu můžete ze studny odebrat pomocí kbelíku a naplnit speciální filtrační nádobu;
 • snadné použití;
 • se můžete obejít bez instalačních prací.

Existujínedostatky :

 • je nutná pravidelná výměna kazet, jinak nebude mít žádný účinek čištění;
 • Vysoké náklady na spotřební materiál.

Reverzní osmóza

Tento vícestupňový systém poskytne vysoce kvalitní vodu v několika fázích čištění:

 1. Uvolní tekutinu z velkéčástice písku a jílu v důsledku mechanického filtru umístěného bezprostředně za čerpadlem.
 2. Dalším krokem je membránové čištění bakterií a virů, solí těžkých kovů.Vhodný filtr nezmešká jeden mikroorganismus do velikosti půl mikronu.
 3. Proces čištění uhlí skončí.

Vícestupňové provedení může být vybaveno iontoměničem pro změkčení vody, zařízením pro obohacování kapalin užitečnými solemi a stopovými prvky.

Jak často čistíte studnu v zemi?
Výsledky
Plnění ...

Dobrý tlak v čerpadle je vyžadován pro hlavní prvek systému, porézní membránu.Pravidelná výměna filtrů je povinná, membrána může být použita několikrát, promývání běžnými prostředky.

Kdy je vyžadována dezinfekce vody v studni?

Dezinfekce je vhodná pro preventivní účely a je-li zdroj kontaminován v následujících případech:

 • Záplavy po povodni;
 • odpadní voda vypukla;
 • kontaminace půdy chemickými látkami z oblasti zemědělství nebo průmyslového ozáření;
 • rozklad biologických organismů uvězněných v studni.

V nichV některých případech se voda stává nevhodnou pro použití na farmě, zejména pro pití.Pokud není dezinfikováno, bude to zdraví škodlivé.Proto je nutné včasné čištění a zdroje, odkud pochází.