Obklady v koupelně - tradiční vzhled

Koupelna je tradičně kachlová nebo, jak již bylo řečeno, kachlová.Široký výběr barev, možnost použít imitaci pro různé materiály, různé styly a styling vám umožní vytvořit originální povrch, který vás potěší svým vzhledem po dlouhou dobu.Proto čelit koupelně dlaždicemi je nedílnou součástí vytváření společného interiéru domu, aby mu poskytl útulnost a pohodlí, a musíte s ním zacházet se vší odpovědností.

Obsah

Jaký druh dlaždic se děje?

Nejjednodušší existující divize je podlaha a zeď.Rozdíl mezi nimi je v tom, že podlaha je odolnější, má větší odolnost proti opotřebení a je navržena pro významné zatížení.Navíc je méně kluzký.

Proto při obkladu koupelny s podlahovými dlaždicemi musí být použita především k dekoraci podlah, pro které je ve skutečnosti určena.

Ačkoli je možné takové dlaždice pokládat na zeď, je to dražší než zeď.

Obkladová deska se svými vlastnostmi liší od podlahy v nižší hustotě a tvrdosti.Především je to nutné k zajištění možnosti jeho rychlého ořezávání během instalace.V tomto případě je obložení vany dlaždicemi a samotná místnost jednodušší, protožeobvykle musíte položit dlaždici a často ji řezat.

O barvěkeramické dlaždice

Možná to lze považovat za hlavní problém při výběru.Konec konců je to barevné schéma, které je rozhodující pro zajištění interiéru koupelny.Samozřejmě je to čistě osobní volba, jak vyzdobit koupelnu dlaždicemi, ale existují určitá pravidla, která vám pomohou s orientací v tomto problému.

Předpokládá se, že podlaha by měla být tmavší než stěny.Jak vypadá taková obložení koupelny, níže uvedená fotografie vám ji umožňuje plně ocenit.

Kromě toho barva povrchu výrazně ovlivňuje vizuální vnímání koupelny.

Světelné stěny ho dělají širší a vyšší;pokud je strop tmavší než stěny, zdá se, že koupelna je nižší;Vertikální kresba zvyšuje místnost.

Stojí za zmínku, že použití ozdob a různých krajin vám umožňuje dát uzavřené místnosti bez oken zábavnější vzhled.

Takový design koupelny s kachličkou, jejíž fotografie je uvedena jako příklad níže, vám umožňuje vytvořit v místnosti vhodnou atmosféru

Nezapomeňte na psychologický dopad, který má barva na lidské tělo.

Červená je tedy vzrušující, podporuje čištění a symbolizuje energii stvoření.

Zároveň však může zvýšit tlak a způsobit podráždění.Zatímco zelená je harmonická kombinace všech barev, má také širokýspektrum účinků, včetně terapeutických, na tělo.

Na styl výzdoby v koupelně

Samozřejmě, aniž byste přemýšleli o čemkoli, můžete jednoduše položit dlaždice řady po řadě stejné barvy od podlahy ke stropu.Všechno bude provedeno pevně a řádně, nic nebude spadat na dlouhou, dlouhou dobu.To je jen takový design koupelny s obklady po chvíli, mírně řečeno, nezpůsobí potěšení a budete chtít aktualizace.

Tomu lze zabránit použitím různých barev a různých metod pokládání dlaždic, které rozkládají obecný monotónní a depresivní dojem obvyklého způsobu instalace dlaždic.Na níže uvedené fotografii je jako možné řešení ukázáno, jak dlaždice vanu a samotnou místnost poskytovat kombinaci barev, velikostí dlaždic a způsobů, jak ji položit.

Výše ​​uvedený příklad neomezuje použití dlaždic.Existuje mnoho stylů výzdoby místnosti, pro každý z nich můžete použít různé dlaždice, které v kombinaci s řadou doplňků poskytnou originální vzhled celé místnosti.

Pro získání obecné představy o metodách dokončování je třeba uvést některé z nich:

  • classic;
  • exotický;
  • východně;
  • minimalistický;
  • bionická;

a mnoho, mnoho dalších.

Proúspora materiálu

Po výběru potřebné dlaždice se musí vypočítat její množství.Chcete-li to provést, změřte celkovou plochu, které bude čelit, a určit, kolik jednotek dlaždic na 1 čtvereční.metrV tomto případě je nutné vzít v úvahu možnost oříznutí dlaždic a všechny takové dlaždice je třeba považovat za celek.

Dlaždice musí být zakoupeny okamžitě v plné výši, jakoznovu koupit stejné barevné schéma může být jednoduše nemožné.

V případě, že v zájmu hospodárnosti je obklad koupelny proveden po částech, mohou být náklady na náklady vyšší, než kdyby bylo všechno zakoupeno okamžitě.

Nezapomeňte na přípravné práce, které předcházejí samotnému procesu instalace.Zejména je nutné zarovnat stěny.Můžete to udělat různými způsoby, například dlaždice na sádrokartonech dobře padnou, v koupelně je docela přijatelné použít tuto možnost pro přípravu povrchu.
V každém případě, s přiměřenou organizací práce a správným výběrem obkladů, budou náklady zcela přijatelné a zajistí nezbytnou kvalitu práce.

Navzdory tradičnímu a známému způsobu zdobení koupelny keramickými dlaždicemi vám umožňuje získat vynikající výsledek a dát zcela jedinečný vzhled zcela obyčejné místnosti.Široký výběr (v barvě a velikosti) různých dlaždic výrazně pomůže vaší fantazii.