Nejúspornější způsoby, jak si vyrobit vlastní garážové vytápění

Časy nevyhřívaných kovových garáží jsou minulostí.Dnes nejsou auta levná, takže se majitelé snaží garáž co nejvíce izolovat, aby vytvořili všechny podmínky pro prodloužení doby používání vozidla.V soukromých domech může být garáž součástí stavby umístěné v přízemí nebo mít sousední zeď s obytnou budovou, takže vytápění garáže se stává důležitou otázkou.Zvažte možnosti ohřevu místnosti, typy ohřívačů a možnost zařídit ekonomický topný systém vlastníma rukama.

Obsah

Proč vytápět v garáži?

Úschovna automobilů se často stává místem pro ukládání mnoha věcí, dílny nebo dokonce sportovní haly, takže vytápění budovy je skutečně nezbytné.Kromě toho provádějte opravy, odpočívejte mnohem příjemněji v místnosti s pohodlnou teplotou.

Poznámka!Konstantní tepelný režim zvyšuje životnost vozu, snižuje riziko zamrznutí olejů a jiných technických kapalin.V přítomnosti sousední zdi s obytnými budovami slouží vyhřívaná garáž jako nárazník, který snižuje tepelné ztráty.

Způsoby vytápění

Před vytápěním v garáži se stanoví potřeby uživatele a účel místnosti.Při kombinaci obytné budovy a přístavby je výhodnější připojeníobjekt proti okruhu ústředního topení - v tomto případě je důležité vypočítat výkon kotle a jeho výkon.

Je-li budova samostatná, je vybrána úsporná možnost vytápění, kterou lze snadno vytvořit pomocí vlastních rukou.

Mezi vhodné ohřívače patří:

 • kotle pro ohřev vody;
 • plynová zařízení;
 • elektrické spotřebiče;
 • kotle na pevná a kapalná paliva.

Nejúspornější možností je plynový kotel, ale systém má své vlastní charakteristiky.Podrobně zvažte všechny typy vytápění.

Okruh pro ohřev vody

Strukturálně je systém topný kotel s uzavřenou sítí potrubí a radiátorů.Během provozu kotle se chladicí kapalina zahřívá a cirkuluje potrubím a bateriemi a přenáší teplo do areálu.Síť může být jedno-, dvou-trubková.

První možnost je levnější z hlediska materiálu, druhá - praktičtější při použití.Ve dvou trubkovém systému jsou pro každý radiátor vhodné dva potrubí - napájecí a vratný proud, který vám umožňuje udržovat optimální ohřev zařízení a podle potřeby ho vypínat.V síti s jedním potrubím jsou radiátory zapojeny v sérii, takže voda vstupuje do extrémní chlazené baterie.

Doporučení!V malých budovách postačuje jedno trubkový topný systém, v místnostech od 70 m2 je položena dvou trubkasíť.Pro urychlení pohybu chladicí kapaliny je do potrubí zabudováno oběhové čerpadlo.

Ohřev vody má pouze jednu nevýhodu - při teplotách pod bodem mrazu voda zamrzne.Použití nemrznoucí směsi umožní nivelaci mínus, ale pouze v uzavřených topných sítích, v otevřených systémech, nemrznoucí směsi se nepoužívají v důsledku toxických plynů.

Výhody ohřevu vody jsou mnohem větší:

 1. Dlouhá životnost.S výhradou technologie formování bude systém trvat desetiletí.
 2. Spolehlivost.Pravidelná kontrola spojů, výběr vysoce kvalitních radiátorů a potrubí sníží riziko úniku.
 3. Zabezpečení.Tyto systémy nepoužívají hořlavé palivo, protože jsou ideální pro vybavení v garážích, kde jsou vyžadována protipožární pravidla.

Důležité!Ohřívače vody nejsou kompaktní, protože systémy s ohřevem vody se zřídka používají pro malé garáže.Je vyžadována dobrá izolace stěn, stropů a podlah, proto je lepší vybavit síť v cihel a dalších kapitálových budovách.

Vytápění plynem

Vytápění garážovým vytápěním vlastníma rukama nebude fungovat, protože získání povolení k používání plynuprojekt, poté jej schválit ve vládních dozorových orgánech.To vše se provádí odborníky, stejně jako instalace zařízení, vytváření sítě a uvedení linky do provozu.Práce profesionálů je drahá, plus náklady na projekt a koordinace.Ukládánídosaženo během provozu sítě - náklady na údržbu linky jsou minimální.

Důležité!Plyn je považován za hořlavé palivo a zřídka se používá v garážích.Problémy nevzniknou při uspořádání plynovodu z centrální sítě domu, ve kterém je plynový kotel již nainstalován.Práce je také prováděna odborníky, také zpracovávají projekt.

Vytápění pomocí elektrických ohřívačů

Pro místnosti do 15 m2 je olejové vytápění v garáži tou nejlepší volbou, která nevyžaduje značné náklady.Hlavní podmínkou je dostupnost elektřiny, zařízení jsou instalována bez získání povolení, výkon je vybírán podle potřeb uživatele.Kromě olejových ohřívačů jsou v prodeji i konvektory, infračervená zařízení a ohřívače ventilátorů.

Mezi výhody sítě patří:

 • velký výběr modelů z hlediska výkonu, velikosti, typu práce;
 • snadná instalace;
 • snadné použití;
 • schopnost řídit přívod tepla.

Mínus v ceně energie je elektřina, která je drahá, a proto ve velkých oblastech slouží elektrické radiátory pouze jako záložní zdroj tepla, nikoli však jako hlavní.Další nevýhodou je volatilita sítě, bez napájení elektřinou se zařízení nezapne.

Kotle na pevná paliva

Uvedení pece na pevná paliva do garáže by mělo být zajištěno pouze za předpokladu, že prostor pod zařízením je izolován nehořlavými materiály.Neexistují žádná další omezení.Jednoduchý řemeslník vaří jednoduchý sporák, ale můžete ho ohřát palivovým dřívím, kamna se zobrazí stěnou, stačí kovová trubka.

Poznámka!Běžná kamna na dřevo zahřeje místnost za 10 minut, udržují teplo po dobu 6 hodin.Dlouhá vypalovací zařízení pracují na jedné kartě až 12 hodin, ale bude třeba věnovat více pozornosti konstrukci a instalaci zařízení.

Pros:

 1. Model na tuhá paliva je nejúspornějším způsobem vytápění garáže.Zahřívání místnosti je rychlé, uvedení zařízení do provozu netrvá déle než 10 minut.Používá se jakékoli palivo, ale nikoli uhlí.Pro vytápění uhlí jsou zapotřebí výrobky z litiny s vysokou tepelnou odolností.
 2. Dostupné.Pro výrobu kamen s kamenem je užitečný kovový plech o tloušťce 5 mm nebo více, komínem je trubka o průřezu 50 mm nebo více.
 3. Autonomie.Kamna nemusí být připojena k elektrické síti.
 4. Vysoká účinnost.Zařízení pracuje bezchybně za každého počasí a zahřívá garáž na mínus ukazatelích.

Důležité!Pro místnosti s velkou rozlohou je výhodnější instalovat kompaktní kotel na pevná paliva s vodním okruhem.

Mínus v nebezpečí požáru buržoazie.Otevřené plameny mohou způsobit přehřátí procesních tekutin a způsobit výbuch.Aby se vyloučilo nebezpečí požáru, měl by být prostor instalace pece umístěn co nejdále od plynných a hořlavých plynůmateriály, pravidelně sledujte činnost zařízení a čistěte jej od toxinů.

Poznámka!U kotlů na pevná paliva bude nutné skladovat palivové dříví, pelety.Skladování je organizováno v oddělené oblasti mimo zdroj tepla.

Systém vytápění topného oleje

Toto schéma vytápění garáží je podobné síti zařízení na pevná paliva, ale používá se místo palivového dřeva.odpadní olej.Zařízení se prodává hotové nebo vyrobené samostatně.Použití těžby sníží náklady, ale palivo bude muset být naskladněno a bude mu přidělena samostatná místnost.

Výhody malých investic na údržbu, provozní účinnost zařízení.Kromě toho, stejně jako kotle na pevná paliva, jsou pece na kapalná paliva autonomním vytápěním v garáži, která nevyžaduje napájení.Méně pravidelnosti čištění zařízení od sazí.

Vlastnosti volby systému vytápění garáží

Nejjednodušší možností je připojení sítě k ústřednímu kotli v domě.Pokud je struktura samostatného typu, budete si muset vybrat systém v závislosti na dostupnosti paliva, požadavcích a preferencích majitele.Zohledňuje se celková a vytápěná plocha, potřeba zahřát suterén (jáma pro opravu), výška stěn a materiál budovy.

Do plynárenské sítě bude muset být investováno mnoho finančních prostředků, jedná se však o jednorázové náklady, které se vyplatí do 5 let, kamna na pevná paliva nebo na kapalná paliva jsou levná a cenově dostupnáenergie může být alternativou k plynovému kotli.Ohřev vody se používá pro velké plochy, kde je možné instalovat hotové tovární kotle.

Poznámka!Nejúspornější možností elektrického vytápění je použití infračervených ohřívačů.Zařízení pracují s minimální spotřebou energie, nezahřívají vzduch, ale předměty, proto je v místnosti teplo i po vypnutí zařízení.

Do-it-yourself možnosti pro uspořádání topné sítě

Při přemýšlení o vytápění garáže vlastníma rukama byste neměli zapomenout na izolaci budovy.Jinak bude tepelná energie rychle procházet trhlinami ve stěnách a na střeše.Materiály pro izolaci jsou vybírány v závislosti na preferencích majitele a typu konstrukce.

Dobře se hodí:

 • polystyrenové desky - levná izolace, ale je schopna hořet a tát;
 • izolační fólie - tenké fólie, které se používají společně s jinými izolačními materiály;
 • minerální vlna - čedičový materiál je vhodný do garáže, je nutné bavlněnou vlnu nepromokavou;
 • extrudovaná polystyrenová pěna - praktická a spolehlivá izolace s vysokou pevností, tepelnou účinností;
 • stříkané materiály - zřídka se používají kvůli vysoké ceně a složitosti aplikace.

Všechna letadla by měla být izolována, včetně vstupních skupin, bran.Doporučuje se rozvrhnout materiály zvenku, aby se snížilo riziko zamrznutí betonu a zvýšilo setepelná účinnost budovy.Zevnitř je praktičtější zarovnat stěny, strop s fóliovými materiály s fólií dovnitř - v tomto případě se teplo odráží od fólie a nevychází ven z místnosti.Fóliové fólie jsou navíc tenké, nezabírají užitečný objem.

Důležité!Kromě izolace v garáži je zajištěno kvalitní větrání.Pro připojení elektrických ohřívačů je nutná spolehlivá síť napájení.