Obložení šindelů - pohodlí v domácnosti

V tomto století jsou moderní stavby většinou postaveny ze skla, kovu a betonu.A to nepříznivě ovlivňuje člověka, protože ačkoli je to módní, je zima.Tento styl necháváme na kancelářské a průmyslové budovy.Při výstavbě domů na bydlení se stále více využívaly přírodní materiály a dnes taková oblíbená dřevěná obkladová obložení vytváří v domě nádhernou přírodní mikroklima.

Technologie „obložení“ se objevila ve výrobě nákladních automobilů, které byly sraženy z desek.Tato auta byla silná a sloužila mnoho let.Přišel nápad vytvořit obložení krásně vytvořených desek pomocí stejné technologie a obložit stěny domu s nimi.

Není obtížné provést instalaci obložení vlastními rukama, hlavní věcí v tomto oboru je přesnost, trpělivost a základní dovednosti při práci se stavebními nástroji.Aby obklad domu vytvořil šindel požadovaný výsledek, je nutné prostudovat samotný proces, vybrat potřebný materiál, určit, která metoda budou stěny opláštěny, vodorovné nebo svislé, a můžete začít pracovat.

Obsah

Která podšívka se používá pro opláštění

Podšívka je vyrobena z přírodního dřeva - borovice, osika, bříza, lípa, modřín.Vyrábí se také plastová (PVC) podšívka.

Volba obložení určuje místnost, jejíž stěny budou opláštěny.Pokud jsou pokoje svysoká vlhkost, jako je balkon, kuchyň, koupelna a WC - plastová podšívka;dřevěné stěny pro stěny ložnice, pracovny, chodby, obývacího pokoje.A volba stromu je také důležitá, protože například lázeňský dům nemůže být opláštěn deskou z borovicového dřeva, protože když se zahřeje na vysoké teploty, začne uvolňovat pryskyřice.Můžete tak zkazit koupel nebo saunu.

Plastová podšívka má obrovské barevné spektrum, díky čemuž se dosahuje zajímavých barevných řešení.Je snadné se starat o stěny obložené plastovým obložením, montáž je velmi jednoduchá.Současně existují nevýhody - plast je dokonce vystaven lehkému mechanickému namáhání, což znamená, že takové obložení šindele nebude trvat dlouho a jeho nízká ekologičnost.

Výhodou dřevěného obložení jsou jeho zvukotěsné vlastnosti, retence tepla, odolnost proti hnilobě, dlouhodobý provoz a příznivé účinky na lidské zdraví.

Podšívka ze dřeva je rozdělena na „Extra“ a také na stupně A, B a C. Je zřejmé, že „Extra“ je nejdražší a nejkvalitnější obkladová deska.Opláštění stěn se provádí po mnoho let, proto se doporučuje nezachraňovat peníze a kupovat nejlepší dřevěné obklady.Jehličnaté dřevo je nejvhodnější pro ložnici, salón, kancelář.Takový pokoj bude vždy naplněn nepolapitelnou vůní lesa a atmosféra v domě dodá pocit jednoty s přírodou.

Příprava na obložení domu šindelem

Před zahájením instalace obložení vlastními rukama musí být připraveno.Podšívka je pokryta speciálními bioprotektivními prostředky, které zabraňují jakémukoli poškození dřeva - hnilobě, plísním, škodlivému hmyzu.Je-li to žádoucí, může být dřevo ošetřeno azurovým nebo mořidlem, potom kromě ochrany získá povrch obložení požadovanou barvu.

Po zpracování musí být dřevěná podšívka dobře usušena a na den přenesena do domu.Děje se tak tak, aby se panely přizpůsobily pokojové teplotě, následně nevyschly a neklesly.

Podšívka je umístěna na přepravce - nosná konstrukce celé podšívky.Reiki pro takový rám lze zakoupit hotově nebo řezat z palcových desek malou částí elektrické pily požadované délky.Přepravka se šrouby nebo šrouby je pevně přichycena ke stěně konstantním krokem 50 - 60 cm. Při konstrukci přepravky je nutné vyrovnat nosnou konstrukci pomocí olovnice nebo nástroje, jako je například stavba.

Aby plášť mohl sloužit po dlouhou dobu, je mezi stěnou a vyzdívkou ponechána mezera, která se stává jakýmsi odvětrávacím prostorem.V případě potřeby jsou stěny izolovány speciálním materiálem, který je činí nepropustnými pro vnější hluk.Za tímto účelem se položí první izolace a poté se pokryje parozábranou.Na konci je postavena přepravka, na kterou bude vložka obložena.

Je rovněž žádoucí opatřit bednu základním nátěrem.proti houbám, takže nedochází k plísním a nezkazí vzhled podšívky.

Proces vytváření bedny lze sledovat na videu na odkazu:

Doporučujeme přečíst:

Způsob připevnění pomocí svorek, konzol a hřebíků

Před vložením šindele nosnou konstrukcí,Je nutné zvolit způsob upevnění obložení.Existuje několik z nich, každý si pro sebe vybere pohodlnější a známější způsob připevnění.Obložení má tvar prkna, na jehož jedné straně je vybrání, a na druhé straně hrot, který je zasunut do vybrání další prkna.

Upevňovací prvky mohou být vnější nebo zapuštěné a lze je vyrobit pomocí jednoduchých hřebíků nebo ozdobných šroubů, svork, staplerových sponek.Hlavní věc je pokusit se nepoškodit podšívku, být opatrní při práci, aby nedošlo k rozdělení dřeva a nezkazit vzhled.Aby bylo zajištěno, že držák je čistý a hlava hřebíku je zcela zasunuta do dřeva, používá se douche.Je důležité, abyste drážku nerozřezali, jinak bude hardware uvolněn.

Pokud je zvolen latentní způsob připevnění, obložení se přibije nebo přišroubuje k přepravce ze strany drážky v místě, kde se spojuje s hrotem.Je-li přípustné, aby byly hřebíky viditelné, prkno se přibije hřebíky s malými klobouky a náhodně je rozptýlí po celém obložení.Tato metoda je rychlejší a snadnější, ale na základě estetických hledisek se takové obklady stěn provádějí při obkladutechnické místnosti.

​​

V zásadě však používají složitější a elegantnější metodu - hřebíky hřebíků do drážek samotného ostění.Spojovací prvky nejsou prakticky vidět, tato metoda se nazývá skrytá instalace obložení.

Za účelem kvalitativního připojení obložení k přepravce se prodávají speciální zařízení - kovové svorky pro obložení.Takové upevňovací svorky jsou vyrobeny z pozinkovaného plechu různých tvarů a velikostí a jsou vybírány přímo v závislosti na typu výstelky a tloušťce jejích drážek.Na jedné straně se zuby zasekávají do drážek desky, na druhé straně jsou k přepravce přišroubovány nebo přibity.Obvykle se podšívky kleimers se prodávají jako sada s hřebíky.

Existuje také způsob zajištění sešívacími sponkami pomocí speciální pistole.Tuhá konzola propíchne drážku podšívky a připojí ji k přepravce.Při takovém připevnění je důležité mít dovednosti a zkušenosti s prací se sešívací pistolí, takže bez poškození a současně stačí steh podšívkou pevně spojit s lištami na lišty dřevěné bedny.

Existuje další spolehlivý způsob připevnění k instalaci obložení vlastními rukama - použití ozdobných šroubů.S tímto zapínáním je respektována estetická krása a dokonce i začátečník může dosáhnout dobrého výsledku.Přesto jsou zde však potřebné dovednosti, protože bude obtížné skrýt jakoukoli chybu, ke které došlo na povrchu opláštění.

Instalujeme podšívku vlastníma rukama

Podšívka vyschla,bedna je připravena, je provedena izolace a zvuková izolace, je zvolen způsob montáže, proto začneme instalovat obložení samotné.

Před vytvořením nosné konstrukce je nutné určit směr opláštění, protože bedna je postavena kolmo k obložení obložení.Zde bude vše záviset na cíli, kterého je třeba dosáhnout - horizontální opláštění se provádí, je-li třeba místnost rozšířit, vytvořit pocit prostorné místnosti a vertikální - aby se vizuálně zvýšil strop a aby byla místnost vyšší.

Obložení domu šindelem se provádí systematicky, prkno v prkně.

Vodorovné opláštění obložení

Upevnění obložení začíná vždy od stropu k podlaze a je žádoucí, aby drážky směřovaly dolů.Pak žádná vlhkost, úlomky nemohou ucpat drážky desky, což znamená, že předčasné destruktivní procesy během provozu budou sníženy na nulu a taková podšívka bude trvat dlouhou dobu.

Když je obložení instalováno vodorovně pomocí svorek, upevňovací prvky se zasunou do vybrání předchozí obkladové desky a upevní se na latě pomocí hřebíčků nebo šroubů.V tomto případě by neměly být vytvářeny překážky pro hrot desky vedle ní.

Aby bylo možné obklad nainstalovat kvalitním způsobem, je nutné zkontrolovat rovnoměrnost stěny pomocí úrovně budovy nebo opláštění každých deset desek.

Před připevněním posledního obkladového prkna se nastaví podél své šířky kotoučovou pilou nebo pilou.Pak je zbit hřebíky a mezera je uzavřena soklem.

Při opláštění stěn obložením, jako je například domek napodobující kulatinu, se instalace začíná drážkou nahoru, čímž se skryjí spáry.Mezi panely nebudou žádné mezery, pokud jsou vzájemně nastaveny kladivem a aby nedošlo k poškození materiálu, použije se obložení panelu.

Srubový dům je připevněn k latím bedny samořezným šroubem pod úhlem 45 stupňů a klobouky jsou skryty pod drážkou další podšívkové desky.Pro ozdobu úhlu se mezi panely blokového domu vloží zpracovaný paprsek, potom nebudou v otvoru žádné mezery a v domě nebudou žádné průvary.Není nutné malovat takovou zeď, přírodní barva stromu dodá místnosti zajímavou přirozenou chuť a pohodu.Stačí očistit povrch pokožky od prachu shora.

Podívejte se na video o omítání blokové zdi domu.

Svislé opláštění šindele

Začátek vertikálního směru opláštění začíná od rohu.Na zadní stěně prkna v drážce jsou instalovány kleimery pro obložení, které jsou přibity k latě latě.První deska v rohu je připevněna hřebíky, jejichž čepice budou uzavřeny ozdobným rohem.Pokud takové ozdobné lišty chybí, jsou čepice na nehty ukousnuty bočními noži.

Instalace obložení pokračuje, stejně jako v případě vodorovného opláštění - jedna deska je vložena do druhé.VV tomto případě, pokud je zvolen způsob upevnění pomocí svorek, pak tyto upevňovací prvky pevně přitlačí desky k sobě a vytvoří se jediné plátno.

Nabízíme vám video

Instalace je dokončena stejným způsobem jako na začátku - poslední deska je přibita.Aby práce měla dokonalý vzhled - podšívka je zdobena kolejnicemi.

Všechny spoje, vnitřní a vnější rohy musí být uzavřeny pomocí speciálních ozdobných latí, soklů a rohů.

Pokud se pro obložení stropu použije obklad, je namontován ve směru od okna k protější stěně.To se provádí za účelem omezení stínů mezi panely obložení.

Obložení místnosti šindelem dodá pocit útulnosti a neobvyklého přirozeného tepla.Dům postavený z cihel, kamene a různých dalších stavebních materiálů je pozoruhodný svou pevností, ale jeho krása je zima.Obložení dřevěného obložení se provádí venku a uvnitř domu, aby se nyní co nejvíce přiblížil přirozenému a módnímu ekologickému stylu.To vytváří dojem, že celý dům je postaven ze dřeva.

Aby se prodloužila životnost takového opláštění, je nutné povrch ošetřit každé 2–3 roky pomocí speciálních protipožárních prostředků, jejichž vlastnosti zajistí maximální ochranu před škodlivými účinky.Díky tomuto postupu bude obložení domu šindelem po mnoho let dobrý výsledek, jak estetický, tak i wellness.