Neobvyklé použití velkých kamenů v chalupě

Skalnatá půda na místě způsobuje majiteli velké potíže.Balvany musíme otočit, skladovat a přepravovat mimo místo.Ale nespěchejte, abyste zahodili cenný materiál.Několik nápadů na použití kamene vám umožní nejen ocenit každý balvan, ale také sbírat materiály na jakékoli volné ploše.

Obsah

) Jaké jsou výhody kamene

Přírodní kámen je silný a odolný materiál, který úspěšně odolává všem atmosférickým, fyzickým vlivům.Jeden balvan v zemi bude dobře sloužit jako dekor a mnoho jako stavební materiál.

Výhody použití kamene:

  1. Nízké náklady na realizaci jakéhokoli projektu .Nemusíte platit za své vlastní kameny a cement nebo jiná pokládací směs je levná.
  2. Nejsou vyžadovány žádné zkušenosti ani dovednosti .Struktury různých typů jsou prováděny mistry bez absolutní zkušenosti.Kromě toho, že jste trénovali v malých formách, vám nic nebrání v tom, abyste se napojili na výstavbu stodoly nebo letní kuchyně.
  3. Estetika .Kameny vybrané barvou, texturou nebo mozaikou vypadají obzvláště působivě.

Hlavní věcí je dlouhá životnost.Přímé doklady o tom jsou staré kamenné domy, které jsou staré více než 3-4 století.A nyní o tom, jak používat kámen nalezený na webu.

Nadace

Zsuťový kámen buduje základ pro objekty.Balvany jsou přizpůsobeny tvarem, velikostí.Rozetřete pomocí betonu, cementové malty.Pokud není možné rozložit celý základ, je základová podšívka vyrobena z kamene.V takovém případě zvolte výrobky střední velikosti a hmotnosti, aby nedošlo k přetížení základny.

Užitkové budovy

Kamenná bouda je odolná, spolehlivá a esteticky příjemná.Bude to vyžadovat hodně kamene, takže sbírají všechny balvany.Pokud nestačí na 4 stěny, vytvořte jednu a položte ji co nejrovnoměrněji a nejkrásněji.Kámen se také používá pro obklady stěn bytových a obytných budov.

Krb pro oheň

Existuje mnoho konstrukčních možností - od nejjednoduššího pokládky 4 kamenů a mříže na výrobu tandoor, pece.Před zahájením práce bude užitečné provést inventarizaci schématu, přemýšlet o zóně pro zaměření.Zděná malta se odebere žáruvzdornou - z hlíny s pískem.Během zahřívání se písek roztaví a zdivo bude ještě odolnější.

Dobře

Někdy jsou ve starých dáchách opuštěné studny s vodou.Majitelé na ně zapomínají a mají centralizovanou dodávku v domě.Ale studená studená voda je mnohem chutnější než chlorovaná vodovodní voda.Proto stojí za to vyčistit strukturu a učinit ji zdivou.Při kopání nových studen je také organizováno pokládání kamenů.Balvany vytrvalenese vodu, nerozpouští se a nerozpadá se.Proto zdi budou trvat několik desetiletí.

Použili jste v chatě velké kameny v krajinném designu?
Výsledky
Načítání ..


Zděná malta se považuje za vodotěsnou, takže písek, cementové částice ve vodě neplavou.Ke spodnímu zdivu se přidá co nejméně kapaliny.Pro stavbu horní části studny se voda a cement berou v obvyklých poměrech.

Obrubníky a chodníky

Zahradní chodníky, obrubníky a zábrany pro květinové postele jsou nejsnadnějším způsobem použití balvanů.Vyberte tvar, barvu a nastavte podél okraje zóny.

Pokud je málo monochromatických kamenů, jsou natřeny stříkací pistolí nebo silikonovou barvou.Dráhy jsou zdobeny dřevěnými deskami - sníží se tak klouzavý moment a chrání se před nebezpečím pádu po dešti.

Doporučujeme si přečíst:
Znalecký posudek
Vladislav Ponomarev
konstruktér, vynálezce
Aby kamenné cesty nehromažďovaly vodu, je pod zdivem balvanů vybudována drenážní vrstva jemného písku a oblázky.

Slepá oblast kolem domu

Obvykle je slepá oblast vyrobena z cementu,ale z kamene to bude vypadat nejúžasněji.Vybírají se malé frakce, rozložené na cementovou směs - hotovo.

Stojany na ploty

Takové stojany spolehlivě fixují plachtovinový plot.Pokud stavíte stojany z velkého kamene, je namontován na cementu.U menších frakcí nejprve vytvořte rámeček z roury a pletiva a poté se do sítě nalije kámen.Vykopávají takový stojan na 0,5 - 0,7 m.

Pro co jinak používají balvany v venkovském domě

Existuje mnoho možností, jak používat kámen:

Jaký byl nejlepší nápad pro použití kamenů v zemi?
Výsledky
Načítání ...

  • jako prvek kamenné zahrady;
  • jako dekorativní struktura v jezírku, bazénu;
  • jako podpěra pro vertikální skluzavku pro květiny;
  • pro konstrukci vysokých postelí;
  • jako podpěra stolu, židle;
  • jako detail fontány - na jedné straně položili vodovodní potrubí, zahájili potok, krásně poběží podél bloku.

Pokud necháte svou fantazii poběhat divoce, můžete si vyrobit nábytek z kamene, položit podlahy na verandu, postavit relaxační prostor a dokončit altán.Jako upevňovací rám pro jemnozrnnou horninu se používá kovové pletivo s přepravkou.