Ondulin, návod k instalaci

Při výběru materiálu pro střešní zařízení nabízí trh se stavebními materiály dostatek možností, mezi nimiž si můžete vybrat klasické nátěry, které prokázaly svou trvanlivost po staletí používání, nebo se můžete obrátit na moderní nátěry, které také mají dobrý výkon a mají čas na prokázání jejich použití.Takový moderní střešní materiál, jako je ondulin, je obzvláště žádaný, jehož instalační pokyny jsou při nákupu soupravy přiloženy.Přesným dodržováním pokynů je zcela možné se s instalací střechy ondulinů vyrovnat i při minimálních dovednostech při provádění stavebních prací.

Obsah

Druhy ondulinu pro montáž na střechu

Pro úplnou představu o ondulinu byste měli nejprve vědět, že se jedná o střešní materiál šetrný k životnímu prostředí vyrobený pomocí moderních technologií.Základem tvorby ondulinu jsou celulózová vlákna a minerální plniva.Při výrobě se k impregnaci vyráběných fólií používají termosetová pryskyřice a destilovaný bitumen.Po impregnaci bitumenem jsou hotové listy materiálu obarveny.

Ondulin se vyrábí ve dvou typech - břidlice a dlaždice.Oba materiály nemají žádné rozdíly v kvalitě, ondulin se liší velikostí plechu - 2000 x 950 mm, nazývané břidlice a šindele, vyráběné v menších velikostech, které se používají, kdyžstřešní instalace z ondulinu složité konfigurace.Použití dlaždic v tomto případě snižuje množství odpadu.Břidlice Ondulin se používá k pokrytí střech jednoduché stavby.

Ondulin má mnoho výhod - šetrnost k životnímu prostředí, odolnost vůči vnějším vlivům, včetně atmosférických vlivů, nízká hmotnost a nízké náklady na instalaci produktu, jakož i schopnost provádět ondulinovou instalaci vlastními rukama.Hlavní nevýhodou materiálu je jeho hořlavost, ale tato vlastnost je výrazně snížena zpracováním ondulinu se zvláštním složením při výrobě

Doporučení pro práci

Při instalaci střechy na ondulinupřísné dodržování pokynů k instalaci, které pečlivě zohledňují vlastnosti materiálu.Chcete-li získat vysoce kvalitní střechu poblíž postavené budovy, všechna níže uvedená doporučení.musí být provedeno bez selhání.

​​

​​

1. Pro dokončení instalace střechy ondulin je v případě úhlu sklonu střechy 5 až 10 ° nezbytné vyrobit kontinuální přepravku vyrobenou zdesky nebo překližky.Koncové překrytí by mělo být 300 mm a boční překrytí by mělo být dvě vlny břidlicové fólie.

2. Při montáži břidlice ondulin na střechy, s úhlem sklonu od 10 do 15 °, je bedna vyrobena z desek, při jejich výrobě jsou desky připevněny k krokvím se sklonem 450 mm.Krok se počítá podél os desek.Koncové překrytí je upraveno pro velikost 200 mm.Velikost bočního překrytí je jedna vlna.

3. Má-li střecha, na které je instalována břidlice ondulin, úhel náklonu nad 15 stupňů,pak interval mezi deskami, z nichž je přepravka vyrobena, je mezi jejich osami 600 mm.Při pokládání ondulinových listů by mělo být zajištěno koncové překrytí o velikosti 170 mm a velikost bočního překrytí je jedna vlna.

4. Pro správné umístění mříží jsou bedny upevněny k krokvím, přičemž se bere v úvahu vzdálenost mezi osami.Chcete-li uspořádat prvky bedny v přesně rovnoběžném vztahu s římsou, použijte dřevěnou šablonu přesné velikosti.

5. Ve své formě má ondulinová břidlice (běžně používaná jako „eurolate“) absolutní identitu s běžnýmibřidlice.Pro pohodlí při označování jeho vlnitého povrchu pomocí barevné tužky.Pokud chcete získat přesnější označení povrchu, můžete použít oříznutý list.

6. Je-li to nutné, odřízněte list ondulinu, je velmi vhodné použít konvenční pilu na řezání dřeva.Aby se předešlo zaseknutí panelu v materiálu během provozu, je lehce namazáno olejem.Ještě výhodnější je použití elektrické pily, která může být jak ruční, tak i kruhová.

7. Instalace ondulinu vlastními silami není vzhledem k jeho nízké hmotnosti vůbec obtížná.Jeden list standardní velikosti ondulinu váží ne více než šest kilogramů.

8. Na začátku upevnění listů ondulinu se zohlední směr větru, který převládá v oblasti provádění stavby.Práce začínají na rampě umístěné na opačné straně od jejího směru.Ve druhé řadě je začátek ondulin, jehož velikost listu je polovina celku.U této metody je výhodnější pokládat břidlici a překrytí na bočním spoji nebude sestávat ze čtyř, ale ze tří listů.

9. K připevnění střešní euroiny se používají hřebíky, které na každém střešním listu berou dvacet kusů.Jsou ucpané na konci listu, v hloubkách každé vlny, jakož i na překryvech na každé straně.Připevněte je k prostředním tyčím a projeďte jednou vlnou břidlice.

10. Pro přesný směr břidlicových listů podél nosníku bedny se používá natažené lano, jeho použití vám umožní provádět tuto práci rychleji aúhledně.

11. Prvky střešního hřebene i břidlice se začnou montovat na střešní svah proti směru hlavního směru větru.Hřebenový prvek je připevněn hřebíky k dalším tyčím latí podél vnitřních částí vln listůEuro slate páření s nimi.

12. Pro provádění dotací se používají dotace vyrobené z ondulinového materiálu.Chcete-li opravit naděje, měli byste nejprve nainstalovat další bednu.

13. Kleště se vytvářejí pomocí hřebenových nebo kleští prvků dostupných v produktové řadě ondulinového materiálu.

14. Pro návrh kleště můžete použít jinou metodu, kterou lze použít pouze při pozitivní teplotě vzduchu.Extrémní část ondulinového listu by měla být ohnuta a upevněna hřebíky na vytrhnuté desce.

15. Hrany střechy jsou také tvarovány hřebenem nebo kleštěmi vyrobenými společností ondulin.

16. Postranní kloub střechy, pokud sousedí se svislou stěnou vzhledem ke spoji, je vyroben.s údolím z ondulinu.Spolehlivá izolace je položena na křižovatce.

17. V místech, kde se střecha a svislá stěna setkávají, se používá krytina zástěra vyrobená z ondulinu.Umístění spoje je vodotěsné, aby se zabránilo pronikání vlhkosti do spoje.Zástěra je připevněna k plachtě hřebíky, jak je znázorněno na obrázku.

18. Pro optimální větrání střechy se používá střešní ventilátor.Mountventilátor pro každou vlnu ve spojení s listy.Horní část musí být překryta na horní části základny střešního ventilátoru.

19. Pro přístup k povrchu střechy je vyrobeno střešní okno, které se také používá pro vstup denního světla do podkroví.Takové okno je upevněno hřebíky na křižovatce vlnami ondulinových listů.V horní části okna se na něj položí list euromince, který se překrývá.

20. Je-li to nutné, odstraňte mezery mezi listy eurosiltu a hřebene nebo římsy, použijte speciální výplň.Pokud zařízení pro ventilaci není v podkroví, můžete to udělat bez výplně římsy.

21. Pro lepší vodotěsnost střešní římsy se používá univerzální rám na římsy.Maximální přesah plechu na římse je 70 mm.

22. Při instalaci potrubí pro větrání se používají ventilační potrubí vyrobené společností ondulin.Trubka je upevněna na každé vlně základny hřebíky a její horní část je položena přes základnu s přesahem.
23. Větrací hřeben je přibit na římsu přímo pod plachtu a je nezbytný, aby se ptáci a hmyz nedostali do mezer.mezi listy.

24. Pro připevnění ondulinových listů v případě použití přepravkyvyrobené z kovu, používají se samořezné šrouby.V tomto případě je vrták používán pro pohodlnější provoz, přesný výpočet síly, se kterou budou šrouby utaženy, aby nedošlo k poškození materiálu.
25. Hydroizolace spár při montáži střechy z ondulinového střešního materiálu provádí samolepicí páska Onduflesh vyvinutá speciálně pro výrobce.tento cíl.

26. Izolace spár mezi střešními okny a střechou se provádí pomocí pásky Onduflesh.

27. Chcete-li dát dotaci hotový vzhled a zároveň izolovat spáry od střechy, použijte pásku Onduflesh.

28. Okna střechy vypadají nejlépe a jsou zcela chráněny před pronikáním vlhkosti do dřevěných částí latě pomocí izolačních pásek Onduflesh.

29. Pro hydroizolaci na všech místech, kde konfigurace střechy umožňuje vzhled spojů s jeho nástavbami, je samolepicí vynikající pro hydroizolaci.Páska Ondufles.

30. Nejčastěji zvolenou instalací střechy je ondulin, jehož konstrukce používá materiál obložení jako je Ondutis R70, který se používá jakospolehlivá parotěsná vrstva.

Použití ondulinu při opravách střech

Když se střecha budovy stane nepoužitelnou, použijteOndulin dokáže rychle opravit jednotlivé sekce, které dokonale vykonají své funkce.Nejlepší je však zcela nahradit celý střešní materiál novým.Použití břidlice Ondulin také poskytuje méně radikální řešení - instalaci nového nátěru bez odstranění starého a položení nové vrstvy střechy na vrchol.
To je možné z důvodu nízké hmotnosti listů z břidlice eura, což umožňuje použití této technologie opravy střechy.

Výhody ondulinu jako materiálu pro instalaci a opravy střech

Použití Ondulinu umožní výstavbu vysoce kvalitní střechy v co nejkratším čase.Po zvolení instalace střechy od ondulinu bude mít majitel domu po mnoho let možnost nebát se stavu nátěru

Použití Ondulinu poskytne majiteli domu:

  1. zjevné úspory při opravě střechy, pomocí Ondulinunevyžaduje odstranění staré střechy;
  2. přítomnost podrobných pokynů umožňuje provést instalaci Ondulinu vlastníma rukama;
  3. nehrozí žádné riziko průniku vlhkosti během oprav, protože starý povlak se neotevře;
  4. použití starého nátěru při instalaci nové vrstvy Ondulinu zlepšuje tepelnou izolaci střechy;
  5. získat vynikající vzhled materiálu, výběr barvy střešní krytiny.

Hlavní fáze opravy střechy při použití ondulinu

Opravy střechy pomocí vysoce kvalitní střechy, známé jako Euro Slate,nebo jindeOndulin, rozdělen do fáze přípravy na instalaci a fázi instalace.

Nejprve se zkontroluje stav starého nátěru - ventilační systém, izolační materiál.Pokud dojde k poruše, jsou odstraněny.

Dále je instalována nová přepravka v přírůstcích určených pro opravovaný sklon střechy.

Při zvýšené křehkosti starého materiálu se bedna instaluje vrtáním a připevněním ke šroubům.Při plánování instalace dodatečné izolace je pod bednou zajištěna mezera.Pro ochranu proti kondenzaci je izolace pokryta membránou Ondutis SA 130 a na horní straně bedny je upevněna vrstva parozábrany Ondutis R 70.

Při provádění bedny instalujte střechu z ondulinu, použijte tyč, jejíž průřez odpovídá vlnové délce euro-břidlice.Chcete-li nainstalovat a upevnit hřeben a údolí vyžaduje další bednu.

Při montáži střechy nebo při opravě pomocí materiálu ondulin musí být přesně dodrženy pokyny pro instalaci zastřešení, teprve pak bude trvat mnoho let, aniž by bylo nutné provést opravu.

)