Nový život rozmazlených věcí, jednoduché způsoby, jak obnovit a uložit oblečení

Zabraňuje vám skvrna rychlého občerstvení na vaší oblíbené sukni předvádět postavu příznivě, nebo si zaměstnanec dal na blůzu kávu a teď ji prostě vyhodit (blůza, ne kolega)?

Nespěchejte na rozloučení s věcmi, existuje spousta možností, jak je obnovit.Je obtížné odstranit žvýkačku z vlasů a je snadné a rychlé ji z košile odstranit.Totéž se skvrnami barvy, laku, bílého květu od potu atd. Nepříjemných projevů.

Obsah

Jak se zbavit skvrny červeného vína na bílém tričku, halence nebo kalhotách?

První věc, kterou musíte udělat, když jste si na šaty vylili víno, je nalít více vína.Ale ne červená, ale bílá.To je fakt - složení bílého vína neutralizuje složení červeného nápoje.

Peroxid vodíku pomůže.Kartáčujte od okrajů do středu, jinak zůstane viditelné ohraničení.

Možnost chlorového bělidla je použitelná pouze na odolné textilie.Je lepší přidat obvyklou bílou bez dalších složek a barviv.

Chcete-li odstranit přetrvávající a dlouho zaschlé skvrny, použijte žíravé chemikálie, budete muset věc nechat vyschnout.

Jak čistit oblečení od žlutých skvrn pod podpaží?

Běžná jedlá soda ve směsi s peroxidem vodíku.Směs pracuje na všech tkaninách, včetně jemných, syntetických a vlněných.Nařeďte na hustou suspenzi, ihned naneste na skvrnu a po 10 minutách setřete zbytek kompozice.Pak je dobré se umýt ve vodě, kde je složeníobnova barev.

Druhou možností je mýdlo na prádlo.Umyjte si ruce, skvrnu vyperte mýdlem, nechte ji asi 15 minut lehnout, omyjte a opláchněte.

Aby nedošlo k potížím, podpaží před odchodem mohou být práškovány dětským nebo talekovým práškem.Látka bude shromažďovat přebytečnou vlhkost, zabraňuje namáčení tkáně potem.

Kávové skvrny a způsoby likvidace vlastními rukama a nízkými náklady

Káva je obtížné čistit, i Vanish to nedokáže vždy zvládnout.Existují však některé metody, které jsou velmi účinné:

  1. Omyjte čerstvou skvrnu velkým množstvím teplé vody.Aby se zabránilo skvrnám a obrysům, umyjtemýdlem na prádlo .Obvaz se nevejde, má spoustu vůní.
  2. Suché skvrny od kávy musí být nejprve namočenyperoxidem vodíku , a poté třecím prostředkem.Začněte od okrajů, přesuňte se do středu.
  3. Vodka pomáhá s kávou .Alkohol jí skvrnu dobře požírá, ale zde se musíte podívat na složení látky, abyste věc nezkazili.Vodka skvrnu hojně namočte, osušte suchým hadříkem (mění se neustále), opláchněte, dokud není zcela odstraněna.
Stanovisko znalce
Evgeny Katyshkin
Specialista v domácnosti a pomocném zemědělství
Pokud k tomu došlo v kanceláři a na skvrně není žádné náhradní oblečení, položte sůl, pudr a prach.Směsi budou sloužit jakoabsorbenty a absorbovat vlhkost, nedovolí kávě jíst do vláken.

Skvrny na botách po zimě a možnosti čištění

Činidla pro posypání chodníků zanechávají na botách nepříjemné skvrny, takže je třeba je odstranit.

První věcí, kterou musíte udělat, je potřít boty lékařskou vazelínou.Poškrábejte celý povrch a vytvořte vrstvu až do tloušťky 1 mm.Jakmile bílý povlak změkne, odstraňte vazelínou vazelínou vazelínu, ale netřete ji, ale jemně ji vymažte.

Zbytek je dílem na boty a houby.Vaseline odstraňuje skvrny, stačí vrátit lesk a barvu pleti.Naneste vysoce kvalitní krém se silnou vrstvou, pak nechte uschnout a vyleštit.

Pro černé boty je vhodný nemilovaný páchnoucí Gutalin.Složení dokonale zvládne jakékoli skvrny a skvrny, dokonale je maskuje.Aby se boty později neznečistily, je nutné je vysušit, namočit z přebytku Gutalinu a lze je vyčistit na zimu.

Aby se zabránilo výskytu bílých skvrn na botách, pomůže speciální sprej s teflonovými komponenty.Tam je trubice s aerosolem asi 20 $ (1300 rublů).Jedna láhev postačí na celou zimu pro 4 osoby, pokud jsou boty denně ošetřovány tenkou vrstvou.

Bílá podešev na botě zčernala

Existuje několik možností pro uložení:

  1. Praní v pračce pomocí dobrébělicí prášek .
  2. Namočte chodidlo dosilného mýdlaroztoka poté otřete štětcem.
  3. Opláchněteperoxidem vodíku .Potřebujete hodně kompozice, práce vyžaduje čas, doslova čistá každý centimetr.
  4. Opláchněte vodkou- alkohol odstraňuje tvrdou špínu.

Poslední možností jeošetřit odstraňovač laku na nehty .Toto je nejextrémnější případ, kdy jiné metody již nepomáhají.Odstraňovač laku na nehty je agresivní směs, takže může zničit jediný.

Pokoušíte se obnovit poškozené oblečení nebo je ihned vyhodit - poslat je na chatu?
Výsledky
Načítání ...

Nejprve musíte kapalinu otestovat na malém místě, nechat podešev zaschnout.Pokud se materiál neroztavil, můžete jej dále umýt.

Aby nedošlo k potížím, musí se podešev po každé návštěvě ulice omýt.Ruční praní pečlivě než praní v pračce.Po 10 mycích cyklech již nelze podrážku prát nic.Ale to, zda tenisky vydrží tolik praní, záleží na výrobci.

Když se na vašem oblíbeném svetru nebo tričku objevila díra

Dokonce ani malou díru nelze vždy přišit.Zde aplikace, záplaty, kudrnaté čáry přijdou na záchranu.Aplikace na bázi lepidla (odolné vůči teplu) se prodávají v obchodech - výběr je obrovský.

Jedním pravidlem je odebrat kvalitní zboží.Špatnépo prvním praní aplikace ztratí svůj tvar a předmět bude beznadějně zničen.Nejlepší jsou obložení s tepelně odolnou vrstvou vyrobenou z teflonových přísad.Lepidlo horkým železem.

Stejné aplikace pomohou zamaskovat otvor ve svetru.Ale existuje lepší možnost - ušít několik kudrnatých švů nebo aplikovat záplaty.Boho styl, módní v této sezóně, umožňuje jakoukoli svobodu v oblečení.Takže se nebojte, čím krásnější záplaty, tím módnější bude ta věc.

Jak seškrábat gumu z oblečení?

Pomáhá led odstraňovat gumu z oblečení?
)
Výsledky
Loading ...

Pouze led, žádná žvýkačka.Tipy na odstranění alkoholu nebo acetonu nefungují na vlněných věcech, smíšené látky - alkohol zničí vaše oblečení.Led odstraní veškerou žvýkačku bez zanechání stopy.

Odstraňte žvýkačku z okrajů kouskem ledu, který vede do středu.Vlivem mrazu se viskózní hmota ztuhne a z materiálu se dobře odchýlí.