Neztrácejte peníze!Tipy, jak snížit účet za elektřinu dvakrát?

Od začátku července budou občané opět „spokojeni“ s účty za elektřinu.Dopravci jsou stále dražší, než se nám podaří ušetřit peníze.Je možné snížit výši plateb?Samozřejmě, pokud vezmete na vědomí několik ověřených tipů.

Obsah

Nepoužívejte - vypněte jej

Pokud je spotřebič nečinný bez použití, vypněte jej.Hodiny, mikrovlnná trouba, všechny elektrické spotřebiče obsažené v zásuvce jsou skutečnými upíry, spotřebovávají energii, i když nejsou zahrnuty v provozním režimu.

Odpojením zařízení, které v současné době nefunguje ze zásuvky, můžete ušetřit asi 10% nákladů na energii.

Termostat musí být regulován

Inteligentní termostaty jsou inteligentní zařízení, která mohou pomoci ušetřit peníze v peněžence.Automatická úprava rozsahu pohodlných teplot, jakož i schopnost udržet požadovanou teplotu pouze v navštívených místnostech, je dobrou příležitostí ke zvýšení rozpočtu.

Energeticky účinné osvětlení dodávající energii

Standardní žárovky vyžadují o 90% více energie než LED žárovky.Závěr je koupit LED, i když jsou dražší než běžné.Úspory budou získány po celou dobu provozu (15krát déle než běžné žárovky).Například Phillips zaručuje průměrnou životnost svých LED lamp až 25 000 hodin.PokudUdržujte takovou lampu 3 hodiny denně, po 20 letech bude nutné ji vyměnit.

Při odjezdu vypněte světla

Slogan z minulosti je dnes velmi důležitý.Celková částka za osvětlení domu je až 20% z částky plateb za elektřinu.Vyjděte i na několik minut, vypněte světlo nebo nastavte „inteligentní přepínač“, který vám udělá vše.Zařízení jsou nakonfigurována tak, aby zhasla světla, jakmile osoba opustí místnost a zapne se při pohybu.V noci nebudete muset bloudit ve tmě.

Video o tom, jak jednoduše snížit účet na polovinu

Ventilátor není o nic horší než klimatizace

) Ale méně za cenu.Nucené větrání bude v noci nasávat vzduch, zatímco je chladno, vytlačit teplo z domu.A cena za údržbu a provoz zařízení je mnohem nižší než za nejúspornější klimatizaci.

Čím méně trouba pracuje, tím méně se platí účty

Trouba spotřebovává několik hodin energie, aby spotřebovala tolik jako všechny lampy v domě po celý den.Vaření a pečení pokrmů lze svěřit do mikrovlnné trouby nebo sporáku.A pokud se například při každé příležitosti k použití otevřeného ohně, například bydlení v soukromém domě, účty za elektřinu ještě sníží.Kromě toho je polévka, barbecue, ovesná kaše v sázce mnohem chutnější než v troubě.

Ventilátor a otevřená okna jsou dobrá

I v nejteplejším dni otevřenoširoce otevřená okna, když běží ventilátor, vykonávají svou práci.Kromě skutečnosti, že se odpadní vzduch v místnosti nehromadí, je usnadněn pohyb proudů vzduchu.Všichni společně léčí atmosféru a dávají chlad.

Malý trik: pozorovat, do jakých oken se paprsky slunce vracejí - neotevírejte je, ale otevřete otvory na straně stínů dokořán.

Přirozená pomoc přijde vhod

Výsadbou stromů na jižní straně konstrukce dosahuje majitel několik cílů: poskytuje chlad v letním vedru a zabraňuje vniknutí jakéhokoli výfukového plynu do domu.V dobrém skutku pomohou i hrnkové květiny na parapetu.Hlavní věcí je nebránit proudění čerstvého vzduchu listovím, ale zde se můžete obejít včasným prořezáváním větví.

Soumrak v místnosti vždy nezasahuje

Při instalaci nových okenních rámů se podívejte na izolovanou celumožnosti.Jedná se o snímky, které pomáhají zvyšovat energetickou účinnost oken.Buněčné rámy ve vícevrstvých dvojsklech snižují přenos tepla o 40% (v zimě), zabraňují hromadění slunečního tepla o 80% (v létě).Pro dodatečnou světelnou izolaci můžete použít zatemňovací rolety nebo rolety - ukázalo se, že je hezké upravit úroveň osvětlení.

Vyžaduje se pravidelná výměna filtru.

Znečištěný filtr, například v plynovém kotli, se zvyšuje.tlak na celý systém.To znamená, že spotřeba energie roste.Čím častěji se filtry mění, tím nižší jsou tlakové a platební účty.

Horká voda je nyní vzácností

Pokud se osprchujete, ale ne koupíte, můžete ušetřit hodně.Ohřívač vody se nepoužívá, což znamená, že se snižují platby.Můžete nainstalovat sprchovou hlavu, která řídí spotřebu a teplotu vody.

Pro optimalizaci používání pračky

Stroje by měly být naplněny na maximum, což znamená, že je lepší nahromadit prádlo, teprve poté zahájte praní.Další možností je nastavení režimu nižší teploty a sušení textilií již uvnitř nebo na vzduchu.Při pravidelném používání sušičky vyčistěte filtry a ventilační potrubí nejméně 1krát za 30 dní.