Odškodnění za sovětské příspěvky v roce 2019: pravda a fikce

Média stále více informovala veřejnost, že výplata náhrady za sovětské vklady by příští rok skončila.A samozřejmě mezi lidmi opět panika vzrostla.S neuvěřitelnou rychlostí cirkulují zprávy, že dokumenty musí být předloženy před novým rokem, jinak budou peníze ztraceny. Ale jsou to jen zvěsti. Jak bude skutečně vyřešena otázka náhrady v roce 2019?

Při posledním třetím čtení přijala Státní duma návrh zákona, který stanoví, že zákon „o základních nákladech nezbytného sociálního náboru“ na období 2019–2021.bude pozastaveno.To byl důvod pro ty zvěsti.

Obsah

Jaké souvislosti má tento zákon s odškodněním?

Každý ví, že vklady v sovětských spořitelnách v době založení nové soukromé organizace AKB Sberbank ztuhly a přestaly vydávat prostředky veřejnosti.O čtyři roky později přijala Státní duma zákon o navrácení úspor občanům.A všechny vklady se automaticky převáděly na dluhové závazky nového státu, zatímco jejich hodnota byla zachována.

K obnovení zmrazených úspor byly všechny vklady převedeny na státní dluhopisy, které vycházely ze zvláštníchekonomická hodnota - dluh rubl.

Pro výpočet hodnoty dluhu rublů jsme použili kontrolu a základní náklady na sociální nábor.Zákon o základních nákladech byl přijat v roce 1999, cena byla stanovena na 464 rublů SSSR.Nikdy však nenadobudl právní sílu, od roku 2003 byl zákon neustále pozastaven.Důvodem je samozřejmě nedostatek peněz.

Podle výpočtů ministerstva financí bude každoročně vyžadováno přibližně 45 bilionů rublů, aby se zmrazené vklady převedly na dluhové závazky.Protože rozpočet takové prostředky nemá, moratorium na přijetí zákona se periodicky prodlužuje.

Kdy očekávat platby v hotovosti?

V roce 2018 pozastavení zákona opět končí.Tentokrát Parlament zvážil návrh na prodloužení zákona do roku 2022.Proto příští rok, stejně jako v předchozím roce, bychom neměli očekávat platby za sovětské vklady.Nelze však říci, že v roce 2019 platby z těchto vkladů přestanou, protože ještě nezačaly.Přestože kompenzace, které dříve Sberbank zaplatila, plánují pokračovat.

Byl zveřejněn návrh postupu pro vyplácení náhrady za vklady v hotovosti za rok 2019.V tuto chvíli je v konečné fázi úvah.Není pochyb o tom, že výplata náhrady za vklady bude prodloužena.VNávrh zákona o rozpočtu na příští tři roky již zaznamenal výši plateb Sberbank za vklady po celé období (5,5 miliardy rublů ročně).

Kdo obdrží peněžní náhradu?

Platební podmínky zůstanou stejné.Hotovostní platby za sovětské vklady, které nebyly uzavřeny do 20. června 1991, obdrží:

  • vkladatelé narození před rokem 1945, jejich dědici, výše náhrady bude 300% jmenovité hodnoty vkladu;
  • vkladatelé narození mezi lety 1946 a 1991, jejich dědici, výše náhrady bude 200%.
  • ​​

Proto nepropadejte panice, platby za sovětské vklady budou pokračovat.Ačkoli neexistují žádné důvody k radosti, protože Státní duma opět zmrazila lhůtu pro splnění dluhových závazků.