Nový způsob výběru finančních prostředků občanů: Státní duma navrhla vybrat vklady Rusů

Státní duma nadále vyvíjí nové myšlenky na legislativu zaměřenou na výběr peněz od obyčejných lidí ve prospěch státu.V tomto případě jsou zvolené metody velmi odlišné.Nyní se sem připojily i bankovní vklady, i když ne všechny, ale pouze tzv. Spící, které investoři dlouho nevyžadují.Podobnou myšlenku navrhl na příští schůzi předseda Státního výboru Dumy Anatolij Aksakov.

Obsah

Chtěli stáhnout zapomenuté vklady ve prospěch státu ]

Podle prohlášení vedoucího výboru může Státní duma již v roce 2019 přijmout zákon o výběru nevyžádaných bankovních vkladů a cenných papírů ve prospěch státu.Aksakov uvádí, že již existují vypracované a vypočítané návrhy a příští rok se touto otázkou budou úzce zabývat.Mezitím je nutné dokončit to, co se nahromadilo.

Není vyloučeno vytvoření zvláštního státního fondu, který bude obsahovat „spící“ prostředky.Aksakov takovou iniciativu motivoval potřebou určit tyto zdroje.Politik jasně vysvětlil, že tato otázka se týká miliard dolarů.Podle centrální banky 1. října 2018 celkový objem vkladů v cizí měně a rublů na účtech přesahuje 27 bilionů rublů.

K dnešnímu dni dochází k následující situaci.Vklady držené na bankovních účtech po celá desetiletí zůstávají nedotčeny.Ani jejich majitelé, anidědici nepřijdou za tyto peníze, v důsledku čehož jsou skutečně převedeni do banky.Podle právníků může být vklad, který byl otevřen v bance pro určitou osobu, automaticky na dobu trvání smlouvy automaticky prodloužen.Pokud rozšíření není v podmínkách vkladu zohledněno, jsou peníze připsány na účet „poptávkového účtu“, kde mohou být uloženy na neurčito.

Je možné vrátit „spící“ prostředky?

Pokud je dědic neočekávaně vyhlášen a požaduje vrácení finančních prostředků, bude to docela obtížné, zejména pokud se jedná o případ, který není blízkým příbuzným, a neexistují žádné doklady potvrzující příspěvek.V takové situaci musí být peníze hledány prostřednictvím notářské veřejnosti.Vydává osvědčení o dědictví na účty a vklady.Přestože notářské služby nejsou levné, ne každý „spící“ příspěvek stojí za to.

I když se vám podaří získat prostředky z účtu, výdaje se nemusí vyplatit, protože neexistuje žádný systém automatického výpočtu úroků, jsou účtovány pouze po dobu trvání smlouvy.Občané by proto neměli brát příklad ze západních filmů, kde se hrdinové náhle stávají dědici určitého bankovního vkladu, který se po mnoho desetiletí zvýšil o miliony dolarů.V naší situaci nebude žádný zájem a banka naopak může účtovat poplatek za obsluhu „spánku“příspěvek nad rámec normy.

Skeptičtí názory poslanců

Podle odborníků je příspěvek přes všechny výše uvedené nuance soukromým majetkem a stát nemá právo s ním nakládat vlastním způsobem.diskrétnost.Dokonce i někteří Aksakovovi kolegové byli vůči jeho návrhu skeptičtí.Podle místopředsedy výboru Státní dumy Iriny Gusevové je před započetím jakéhokoli jednání s „spánkem“ třeba mít na paměti, že se jedná o osobní příspěvek osoby, kterou zachránil pro sebe nebo svou rodinu.Proto je v případě smrti vkladatele nutné bojovat do posledního období, aby tyto prostředky využívaly zákonní dědici nebo příbuzní.

Podle bankovního ombudsmana Pavel Medveděv: „ Aksakov byl můj pilný student.Proto je otravnější setkat se s takovými iniciativami.Koneckonců, není v politice prvním rokem a chápe, že existuje historie boje proti takovým „spícím“ vkladům.Například ve Švýcarsku to trvá čtyřicet let.Koneckonců, člověk nemůže jen vzít majetek od osoby.To je také naznačeno v Ústavě Ruska . “Podle odborníka bude tento nápad v průběhu času zapomenut a zmizí.

Chtěl bych sdílet Medveděvův optimismus, ale praxe to neumožňuje.Anatolij Aksakov je poměrně zkušený a profesionální finančník a svou šanci nepředložil náhoda.Alespoň to udělalaby pociťovala veřejnou náladu ohledně další možnosti výběru prostředků ve prospěch státu.Nemáte čas se ohlédnout a odpovídající zákon brzy vyjde.Je proto lepší „probudit“ své příspěvky, než se o to postará samotný stát.

Souhlasíte s přidělením vašich „spících“ příspěvků do rozpočtu Ruska?
  • ]
Výsledky
Načítání ...

Mezitím

Státní duma ve druhém čtení schválila návrh zákona, na jehož základě byla do 1. ledna 1992 pozastavena náhrada vkladů před reformou v Sberbank.Součet těchto vkladů v cenách za rok 1991 je 315,3 miliardy rublů.Pokud převedete všechny zaručené úspory lidí na státní dluhopisy, budete potřebovat 43 až 47 bilionů rublů ročně na příští tři roky.Státní pokladna však takové prostředky nemá.Odškodnění bylo proto opět odloženo.