Nový seznam plateb, pro které mohou vaše bankovní karty blokovat

Média nikdy nepřestanou vyděsit čtenáře zámky bankovních karet.26. září byl schválen zákon, podle kterého se za krádež finančních prostředků budou považovat všechny pochybné operace prováděné na běžném, běžném nebo bankovním účtu.Provedení převodu z karty bez souhlasu jejího majitele povede ke skutečnosti, že banka zablokuje účet nebo pozastaví současné operace.

Obsah

Oznámení o bankovním účtu

Bankazaměstnanec bude o blokování informovat zákazníka a požádá ho o potvrzení, zda operace skutečně provedl.Banka přiděluje lhůtu pro potvrzení nebo odmítnutí spáchaných akcí -dva pracovní dny .Během této doby bude platba pozastavena.Pokud klient potvrdí svůj osobní souhlas s převodem peněz ze své karty, provede banka příkaz.Pokud klient tvrdí, že se nedopustil žádné manipulace s kartou, platba je zrušena.Pokud klient neodpoví, uvolní se zámek karty, prostředky se převedou do zadaného cíle.

Na základě výše uvedeného má řada bankovních zákazníků otázku, které platby jsou považovány za podezřelé a blokované?Centrální banka vydala příkaz uvádějící známky převodu peněžních prostředků z karty bez souhlasu klienta.

Převod peněžních prostředků příjemci z „černé listiny“

Centrální banka vytvořila základnu, ve kteréZadávají se údaje o všech odhalených skutečnostech podvodů s bankovními kartami.Ukládá informace o platbách provedených bez souhlasu klienta a také neúspěšné pokusy podvodníků o odepsání peněz z karty někoho jiného.

Do databáze centrální banky jsou rovněž zapsány všechny údaje z účtů příjemců, kteří se účastnili bankovních podvodů.Databáze obsahuje data, která byla poskytnuta účastníky platebního systému.Musí informovat centrální banku o všech podvodných transakcích.Pokud tedy banka zjistí, že převod je prováděn osobě z „černé listiny“, blokuje platbu a okamžitě kontaktuje klienta.

Operace byla provedena z podezřelého zařízení

Databáze centrální banky rovněž obsahuje informace o parametrech technických zařízení, z nichž byl proveden podvodný převod peněžních prostředků.Pokud je určité zařízení nebo program znovu použit, banka platbu zablokuje.To jepodvodníci nebudou moci použít stejný způsob hackování několikrát .

Neobvyklá platba

Centrální banka zveřejnila známky transakcí, které nejsou typické pro jejich zákazníky .Na základě těchto znaků jsou karty také blokovány:

  • klientProvede platbu v době, která mu není charakteristická, například v noci;
  • ​​
  • provozovatel platebního převodu obdržel platební příkaz z neobvyklého místa (z jiné země nebo z místa, které není pro klienta charakteristické);
  • operace se provádí na zařízení, které klient dříve nepoužil;
  • klient převádí velké množství peněz, což je pro něj zcela neobvyklé;
  • klient provádí v krátké době mnoho operací.

Pokud tedy transakce provedená klientem nesplňuje jeho současnou platební praxi, karta bude blokována.Zejména pokud:

  • je nutné provést platbu uprostřed noci;
  • došlo ke změně v mobilu nebo počítači, ze kterého byly provedeny všechny operace;
  • naléhavá potřeba převést velké množství finančních prostředků;
  • Je nutné platit za nákupy kartou v zahraničí.

Pokud nechcete znovu mluvit s bankou a očekávat odblokování karty,předem informujte banku , že plánujete kartu použít v zahraničí nebo chcete převést velké množství peněz.fondů.

Už jste narazili na zablokování podezřelých plateb?
Výsledky
Načítání ...