Nenápadné a světlé květiny, které se vysazují v květnu na otevřeném prostranství

Letní období je v klidu a jasných barvách.Abychom si mohli plně vychutnat krásu květinové zahrady v zemi, není nutné dlouho setkávat s výsevem květin.Práce bude minimalizována, pokud si kupujete předem jednoleté nebo víceleté rostliny, které nevyžadují péči.Zde je několik druhů květin s vynikajícím estetickým výkonem a odolností vůči povětrnostním vlivům.

Obsah

Eshsholtsiya Kalifornie

Od klíčení do kvetení 40 dní.Rostlina miluje světlo, teplo, ale snáší námrazy až do -5 ° C. Zasít v dubnu na trvalé místo.Po vyklíčení jsou sazenice naředěny, krok mezi rostlinami je až 25 cm. Nelze transplantovat, rostliny kvetou od června do října.

Godetia

Rozkvétá v den 45 od objevení prvních výhonků.Nevyžaduje odchod, stačí krmit minerálními hotovými sloučeninami v období růstu a tvorby pupenů.Květy mráz, miluje slunce.Výsev semen v dubnu až květnu do země.

Na lůžku pokrytém filmem se do 10 dnů objeví klíčky.Mladý růst se nebojí malých mrazů.Pokud potřebujete transplantaci, je možné přenést sazenice se dvěma silnými listy na nová místa.Krok výsadby až 20 cm.

Gypsophila elegant

Kvetou 50. den po vyklíčení.Miluje světlo, teplo a snáší suché půdy.Rychle se rozšiřuje, lze vysadit spolu s měsíčky, godetia.Propagace osivem.

Stanovisko odborníka
Elena Pchelkina
Zahradnická expertka
Půda se vysazuje v květnu pro letní kvetení, v říjnu na jaro.

Možné ředění, rozteč 20 cm.

Doporučená četba:

Měsíček

Pokud jsou během květu sklizeny suché koše, bude měsíček květovataž do prvního mrazu.Sušené květiny se používají k odvarům - jedná se o dezinfekční prostředek, antipyretický.Kvetoucí od začátku června do listopadu.

Roste na slunných místech, nelze je chránit před větrem.Toleruje zmrazení na -5 ° C. Osivo by mělo být pohřbeno o 3 cm, výsevní období je konec dubna - květen.První květiny se objeví za 2-2,5 měsíce.

Iberis je deštník.

První květiny se objeví 50 dní po výsadbě.Semena se vysazují na konci jara nebo na podzim.Po vyklíčení jsou sazenice zředěny a zanechávají vzdálenost mezi rostlinami až 25 cm. Iberis je nenáročná k zemi, ale miluje slunce.

Toleruje světelné mrazy.Pokud je léto suché, bez zalévání, Iberis kvete měsíc, pak ho lze znovu zasadit.

Damascus Nigella

Semena rostlin na otevřeném prostranství až do poloviny května.Po vyklíčení rostliny rostou po krocích až 20 cm, doba květu začíná 60 dní po setí, trvá 2 měsíce.Po konci nejsou stonky květů vytaženy, protože plody nigelly jsou vynikajícím dekorem pro záhon.

Vysazujete v zemi květiny?
Výsledky
Načítání ...

Kosmea dvakrát opeřená

Nenáročná rostlina, která má podobu keře.Kosmeusové keře mohou být řezány a vytvářejí požadovaný vzor.Rostliny se táhnou až 1,5 m, kvetou v koších s průměrem až 10 cm. Barva - celé barevné spektrum různých nasycení.

Sazenice sazenic vysazeny v květnu 20. dne se ztenčují v krocích až do 35 cm. Výhonky se nebojí mrazu, snášejí sucho.Místo pro květinový záhon je vybráno slunné, chráněné před silným větrem.Pokud je půda úrodná, kosmea nekvete, ale roste - nevýhoda je odstraněna prořezáváním listů.

Ocas amarantu

Roční až 1,5 m vysoký. Na konci stonku jsou „ocasy“ malin, květů červených odstínů až do délky 75 cm. V prodeji jsou různé odrůdy.amarant se zelenými, tříbarevnými květenstvími.Existují odrůdy podrozměrné velikosti až 40 cm vysoké.Dává samočinnou výsev.

Rostlina v zemi od poloviny května do poloviny června.Tenké klíčky v krocích po 50 cm, ale lze je rozdělit do skupin, keřů.

Zajímavé rostliny pro květinové záhony

Voňavé byliny, kvetoucí keře, malé květy - to všekultury, které na místě vytvoří neuvěřitelnou krásu.

Takže, co můžete zasadit a nestarat se o:

  • Kokhiya nebo letní cypřiš. Rostlina v řadě podél kolejí ve vzdálenosti 1 m nebo ve skupinách.Výška je až 1 m. Toleruje ořezávání, na podzim listy zčervenají.Dává samočinnou výsev.
  • Celosia .Měkké česané květenství připomíná vroubkování kohouta.Jedná se o sušený květ, ořízněte rostlinu s úplným rozpuštěním.Rostlina na slunných, větruvzdorných oblastech.Čím úrodnější půda, tím hojnější kvetení.Zalévání, množení semeny, setí do půdy na konci dubna.Krok mezi rostlinami je 20 cm.
  • Dekorativní physalis .Sušená květina.Odřízněte po vytvoření baterek.Suché rostliny stojí až do jara.Baterky jasně oranžové.Výsev na volné půdě koncem dubna nebo května při teplotě půdy alespoň +15 ° C. Je nutné chránit rostlinu před sluncem a pravidelně ji zalévat.

Jen trochu trpělivosti a váš letní dům se promění ve voňavou květinovou zahradu.Rostliny nevyžadují zvláštní péči, top dressing.Sušené květiny stojí až do pozdního podzimu a Iberis umožňuje konstantní setí pro postupné kvetení.