Nyní za parkování poblíž vašeho domova může stát pokuta

Mnoho majitelů automobilů má dnes problémy s parkováním u svého domu, protože je téměř nemožné najít volné místo.A i když je k dispozici parkovací místo, musí jej vlastník umístit tak, aby nepřekračoval pravidla silnice.

Podle moderních standardů rezidenčního rozvoje by měl být pro každý byt na sousedním území poskytnut alespoň jeden parkovací prostor.Všichni však víme, že tyto standardy nejsou vždy dodržovány.S parkováním proto přetrvávají problémy.Motorista by měl nejen najít volné parkovací místo poblíž svého domu, ale zároveň neporuší dopravní pravidla.V praxi existuje mnoho případů, kdy řidiči dostali pokutu za to, že se rozhodli parkovat poblíž svého domova.

Obsah

Na trávníku

Ačkoli Kodex Ruské federace o správních deliktech trestá parkování na trávníku, ale v některých regionechzcela správně mohou být pokutováni za poškození zeleně na svém území.Například před rokem soud uložil majiteli automobilu pokutu za parkování na trávníku.

Soud toto porušení přičítal oblasti, kde dochází ke zkvalitňování městské oblasti, ale neporušuje to bezpečnost silničního provozu.A moskevský řidič, poté, co zaparkoval na travnatém domě, se zavázal zaplatitpokutu 5 tisícrublů .

Pod okny sousedů

Na podzim a v zimě musí majitelé vozidel před jízdou zahřát motor svého automobilu..Pokud je vůz zaparkován v blízkosti oken obyvatel domu, výfukové plyny, hluk generovaný automobilem a nepříjemný zápach výfukových plynů obtěžují sousedy.Řidiči zase omlouvají, že stávající předpisy nevymezují minimální přípustné parkovací vzdálenosti od obytných budov.

Ve stavebních předpisech však existuje ustanovení, které stanoví parkování nejméně 10 metrů od bytového domu, pokud má pozemek parkování až pro 10 aut.Takové pravidlo se však vztahuje pouze na oficiálně určená území.Pokud je tedy jedno stojící auto zaparkováno v blízkosti obytné budovy, nebude pro něj vlastníkem nic.

Pravidla silničního provozu však obsahují ustanovení, podle kterého je na nádvoří zakázáno parkování vozidla s motorem běžícím déle než 5 minut.Za porušení takové doložky se ukládá pokuta 500 rublů.Pokud se to týká Moskvy a Petrohradu, pakpokuta poroste na 2,5 tisíc rublů .Každý občan může snadno zahájit správní řízení, pokud kontaktujete dopravní policii a poskytnete fotografie a video materiály.

A řidiče, který v chladném období dlouho vyhříval auto pod okny souseda,byla potrestána poté, co kontaktovala dopravní policii videem každodenních akcí motoristy.

Na chodníku

Každý ví, že parkování na chodníku je zakázáno.Mnoho řidičů se domnívá, že chodník je pouze část, která je oddělena od obrubníku příjezdové cesty a s důvěrou parkuje, kde tento obrubník chybí.V praxi však bylo opakovaně prokázáno, že obrubník není zdaleka známkou chodníku.A jeden takový řidič byl pokutován za parkování na chodníku vedle jeho domu, ačkoli tam nebyl žádný obrubník vůbec.

Jak ukazuje hraniční plán místní oblasti, místo, které nepřiléhá k silnici, je chodníkem.Soud shledal takové parkování nezákonné a potvrdil přítomnost všech známek parkování na chodníku: takové místo bylo dlážděné, hraničící s vozovkou poblíž domu.Řidič byl nucen zaplatitpokutu 2,5 tis. Rublů , protože trestný čin byl spáchán na území moskevského regionu.

Před zaparkováním nezapomeňte věnovat pozornost tomu, zda porušujete pravidla provozu nebo ne. ​​

Parkují vaši řidiči na vašem dvoře se zdravotním postižením?
Výsledky
Načítám ...