Obklady do kuchyně.Funkce a výběr

Keramika již dlouho získala slávu za nejpraktičtější a nejnáročnější materiál.To je důvod, proč je nejčastěji preferována při výběru povrchových úprav pro stěny kuchyně.A pokud je povrch stěny ještě někdy omítnutý nebo lepený tapetou, pak se pro pracovní plochu zvanou „zástěra“ používá ve většině případů obklady do kuchyně.

Obsah

Specifikace.Co hledat

Vaření je nejvíce ovlivněno pracovním prostorem kuchyně.Na stěny padají stříkající vody, vroucí tuk a další gastronomické přísady.Moderní žena v domácnosti se vždy snaží odstranit znečištění s minimální prací, a to za použití všech druhů chemických detergentů.

Proto by keramické obklady do kuchyně neměly být pouze odolné vůči vlhkosti (s koeficientem absorpce vody ne více než 4%), ale neměly by být ani chemicky citlivé.Chemická lhostejnost je uvedena latinkou.Při výběru obkladů do kuchyně odborníci doporučují vybrat dlaždice s označením AA, které i po opakovaném zpracování s detergenty zůstanou nezměněny.

Keramické obkládačky nevykazují významné zatížení pevností, ale je pro ni velmi žádoucí vysoká úroveň odolnosti smaltovaného povlaku vůči extrémním teplotám.Tato dlaždice je označenazvláštní písmeno „T“ na obalu.

Při nákupu materiálu zkontrolujte jeho kvalitu.Pokud keramická dlaždice na stěnách prošla rektifikací (dodatečné opracování, aby jí bylo dosaženo jednotné velikosti), dodržujte přísné dodržování přímosti rohů.Nezapomeňte zkontrolovat čísla artiklů zakoupených výrobků, aby nedošlo k tónování jednotlivých dlaždic.Mimochodem, věnujte pozornost: zvláštní ikona pouze naznačuje, že fragmenty se mohou od sebe lišit barvou.

Všechny technické vlastnosti prosklených obkladů v Rusku jsou upraveny zvláštním dokumentem: Keramické obklady pro stěny GOST 6141-91 a v Evropě platí mezinárodní norma EN ISO13006 „Keramické obklady - definice, vlastnosti, kategorie přijatelnosti a značení“..

Dobře a konečná technologická rada od profesionálů: pokud plánujete koupit obklady do kuchyně, vždy získáte o 10% více požadovaného množství obkladového materiálu, protožeTakto si zajistíte potřebné nevyřízené opravy.Během provozu dochází k nejrůznějším incidentům a sbírky jsou tak rychle ukončeny.

Sortiment

Moderní sortiment nabízený obchodem je velmi rozmanitý.Keramické dlaždice na stěny mohou být lesklé amatný, hladký nebo tvarovaný.Zejména pro kuchyňské zástěry jsou vytvořeny krásné panely na kávu, ovoce nebo jiná „chutná“ témata a také na všechny druhy pastoračních předmětů.Při nanášení dekorativních povrchových úprav by však člověk neměl být příliš horlivý.S jeho nadbytkem můžete dosáhnout účinku přímo naproti požadovanému - nadměrná dekorace způsobí v průběhu času podráždění.

Je-li nábytek kuchyňské soupravy ozdoben složitým panelem a ozdobnými držadly, bude zástěra z jemně plátovaných nebo hladkých dlaždic se vzácnými uměleckými přízvuky vypadat mnohem harmoničtěji.Moderní hladký a rovný povrch kuchyňských skříní naopak umožní soustředit se na zástěru uspořádanou ze sbírky s jasnými ornamenty, které přitahují pozornost konvexní ligaturou.Obkladová stěna kuchyně s velkým obrázkem, rozložená z jednotlivých fragmentů, vypadá velmi neobvykle.

Jednou z nejelegantnějších možností pro navrhování zástěry je její mozaikové obložení, navíc mozaika pomůže vyrovnat nerovnosti stěn.Moderní mozaikové fragmenty mohou být vyleštěny nebo matným a dokonce zrcadlovým povrchem.Pro kuchyni v etnickém stylu jsou mozaikové ozdoby s povrchem napodobujícím přírodní kámen nebo dřevo dokonalé.

Kromě zástěry můžete tímto způsobem také oříznout okna a dveře a dokonce na stěnách uspořádat matici nebo ozdobný panel a objednat jeumělecké studio.Je však třeba mít na paměti, že pokud je obyčejná obkladová deska do kuchyně levná pro váš rozpočet, pak je cena takového uměleckého díla, díky kterému je kuchyně jedinečná, mnohem vyšší.

Výrobci keramických obkladů

Španělsko a Itálie jsou tradičně považovány za nejlepší výrobce keramických obkladaček.Mezi kolekcemi, které tyto země dodávají do Ruska, patří keramické obklady, jejichž cena je poměrně dostupná, a moderní exkluzivní kolekce.Zajímavé jsou produkty Porcelanosa Grupo, přední keramické továrny ve Španělsku, které vyrábějí obklady ve tvaru mozaiky netriviálního kulatého tvaru připomínající leštěné kulaté kameny různých velikostí.

Nelze si však myslet, že levnější výrobky ruských a čínských výrobců jsou nekvalitní.Přední podniky v těchto zemích jsou již dlouho vybaveny moderním zařízením španělské a italské výroby, což jim umožňuje vyrábět produkty, které plně uspokojí potřeby moderního spotřebitele.

Čínská keramická obkladačka, jejíž cena je poměrně nízká¸, překvapuje své přívržence nejen klasickou keramikou, ale také módními ozdobnými prvky napodobujícími plaz plazů (kolekce AZZO Kaienna) a velkýmiodměrné keramické panely (Panno Napoleon).

Z ruských výrobců je továrna Kerama Marazzi nejoblíbenější, keramické dlaždice pro kuchyňskou zeď tohoto výrobce budou vyhovovat milovníkům klasiky (britská kolekce) nebo provensálského stylu (kolekce Karaoke) a přívrženci jasně sytých barev budou moci realizovat své nápady,získání zářivě oranžové nebo fialové kolekce Kimono.

Velikost kuchyňské zástěry

Jakou velikost má být zástěra vyrobena?Pokud jsou rozměry kuchyňské soupravy standardní, dlaždice na kuchyni na stěně v pracovní oblasti jsou rozloženy ve výšce 850 mm od podlahy.Šířka dlaždic by neměla být menší než 600 mm.Pokud je v kuchyni plánováno nainstalovat pračku, doporučuje se zvětšit šířku zástěry o 20 mm v každém směru.V místě, kde je kapota později zírána, jsou keramické dlaždice pokládány na stěně k hornímu okraji nástěnných skříní, v tomto případě se šířka zástěry zvětšuje a může být 120 nebo 150 cm, v závislosti na velikosti prvků nábytkové sady.Šířka zástěry v tomto místě je volena úměrně k šířce kapoty s okrajem 50 mm na každé straně.

Po načrtnutí tvaru budoucí zástěry nebude pro vás obtížné vypočítat požadovaný počet dlaždic.Pokud je nábytek v kuchyni pod úhlem, pak obklady budou mít dvě stěny a spotřeba materiálu se odpovídajícím způsobem zvýší.