Od toho, co si můžete udělat vlastními prahy, krásný balkon

Prahová hodnota vyrobená z různých materiálů vedoucí k balkonu nebo lodžii je právem považována za nedílnou součást konstrukce balkonového bloku.Plní nejen dekorativní funkci, ale také chrání místnost před pronikáním chladu a vlhkosti.Pro dekoraci se používají moderní stavební materiály, například plast, dřevo, cihla, beton atd.Kterou dokončovací metodu zvolit?Vše přímo závisí na stylu místnosti a samotném balkonovém bloku, rozpočtu.

Obsah

Plusy balkonových prahů

Balkonové parapety mají v porovnání se zasklením bez podstavce řadu nesporných výhod.Mezi ně patří:

 • Reprezentativní vzhled balkonových dveří, plynulý přechod z podlahy do spodního dveřního překladu s přístupem na balkon.
 • Dodatečná ochrana proti vniknutí tepla nebo chladu, která zlepšuje účinnost montážní pěny, což je zvláště důležité, pokud na balkóně nejsou rámy a okna.
 • Spolehlivost ochrany proti pronikání vlhkosti a vlhkosti do obývacích pokojů, která je plná tvorby plísní.
 • Možnost hladkého východu na balkon bez rizika zakopnutí o kopec, což je důležité pro plastové a dřevěné konstrukce.
 • Skrytí ošklivých spojů, které nebylo možné správně opravit během hrubování a dokončování balkónového bloku.

Výběr materiálu pro výrobu a dekoraci balkonuprahu, musíte si pamatovat použitelnost, praktičnost, snadnou péči a náklady.Můžete investovat do malého rozpočtu pomocí moderních, navenek atraktivních materiálů.

Jak jste uctívali balkónový parapet?
 • )
Výsledky
Stáhnout...

Druhy prahů balkonu

Než začnete zdobit práh balkonu nebo lodžie, vyplatí se rozhodnout o typu konstrukce instalované ve spodní části dveřního bloku.Nejoblíbenější mezi majiteli domů jsou konstrukce tohoto typu:

 • Plasty - nejdostupnější varianta.Charakteristikou plastových výrobků je odolnost vůči zvýšené vlhkosti, mechanické poškození, estetika, trvanlivost, snadná péče o plastové povrchy.Nejoblíbenější jsou parapety z PVC, které dokonale padnou pod dveřní blok, stačí jej snížit na míru.
 • Beton, vyznačující se trvanlivostí, spolehlivostí, složitou instalací a dlouhou instalací.Vnější strana je dodatečně upravena jakýmkoli vhodným materiálem, například dlaždicemi, což zvyšuje estetiku výsledku.
 • Zdivo, vyžadující značné zkušenosti a trpělivost od mistra.Propoložení cihel nejprve musíte vypočítat velikost a úroveň prahu.Hotová stavba je zakončena ozdobným kamenem, dřevem a dalšími materiály, z nichž se stává krásná pódium.
 • Dřevěné prahy jsou lehké, odolné těžkým břemenům, vlhkosti, snadné instalaci.Současně jsou parapety často postiženy škůdci, a proto vyžadují další ošetření proti parazitům.

Prahové hodnoty vyrobené z plastu a laminátu

Plastové prahové hodnoty vyrobené ze stejného materiálu, který se používá pro parapety.Hladké hrany vám umožní vytvořit hladký a estetický podstavec.Nevýhodou takových konstrukcí je časté lámání okrajů, které jsou lepší pro dodatečné utěsnění laminátu.Tím bude chráněna hrana plastového prahu před dalším zničením.

Pokud se okraj práhu během provozu přesto odlomí, je nejlepší jej okamžitě utěsnit zbytky laminátu použitého k dokončení podlahy.Za tímto účelem se zlomená hrana demontuje, prahová hodnota se pečlivě vloží.Poté jsou kousky podlahové krytiny řezány na velikost prahu pomocí skládačky.Místa, kde práh sousedí se stěnou, jsou zakončena počátečními vodítky oken.Poté je práh zakrytý tmelem.Zbývá nalepit laminát a opravit rohy.

Cihlové prahy

K výrobě prahů cihelčasto používané křemičitanové cihly, odolné vůči vysoké vlhkosti, kolísání teploty, charakterizované dlouhými provozními parametry.Samotný proces instalace lze rozdělit do několika fází:

 • Vyrovnání podlahové krytiny, její čištění od úlomků, povrchová úprava odmašťovačem a tmelení.Je důležité, aby po zpracování zůstal povrch drsný.
 • K rozvrstvení cihel a jejich zformování do jediné struktury se pro rozmaštění cihel a jejich zformování do jediné struktury používají cihly s pískovou cementovou maltou v poměru 3: 1. Jako přídavnou složku lze použít sádru.Nyní můžete začít s instalací cihel po nanesení první vrstvy cementu (je důležité, aby byl tenký, asi 3-5 mm).Proveďte pořadí krabičky pro dosažení požadované výšky.

Vytvoření vrchního nátěru, proto se nejčastěji používají dlaždice.Dříve byla vrstva sušeného tmelu ošetřena základním nátěrem, načež byly položeny dlaždice.

Prahová hodnota cementového písku

Prahová hodnota vyrobená z jednoduché malty z cementového písku je poměrně jednoduchá.Dokončení zabírá většinu času a úsilí.Pro míchání cementu, cementu, písku, čisté teplé vody se používá míchací nádrž.Jako práh bednění můžete použít jakoukoli desku.K dokončení se používají stěrky a špachtle.Poté, co je řešení hněteno, můžete přistoupit k sekvenční implementaci každé fáze instalacebalkonová prahová hodnota:

 1. Zpracování pracovních ploch tmelem.
 2. Výroba dřevěných bednění, přičemž tloušťka dřeva by neměla překročit 2 cm.
 3. Návrh stran s cihelným bojem nebo dlaždicí, což pomůže zvýšit stabilitu konstrukce.
 4. Vyléváním hotové cementové malty, která je mimochodem lepší hnětení pomocí stavebního mixéru, aby se odstranily všechny hrudky a získala se homogenní konzistence.

Roztok nalitý do bednění musí být rovnoměrně rozložen po povrchu tak, aby byl hladký, neměl výčnělky a jiné vady.Pro úplné ztuhnutí prahu tahu stačí 48 hodin.Po ztuhnutí je nutné bednění demontovat, práh vymalovat barvou nebo oříznout jinými materiály pro obklad.

Prahové hodnoty z OSB

K ozdobení prahu balkonu můžete použít také desku OSB.Současně je lepší vyrobit samotný konstrukční rám ze dřeva.Výhodou návrhu je ochrana místnosti před tepelnými ztrátami, průvanem.Aby dřevěný práh sloužil po dlouhou dobu, musí být všechny prvky předem ošetřeny proti plísním, plísním a parazitům.

Obvykle lze celý proces práce rozdělit do několika fází:

 1. Instalace rámu nosníku, jehož prvky jsou spojeny samořeznými šrouby.Zbylé konce jsou vyplněny souborem neboskládačka.
 2. Rozložení rámu, vyvrtání otvorů, upevnění hmoždinek.
 3. Připevnění latí, osazení samotné desky OSB, která bude základnou.
 4. Izolace struktury minerální vlnou.

Práh lze ponechat jako takový nebo ořezat pomocí dalších obkladových materiálů, jako jsou plasty, korek, laminát, linoleum, mozaiky, dlaždice nebo kachlová štěpka.