Občané Ruské federace očekávají tři možnosti pro uvolnění důchodové reformy

Masivní vzestup lidového rozhořčení a rozhořčení nad zvyšováním věku odchodu do důchodu přiměl úředníky myslet.Rally se konaly nejen v západní části Ruska, ale také po celé zemi.Kreml přemýšlel a rozhodl se zvážit možnosti, jak zmírnit zákon, aby se snížil negativní účinek.

Obsah

Reakce občanů Ruské federace

Obyvatelstvo zjevně zůstalo nespokojeno s nárůstemvěk odchodu do důchodu: ženy pracují dalších 8 let, muži - 5 let.Toto téma se týkalo všech, včetně těch, kteří již odešli do důchodu.Dnes mají občané strašidelnou naději na zmírnění podmínek odchodu do důchodu.Média: Ruská vláda se obává nálady občanů země, což je přímým důsledkem zavedení nové důchodové reformy.

Vláda zvažuje tři možnosti pro uvolnění politiky:

  • Úplné zrušení inovace, tj. Ponechat věk odchodu do důchodu tak, jak tomu bylo dříve.
  • Prodloužení přechodného období na nový důchodový systém.
  • Snížení stanovené věkové hranice.

Zaměstnanci úřadu prezidenta Ruské federace aktivně shromažďují informace o reakci občanů.Negativní nálady jsou patrné ve všech městech - Rusové jsou kategoricky proti inovacím.Znalecký posudek: úředníci budou nuceni změkčit podmínky, případně snížit věkovou lištu o 2-3 roky nebo výrazně prodloužit přechodné období.Existuje několik možností, pro které z nichudálosti se budou rozvíjet, je stále neznámý.

Média aktivně pokrývají všechny problémy, ale zdroje jsou jisté, že zmírňující nálady jsou téměř nemožné.

Odborníci mají sklon se domnívat, že tvrdá forma pro předložení nové důchodové reformy je standardní krok.Populace byla údajně prezentována se „černou barvou“, a poté prokázala „porozumění“ a změkčila podmínky tak, aby veřejnost nebyla rozhořčená.

Bojíte se nebo ne?

Realita je taková: s občany Ruské federace se bude muset počítat.Ostrou kritiku cítili všichni: úředníci, ministři.Zajištění D.A.Medveděv o plánovaných postupných „téměř nepostradatelných“ k provádění reformy již není relevantní.

Zahájení procesu zvyšování věkové úrovně bylo plánováno na rok 2019.Kromě toho muži zvýšili svůj věk o 5 let, ženy o 8 let. Nerovnost byla vysvětlena změnou postavení žen ve společnosti, odkazující na rovnoměrné rozdělení domácích úkolů pro všechny členy rodiny.A protože „všichni jsou si rovni“, je třeba „vyrovnat“ i věk odchodu do důchodu.

Úřady považují uvolnění velké částky hotovosti z rozpočtu PF za pozitivní faktor, díky němuž se stávající důchody zvýší.Zejména se plánovalo roční přidávání 1 000 rublů.pro každého staršího občana.Připomeňme, že od roku 2015 byl nárůst dávek 400–500 p.za rok.

Odborové svazy hájí zájmy občanů

Veřejné organizace dodržují nejpřísnější zásady.Odbory se aktivně snaží snížit věkovou hranici pro občany.Podle veřejných údajů je nutné zvýšit věk odchodu do důchodu nikoli o 8, ale o 5 let.Návrh vedoucího FNPR je ještě lepší - úplné zrušení změn.Organizace si však jsou vědomy toho, že dojde k důchodové reformě, a proto plánují dosáhnout alespoň snížení věku pro dosažení zaslouženého odpočinku.

Vedoucí FNPR klade důraz na složitost reformy s tím, že by se měly zohlednit všechny nuance systému, zejména velikost mezd.Pokud plat neroste, inovace ztratí jakýkoli význam.

Jaký je váš názor na důchodovou reformu?
Výsledky
Načítám ...

Co nás vláda slibuje?

„Zlaté hory“ slibuje T. Golíková (místopředsedkyně vlády).Ve snaze zmírnit negativní účinek slíbila výrazné zvýšení životní úrovně všech důchodců a zvýšení dávek o 12 tr.za rok, tj. měsíční nárůst o 1 000 rublů.pro každého staršího občana.Neproveditelnostslibům je vidět pouhým okem, jen málokdo věří, že uvolněné prostředky budou přesměrovány, aby se zvýšila účinnost důchodového systému, jak ujišťuje paní Goliková.

A malá změna místopředsedy vlády: „Každý důchodce obdrží 12 tr.více. “To znamená, že tento nárůst bude opět v budoucnu.Vláda Ruské federace zanechala komentáře ke slovům místopředsedy vlády: zvýšení objemu plateb je plánováno pouze pro důchodce, kteří nepracují.Indexace důchodů nebude mít vliv na pracující důchodce.Stále však zůstává otevřená otázka, kolik lidí, kteří dostávají mzdy a důchody, ztratí v penězích.