Obkladové stěny s keramickými dlaždicemi - barevné provedení po dlouhou dobu

Stávající paleta povrchových materiálů vám umožní najít vhodný pro rafinaci téměř jakéhokoli povrchu.Tento vybraný materiál je však často vhodný pro dokončování pouze jednoho z nich.Benátská omítka nemůže dokončit podlahu.Obklad stěn keramickými obkladačkami však není něčím vysoce specializovaným, obklady lze použít k zakrytí stěn a stropů v obytných, průmyslových a komerčních prostorách.

Obsah

Výhody a nevýhody dlaždic

Mezi výhody keramických dlaždic patří:

  • dobré mechanické vlastnosti - vysoká pevnost, otěru a tvrdost;
  • mírné vstřebávání vlhkosti, když vstoupí do vlhkého prostředí;
  • vysoká odolnost proti agresivním látkám;
  • dlouhá životnost;
  • různorodá struktura povrchu, bohatá paleta barev a velký výběr velikostí.

Díky takové sadě vynikajících vlastností je možné provádět nejen obklady stěn s keramickými dlaždicemi, ale také je použít pro zdokonalení v mnoha jiných případech - pro dokončovací kroky schodů, podlah atd.

Dlaždice však má i nevýhody.Jejich křehkost jim může být přičítána, zejména pokud je narušena technologie obložení stěn keramickými dlaždicemi.Je pravda, že taková odchylka je možná při použití dlaždic k rozložení jakéhokoli povrchu, a nepouze stěny.Důvod je ten, že během instalačního procesu zůstávají kvůli chybám stále oblasti, které nejsou pokryty lepidlem, tj.dutiny pod povrchem dlaždice.

V budoucnu slouží jako místa vzniku trhlin a způsobují pád dlaždice.A pokud je technologie udržována a vše je děláno správně, pak je dlaždice schopna odolat významnému mechanickému namáhání bez jakýchkoli následků.

O možném použití dlaždic

Již bylo zmíněno, že obklad z keramických dlaždic je vhodný pro dokončování široké škály povrchů.Níže jsou uvedeny různé příklady toho, jakož i fotografie oříznutí.

Nástěnná dekorace

Pravděpodobně jedním z hlavních způsobů použití obkladů je pravděpodobně nástěnná výzdoba s keramickými dlaždicemi, zejména v koupelně a kuchyni.Spravedlivost a platnost této aplikace je potvrzena jejím použitím pro dekorace na zdi a výslednou kvalitou.Jako příklad na fotografii níže.

Pro takové opláštění lze použít dlaždice nejrůznějších barev as texturou, která napodobuje jakýkoli materiál.Dlaždice mohou být uspořádány mnoha způsoby, je však třeba vzít v úvahu, k čemu vede komplexní obklad stěn s keramickými dlaždicemi - jeho cena je vyšší než při jednoduchém pokládání.

Při obkladu stěn je třeba dodržovat zvolený styl výzdoby interiéru a styl také ovlivní cenu - obklad stěn ve špičkové verzi budelevnější než napodobování baroka.

Široký výběr textury povrchu a barevného schématu vám zároveň umožní najít tu nejlepší možnost, která odpovídá rozpočtu a přání mít originální interiér.

Podlahy

Dalším, ne-li populárnějším případem, když se používají keramické dlaždice, je podlaha.S tímto použitím dlaždic je vše, co bylo řečeno o výzdobě stěn, pravdivé, ale existují také zvláštnosti, pokud jde o výzdobu podlahy.

Zde budou rozhodující dva faktory:

  1. Druh použité dlaždice.
  2. Pohled na povrch dlaždice.

V případech, kdy je podlaha potažena keramickými dlaždicemi, je nutné použít podlahovou dlaždici.Vyznačuje se vyšší odolností proti opotřebení a mechanickou pevností, což umožňuje dlouhou dobu odolat brusným zatížením bez ztráty vzhledu a projevů opotřebení.To platí zejména pro případy použití takových dlaždic na veřejných místech (stanice, nákupní centra atd.).

Při použití dlaždic jako podlahové krytiny má povrch dlaždic velký význam.Faktem je, že leštěný povrch, když se dostane do vody, se velmi stává, což zvyšuje možnost uklouznutí.Při dokončování podlah je proto nejlepší použít dlaždice s matným nebo reliéfním povrchem, například na obrázku níže.

Doporučujeme přečíst:

Schody a keramické dlaždice

Velmi atraktivní možností je čelit keramickým schodůmkachlová.V tomto případě je nutné se řídit požadavky na podlahu, ale s takovou povrchovou úpravou jsou spojeny také specifické vlastnosti.

Je to zejména kvůli velikosti použitých dlaždic.Musí být vybrán tak, aby zapadl do prostoru pod schody bez jakéhokoli podříznutí.Takzvaný stoupač určuje velikost dlaždice, která se používá pro obrácení schodů.Důvod je zřejmý z níže uvedené fotografie.

Pokud rozstříháte takovou dlaždici, ozdoba a vzor se rozbijí, veškeré kouzlo vytvořené takovou úpravou zmizí.Při dokončení je také vhodné umístit na zeď rámeček.

Dekorace sloupů

Způsob, jakým jsou keramické dlaždice lemovány sloupy, závisí na tvaru sloupů.Pokud je čtvercový nebo mnohostranný, pak se práce provádí podobně jako obklady stěn.Pro ozdobu kulatých sloupů jsou nevhodné standardní dlaždice, pro tyto účely používají speciální dlaždice přilepené k papírové podložce (druh hotového koberce).Taková dlaždice je vůči sobě správně orientována a její poloha se s nálepkou nezmění.

Je-li namontován na sloupu, je třeba pouze vyrovnat polohu jednoho koberce vůči druhému.

Dlaždice se široce používají pro dokončování široké škály povrchů.- stěny, podlahy, schody atd.Zároveň může být vytvořen v jakémkoli stylu pomocí dlaždic, které simulují jakýkoli materiál a texturu.Taková řada funkcí vám umožní použít dlaždice k získání a vytvoření nej neočekávanějších efektů.A co je nejdůležitější, keramické dlaždice jsou odolné a vydrží drsné prostředí.