Neobvyklé a užitečné způsoby použití stolní soli v domácnosti a na zahradě

Sůl je nutností v každé kuchyni.A i když člověk podporuje dietu bez solí, koření je stále tam, alespoň jako čisticí prostředek.Ano, sůl může nejen slaná jídla, ale také vyčistit umyvadlo, vanu a instalatérské práce.Zvažte několik možností neobvyklého použití jednoduché soli.

Obsah
]

Čištění povrchů

K rychlému odstranění plaku z vodovodního kohoutku, očistěte dřez nebo koupel, namočte houbu do třepačky soli a otřete nečistoty.Částice soli působí jako abrazivní, ale kvůli rychlému rozpuštění nezanechávají škrábance.

neutralizátor zápachu

Chcete-li se zbavit pachu tabáku, osvěžit vzduch na chalupě, nepotřebujete nakupované chemikálie.Je třeba nakrájet citrusové plody, nalít trochu soli na každou polovinu, nechat a po několika hodinách si užít příjemnou vůni.

Je užitečné nalít sůl do uzavřených nádob pohonů, což urychluje proces rozkladu.

Pokud však není žumpa těsná, sůl nelze použít, aby nedošlo k narušení úrodnosti půdy.

Hasicí prostředek

Abyste v zemi zapálili oheň, uchovávejte v blízkosti hromadu soli.Pokud se posype kořením kolem krbu, oheň se nerozšíří na suchou trávu.Výrobek také pomáhá se zapálením oleje v pánvi - okamžitě naplňte solí a oheň zhasne.

Pro hubení plevelů

Je lepší nepoužívat sůl na postelích nebo v uličkách - ničí úrodnou půdu.Ale můžete použít koření na stopy stanovené s dlaždicemi.Zde nelze dosáhnout kořenů plevelů a sůl rychle zvládne trávu plevelů po celé délce rostliny.

Cvičíte nestandardní použití jedlé soli?
Výsledky
Načítá se ..

Odstraňovač skvrn

Skvrny ze zelené trávy, vína, omáčky by měly být rychle posypány solí.Absorbent absorbuje většinu produktu a zabraňuje absorpci do textilií.Jakmile je vlhkost absorbována do koření, očistěte sůl, namočte věci do studené vody a nechte zbývající krystaly rozpustit.Poté se umyjte jako obvykle.

Jak se zbavit svědění

Pokud komáři ukousli, nečesejte kousnutí, měli by být rychle otíráni solí.Je to jednoduché - namočte prst do solničky, rozmazejte podrážděnou pokožku, svědění zmizí.

Vyhnat mravence ze zahrady

Jeden mraveniště v zahradě je dobré, protože hmyz zachrání rostliny před škůdci.Pokud však bude mít mnoho mravenců, stanou se skutečnou katastrofou - začnou kazit ovoce, rozmnožovat mšice.Abyste se zbavili mravenců, musíteposypeme jejich stanoviště solí, hmyz odejde.

Zbavte se plísní

Směs kyseliny citronové, soli a vody se s plísní vyrovná v každé místnosti - vana, letní sprcha, na veranděnebo v koupelně bytu.Kompozici můžete použít jako profylaxi nebo k léčbě postižených oblastí.Použití je bezpečné pro všechny povrchy, včetně dřeva.

Po zahradničení nebo loupání cibule si umyjte ruce.

Tření rukou solí vám pomůže zbavit se špíny a zápachu.Musíte otřít mokrou pokožku, můžete si nechat běžet prsty v třepačce soli, abyste odstranili nečistoty z nehtů.Po oplachování rukou zmizí zápach a zbytky půdy.

Jak jinak lze sůl použít?

Pokud přidáte špetku soli do vázy s květinami, vydrží mnohem déle.

Jak se používá stolní sůl?
Výsledky
Načítání ...

A některé další možnosti použití koření v každodenním životě:
  1. Odstraňte zápach z tenisek.Nalijte trochu koření do bot, nechte přes noc, ráno kořenit, absorbuje vlhkost a vůni.
  2. Ani perzistentní rtěnka nemůže odolat slané ubrousku .Tato vlastnost soli je známá všem manželkám a úspěšně používá koření k mytí stop rtěnky z nádobí.Stopy čaje, kávy a dalších barvicích tekutin se myjí stejným způsobem.
  3. Příbory vyrobené z kovových jisker jako nové , pokud je namočíte na půl hodiny do silného solného roztoku před praním.
  4. Šálek soli v lednici absorbuje nepříjemné pachy .Nespěchejte po vyhození soli po použití, s ním můžete také umýt ledničku od kapek a skvrn.
  5. K čištění podešve železa od sazíje nutné ošetřit horký povrch suchou solí.Je vhodné to provést nalitím soli mezi dvě vrstvy papíru, které by měly být vyžehleny, přitlačením podešve k soli.Možnost pracuje s malou vrstvou sazí.Hustá vrstva se odstraní směsí 2 dílů soli, 1 dílu bílého octa (9%) a 0,5 dílu vody.Smíchejte, navlhčete hadřík, podrážku namažte, zahrejte žehličku, vypněte a ochlazený povrch otřete vlhkým hadříkem.
  6. Aby mohla zrcátka zůstat čistá po dlouhou dobu , musí být po umytí ošetřena silným solným roztokem a vysušena.

Je možné zpracovat skleněná okna v domě, v autě, nebudou se bát mrazu.Spice nefunguje horší než nejdražší nemrznoucí směs.Ledové sklo je třeba posypat solí, do rána už nezůstanou žádné stopy ledu.