Opravy a výměna stropu dřevěnými podlahami v klidu

Vysoké stropy jsou pro majitele nemovitostí obrovskou výhodou.Ale všechny výhody takové místnosti se promění v mínusy, když musíte provádět opravy.A pokud musíte provést opravu stropu v ocelové místnosti s dřevěnými podlahami, pak se neobejdete bez velkého množství práce.Důvodem jsou netěsné izolační materiály, odbourané dřevo, padající štuk s pásovými oparky - všechny tyto vrstvy budou muset být v závislosti na stupni poškození buď odstraněny nebo zesíleny.

Obsah
Možnosti opravy dřevěného stropu

Stalinka je stavba postavená v letech 30–50.XX století.Funkce objektů ve vysokých stropech od 3,5 m, prostorné obývací pokoje.Vzhledem k nedostatečné opravě se stropy bytů dlouhodobě propadly, ale je zde několik zvláštností: pokud je váš byt v domě postaveném v roce 1950, byly pro stropy použity železobetonové desky, je vhodné s nimi pracovat.Budovy do roku 1950 byly prováděny s dřevěnými podlahami a oprava dřevěného stropu způsobí mnoho problémů.

Možnosti obnovy:

 1. Kosmetické opravy. Bude vyžadována renovace dekorativní vrstvy s minimálními náklady na tmel nebo základní omítku.
 2. Generální oprava stropuv dřevěném domě vlastními rukama se provádí v několika etapách: odstranění omítky, kontrola integrity stropního rámu.PotéNásleduje cyklus obnovy.

Generální oprava se provádí se starým pláštěm zcela nevhodným pro další provoz.V tomto případě je narušení nové omítky na starém povrchu neefektivní - všechno spadne a dřevěné podlahy se mohou propadnout, což znamená, že budou muset být zvednuty.

Povrchová úprava stropu umožňuje malování, tapetování nebo instalaci zavěšených konstrukcí z lehkých materiálů.Těžké kloubové nebo tahové formy ve Stalinových domech do 50. roku výstavby jsou přísně zakázány.Pokles podlahy neodolá masu a zhroucení.

Kosmetické opravy

Oprava stropu dřevěného domu by měla být zahájena vizuálním posouzením integrity stropu.Pokud je vrstva omítky držena dostatečně pevně, neočekává se velká práce.Je lepší ověřit důkladnost nátěru lehkým poklepáním na povrch stropu, často se stává, že omítka vypadá dobře a drobí se při nejmenším dotyku.

Algoritmus práce je následující:

 1. Starý dekor omývejte.Pokud se jedná o bílou barvu nebo barvu na vodní bázi, omyjte vrstvy čistou vodou.Navlhčete tapetu, opatrně ji odloupněte špachtlí, odstraňte barvu speciálními sloučeninami a opatrně ji očistěte špachtlí.Pokud jsou dlaždice přilepeny ke stropu, demontujte prvky aopláchněte lepicí linky rozpouštědlem.
 2. ​​

Poznámka!Nepropouštějte základnu silně, můžete poškodit omítkovou vrstvu a dřevěné šindele rychle získávají vlhkost.Se špachtlí pracujte velmi opatrně, abyste neodstranili dekor s omítkou.

 1. Po vyčištění očistěte základnu od prachu a osušte.Poté tmel vyhlaďte vady, zaschněte znovu, posypte pískem, základním nátěrem a nechte zaschnout.
 2. Po vysušení lze základnu ozdobit.

S velkými rozdíly ve výšce je snazší pozvat velitele, aby vytvořil tahovou strukturu.V tomto případě bude hlavní zatížení na stěnách a strop bude tažen plátnem.Vhodná je také zavěšená konstrukce s kovovými profily na stěnách, nedoporučuje se zavěšení na strop.Pohodlí zavěšeného stropu v možnosti dodatečné izolace, pokládka zvukově izolačních materiálů - netěsný strop ocelové plošiny bude zřejmě vyžadovat zvukovou izolaci.

Pokud je strop opláštěn deskami sádrové omítky, lze základnu pohodlně zdobit jakýmkoli možným způsobem: lepidlová zrcadla, těžkou tapetu, aplikujte texturovanou omítku.Stěny v stalinistických domech jsou velmi silné a trvanlivé, snadno odolávají zatížení, takže design vydrží mnoho let.Tímto způsobem můžete aktualizovat stropy i ve starých domech.

Generální oprava

Generální oprava stropu ve vesnickém domě s vlastníma rukama v stalinka:

 • Nejprve odeberte veškerý nábytekz areálu, zajistit co nejvícevolný přístup na strop.To je také nutné k ochraně nábytku před prachem a nečistotami - aktualizace nátěru bez nečistot nebude fungovat.Měli byste také zakrýt podlahy, aby nedošlo k umytí staré omítky.
 • Omyjte, očistěte starou vrstvu dekoru na stropu, odstraňte štukované lišty a odstraňte omítky a šindele.Pro práci použijte vrtačku, kladivo.Šindele jsou odstraněny páčidlem nebo páčidlem, budete muset vynaložit úsilí a připravit pytle na odpad předem.
 • K uzavření trhlin se používá směs sádry a cementu a pro vyrovnávání se také používá sádra nebo výchozí omítka.Výchozí složka pro uzavření trhlin, výškových rozdílů, vážných defektů stropní roviny.Po zaschnutí omítky můžete připravit strop a tmel.Putty je nutný k vyrovnání roviny.Zaschněte znovu, pískem pomocí stavebního struhadla nebo brusného papíru z frakce č. 140-180, pečlivě vyvažujte všechny rozdíly.
 • Prachujte ze stropu a aplikujte základní penetraci.Je lepší natřít ve 2 vrstvách, aby první nátěr zaschl před aplikací druhé vrstvy.

Jakmile půda zaschne, je strop vyzdoben.Existuje spousta dekorativních možností, od vybílení a tapetování, přes zajištění napětí, zavěšené struktury.

Poznámka!Velké opravy se provádějí až po předběžném posouzení výdrže a síly zpoždění.Pokud je dřevo již velmi opotřebované, budete muset změnit všechny struktury a teprve poté povlak obnovit.

Posílení stropů

se koná, když je vyžadována výměna stropu v dřevěném domě.Technologické vlastnosti: v oceli jsou podlahy kombinovaného typu s kombinací železobetonových a dřevěných konstrukcí;Při odstraňování podšívky je třeba dávat pozor - spálený písek může posypat.Pokud je překrytí stále neporušené, lze jej posílit instalací protéz.

Používají se tyto materiály:

 1. Kryty, tyče z kovu. Instalace se provádí v oblasti zeslabeného paprsku a upevňuje se na obou stranách místa.Aby tato protéza trvala déle, je kov ošetřen antikorozní tekutinou.
 2. Sušené dřevo. To nebude fungovat dlouho k posílení takových protéz, strom není tak silný jako kov, ale existuje možnost významně prodloužit životnost spojovacích prostředků: ošetřte dřevo antiseptickým, suchým a fixujte protézu po celé délce paprsku.
 3. Protézy z uhlíkových vlákenjsou lepší než kovy a dřevo, ale jsou dražší.Může to být páska z uhlíkových vláken, plátno, tkanina nebo postroje.Materiál přilepte v několika vrstvách, dokud nedosáhnete požadované pevnosti.Lepidlo se používá z kategorie rychleschnoucích „super-lepidel“, veškerá práce je jednoduchá díky nízké hmotnosti produktu.Kromě pevnosti uhlíkové vlákno přidá dřevěným paprskům také požární odolnost - materiál nehoří a nepodporuje hoření.
 4. Kovový roh. Prvky jsou upevněny v koncových částech podlahy po celé délce - počet rohů závisí na stupni opotřebení zpoždění.

Doporučení!Pomocí kovových rohů předběžně vyhodnoťte účinnost této možnosti.Pokud připojíte mnoho dílů, železo přetíží pouze podpůrnou podpěru, zvyšuje se riziko kolapsu.V tomto případě je výhodnější použít protézy vyrobené z dlouhých dřevěných tyčí nebo uhlíkových vláken.

Zesílení se aplikuje s mírným vychýlením stropní roviny.Pokud je nosník výrazně zdeformován, dojde k prasklinám, štěpkám a dalším vážným poškozením, bude vyžadována úplná výměna stropů a zásadní opravy dřevěného stropu ve starém domě.

Způsobuje poškození stropu a v případě potřeby opravy

V takových případech je nutné obnovit nebo úplně změnit povlak stropní desky:

(99
 • Praskliny, štěrbiny, hnilobný zápach.Možná je to proto, že podlahy jsou ničeny mechanickými, jinými vnějšími vlivy.
 • Objevil se vrzání a vytvořily se viditelné vady letadla.Někdy je to signál, že dřevěné konstrukce jsou předsušeny, kvůli čemuž je narušena integrita spojovacích prvků.
 • Obklad vylévá ze stropu - nosníky jsou ohnuté.Průhyby jsou viditelné - nosníky a izolace jsou vlhké.
 • Důvodem opravy je také touha obnovit opláštění, zcela změnit výzdobu místnosti.

  Možnosti posílení stropu v dřevěném domě

  Než začnete s opravou dřevěného stropu v soukromém domě, vyhodnoťte částkumzdové a finanční náklady.

  Způsoby vyztužení jsou následující:

  1. Dřevěné protézy /polštářky. Tato volba se používá pro minimální vady, montážní podložky na obou stranách netěsné oblasti.Upevňovací prvky na šroubu s maticí.Pokud je kus dřeva těžce poškozen, vyřízněte jej a nahraďte jej novým.Vyztužovací nosník je nejlépe nainstalován po celé délce nosného prvku.
  2. podložky z kovu. Používá se jako dřevěný trám, ale s předběžným vrtáním otvorů pro šrouby.Je nerentabilní namontovat železnou podložku po celé délce, můžete to udělat se zonální fixací na obou stranách oblasti poškození.
  3. Pásky z uhlíkových vláken. Lepidlo po celé délce nosného nosníku závisí na počtu vrstev materiálu na stupni poškození dřeva.
  4. Koncové protézy vyrobené z dřevěných trámůnebo kovových plechů zesílí trámový prvek ve spojení s nosnou stěnou.
  5. Podpory. Používá se dobře sušené dřevo nebo poleno.Musíte podepřít pod prohloubené zóny zpoždění, podlahy.

  Poznámka!Celá zpoždění s opotřebovanou stropní rovinou - pouzdro pro použití výztužné sítě.Měl by být připevněn na kovový profilový rám (prvky by měly být připevněny ke stěnám), pak by měl být povrch buď pokryt omítkou, nebo šit pomocí GKL listů.

  Nezapomeňte na impregnaci a ošetření dřeva bioprotektivními látkami, antipreny a antiseptiky.Struktury paprsků i nové pruty by měly být zpracovány,které jsou namontovány pro vyztužení podlahy.

  Metody obnovy prohnutého dřevěného stropu

  Uvidíme, jak obnovit dřevěný strop, který je velmi prohnutý.Nejprve byste měli prověřit integritu paprsků, izolačního materiálu.Když se ochranné vrstvy, struktura paprsku rozpadne, vyměňte všechny prvky.Obnovení podlah v případě zničení je neúčinné.

  Pokud je paprsek neporušený a v důsledku navlhčení izolace došlo k průhybu, odstraňte starý ochranný materiál, osušte a zpracujte dřevo, poté položte novou izolaci, hydroizolaci.Chcete-li prodloužit životnost povrchu, vezměte nové materiály s nízkou hmotností, ochranou proti smáčení.

  Silně ohnuté paprsky zesílí protézami po celé délce lamely.Montáž desek se provádí na obou stranách nosného prvku, konce jsou upevněny na úroveň, na kterou musí být nosník zvednut.Zajistěte šroubem a maticí.Používají-li se kovové podložky, vyvrtají nejprve otvory pro šrouby.Protézy lze upevnit jak po stranách, tak i na horní spodní část nosného prvku.

  Poznámka!S vysokými stropy v soukromém domě je přípustné prošít rovinu GKL nebo překližku pod úroveň prohýbání.Předběžně vyčistěte výplň stropu a hydroizolační materiály umístěte do mezery mezi hlavním a zavěšeným stropem.