Omítka Volma, recenze a doporučení

Vynikajícím moderním nástrojem pro vyrovnávání vnitřních stěn je suchá omítka na bázi sádrových směsí.Jsou skvělou alternativou k sádrokartonu.V současné době se omítka VOLMA nejčastěji používá při dokončovacích pracích.

Jedná se o suchou směs pro ruční omítání na bázi přírodního sádrového kameniva s adstringentními vlastnostmi.K této směsi se přidávají chemické a minerální nečistoty, jejichž vlastnosti zajišťují dočasnou retenci vody ve směsi pro optimální provozní dobu, jakož i vysoký stupeň adheze a pevnosti.Použití této omítky vám umožní ušetřit pracovní dobu, protože její schopnost rychle vyschnout je velmi účinná při konstrukčních a dekorativních pracích.

Výhody sádrové omítky:

 • jedinečná příležitost vytvořit lesklý povrch bez povrchové úpravy;
 • vysoké vlastnosti tažnosti a vzdušnosti;
 • nedostatek smršťování;
 • materiál šetrný k životnímu prostředí;
 • schopnost řídit vnitřní mikroklima;
 • schopnost jednovrstvého nivelace základny o tloušťce až 60 mm.
Obsah

Odrůdy omítky VOLMA

Výrobní linka VOLMA umožňuje výrobu několika druhů suchých omítkových směsí:

 1. „Volma-Aquasloy MN“ - omítka je určena k nanášení na povrch strojem.Díky modifikovaným lehkým kamenivům, portlandskému cementu, minerálním a syntetickým přísadám má vynikající fyzikální vlastnosti.Může být použit k vyrovnání stěn vnitřních a vnějších povrchových úprav v místnostech s vysokou vlhkostí.
 2. „VOLMA-Layer“ - omítky pro ruční zarovnávání stěn a stropů.Sádra VOLMA-Layer-MN je určena pro práci se strojní jednotkou.
 3. „VOLMA-Plast“ - používá se jako podklad před vrchním nátěrem nebo dokončovacím materiálem.
 4. „VOLMA - Decor“ - v důsledku určité aplikační techniky může mít jakoukoli podobu.

Oblast použití omítky

Omítka "VOLMA" se používá k vyrovnání povrchů stěn a stropů, ručně i strojově, v interiérech s následným dokončením.:

 • pokládka keramických dlaždic;
 • tapetování;
 • malba bez povrchového tmelu.
 • ​​

Při provádění omítacích operací by měla být brána v úvahu úroveň vlhkosti a teploty v místnosti, která by měla být v rozmezí od +5 C0do +30 C0 .

Doporučujeme přečíst:

Sádra VOLMA je velmi účinná při provádění restaurátorských a restaurátorských prací a při výrobě dekorativních a designových prvků.Předmět podléhá technologiivýsledkem by měl být - hladký povrch.

Substráty a povrchy, na které lze použít omítku Omm

Tuto omítku lze nanášet na různé konstrukční podklady:

 • sádrokarton alisty ze sádrových vláken;
 • cihla;
 • beton;
 • plynový a pěnový beton;
 • sádrové bloky;
 • dřevotřísková deska;
 • cemento-vápenné omítky.

Technické parametry

 • doba schnutí omítky je až 7 dní;
 • počáteční nastavení - po 40 minutách;
 • konečné nastavení - nejpozději 3 hodiny;
 • Doporučená výška vrstvy je až 30 mm.Vrstvy aplikované více než tento parametr se překrývají ve dvou fázích;
 • maximální tloušťka omítky je 60 mm;
 • průtok kapaliny v jednom roztoku je 0,6–0,65 l vody na 1 kg směsi;
 • omítka VOLMA; spotřeba směsi na 1 m2s tloušťkou vrstvy 1 mm - 1 kg;

Sádra VOLMA, cena za vrstvu jednoho povlaku, která bude o něco dražší než u jiných domácích omítek, ale je to vyváženo kvalitou materiálu, která není nižší než Rotband, ale mnohem levnější.

Příprava podkladu pro omítání

Před omítnutím by měla být základna stěny nebo stropu velmi důkladně očištěna od různých usazenin, prachu, olejových skvrn, nečistot a poté vysušena.Exfoliační místa je třeba posílit, výmoly - opravit.Pokud se vyskytnou velké nepravidelnosti, houby a usazeniny bílé soli, musí být odstraněny.

BVýsledkem by měl být plochý, drsný povrch a stabilní, rovnoměrně pohlcující, silná základna.Vyčnívající kovové části musí být ošetřeny antikorozní směsí.Povrch pro omítání nesmí být zamrzlý.Minimální základní teplota pro omítací práce je +5 C0 , maximální úroveň vlhkosti je 5%.

Před nanesením omítky „VOLMA - Layer“ musí být podklad potažen základním nátěrem, který odpovídá typu podkladu.Podle rychlosti absorpce vlhkosti se báze dělí na silně, normálně a slabě absorbující.Doporučujeme aplikovat základní nátěr VOLMA-Contact na slabě absorbující podklady a základní nátěr VOLMA-Universal nebo VOLMA-Plast na vysoce savé podklady.

Vodicí úhlový profil je namontován na vyčnívajících vnějších rozích stěny nebo stropu.Upevňuje se k podkladu pomocí lepidla nebo sádrové omítky.V tomto případě je řešení aplikováno na vnitřní část vodítek a na povrch rohu základny.Rohový profil by měl být nejprve přitlačen ke zdi nejprve ve středu a poté postupně přenesen na okraje tlaku.

Technologický postup práce s omítkou „Volma-Layer“

Požadovaný objem vody při pokojové teplotě se nalije do čisté plastové nádoby v množství 1 kg směsi na 0,6 litru kapaliny,a směs sádry se naplní.Roztok se důkladně promíchá pomocí konstrukčního mixéru do stavu homogenní hmoty a několik minut se usadí.

Doporučená četba:

Po 20 minutách se čerstvě připravený roztok nanese na připravený povrch vrstvou 5-60 mm pomocí stěrky.Nanesená směs se zpravidla vyrovná.Po úplném zaschnutí počáteční vrstvy lze v případě potřeby použít druhou vrstvu.Po 40 až 60 minutách po vytvrzení a vysušení se povrch upraví pravidlem.

Dvacet minut po oříznutí je výsledný povrch dostatečně navlhčen houbou a vyhlazen širokou špachtlí.Výsledkem je dokonale hladký povrch, který je zcela vhodný pro tapetování.K přípravě povrchu pro tónování je nutné jej po 3 hodinách hojně nasytit vodou a vyhladit špachtlí.K ozdobení zdi vzorem nebo texturou se používají různé nástroje pro malování a omítání: válečky, štětce, špachtle, stěrky, strouhané houby.S jejich pomocí je povrch po nivelaci zakončen ozdobným vzorem.

Doba sušení na stěnách a stropu je určena tloušťkou sádrové vrstvy, vlhkostí a teplotou v místnosti a je přibližně sedm dní.Tento proces urychlí přívodní větrání.

Podmínky skladování sádrové omítky

„VOLMA“ - sádra, jednotková cena je asi 10–12 USD, balení se provádí v hustých papírových pytlích o hmotnosti 30 kg.Skladujte na dřevěných paletách, suchých a větraných.uvnitř.Dlouhodobé skladování směsi v poškozených nebo otevřených pytlích není dovoleno.V tomto případě by měla být náplast nalita do celého sáčku a použita jako první.V neporušeném balení lze suchou omítku skladovat po dobu jednoho roku.

Recenze o omítky VOLMA - Layer jsou nejčastěji pozitivní.Většina spotřebitelů viděla v tomto stavebním materiálu nízké náklady a vynikající kvalitu.Podrobné pokyny k balení jsou vynikajícím pomocníkem při opravě.Při správném dodržování všech bodů se dosáhne očekávaného výsledku.

Výrobce na obalu informuje, že tmel po zpracování s omítkou Volma nelze použít.Na základě praktických zkušeností stavitelů je však stále přítomna malá zrnitost.A tmelení se nejlépe provádí, protože omítka není dokončena a není vhodná pro malování.Aby byl dokončen strop a svahy stěn, musí být na omítku nanesena jemně rozptýlená směs.

Pozitivní zpětná vazba na sádru Volma a mistrů dekorativního umění.Měkká a homogenní směs, která dostatečně rychle schne a drží pevně na rovném povrchu, se ukázala jako vynikající materiál pro vytváření reliéfních dekorativních panelů s následným dokončováním akrylovými barvami.

Existují však i negativní recenze o omítky VOLMA.Vztahují se na produkty rostliny Čeljabinsk.Směs tohoto podniku je tmavě šedá barva a heterogenní hmota, dokonce i zlomkyvelké velikosti.Při nanášení a sušení tenké vrstvy vytváří povrch silné trhliny a smršťování.Tyto vlastnosti se negativně projevily na nálepce tenké tapety.