Nejlepší povrch - plastová podšívka, cena je dostupná!

V téměř každé situaci můžete pro interiérové ​​dekorace použít takový moderní stavební materiál, jako je plastová podšívka, jejíž cena nebude zatěžovat nejmenší rozpočet na opravy.

Obsah

Plastová podšívka,popis, vlastnosti

Historicky se obložení objevilo během obložení železničních vozů.Proto jeho jméno.Vzhled je to běžná deska s hladkým a rovným povrchem, na jejích stranách jsou drážky pro spojení se sousedními podobnými deskami.

Plastová podšívka však není jen kusem materiálu, uvnitř takového plastového panelu jsou podél desky vedeny samostatné voštiny.Popsaná struktura dává výrobku vysokou tepelnou a zvukovou izolaci.Jako výchozí materiál pro výrobu PVC.Díky tomu se v plastových panelech objevuje řada vynikajících provozních charakteristik:

 • trvanlivost - materiál není podroben rozkladu a zachovává atraktivní vzhled po celou dobu své životnosti;
 • odolnost proti vlhkosti;
 • odolnost vůči nízkým a vysokým teplotám, plastové obložení odolá teplotám od minus 50 ° C do + 50 ° C;
 • odolnost proti ultrafialovému záření a jiným atmosférickým vlivům;
 • nehořlavost;
 • Různé barvy vám umožňují vybrat si materiál v souladu s interiérem, včetněa pod stromem.

Nedostatek mechanické pevnosti lze považovat za relativní nevýhodu, na povrch opláštěný tímto materiálem nelze zavěsit zatížení více než jednoho a půl kilogramu.A ze silné rány na povrchu je zub.

Nelze zmínit, že cena plastu za podšívku je velmi atraktivní, díky čemuž může být použita pro různé práce.

Oblasti použití pro plastové obložení

Je velmi obtížné předložit všechny možné možnosti jeho použití.Důležitou výhodou je možnost použití bez předběžné přípravy povrchu před instalací, naopak montážní panel maskuje všechny nepravidelnosti a nedostatky.Lze jej použít jak pro opláštění stěn, tak stropů.Obvyklým účelem obložení je vnitřní výzdoba pokojů, balkonů, lodžií, chodeb, verand, altánů

Doporučujeme přečíst:

Koupelny, koupelny, všechny místnosti s vysokou vlhkostí - tam bude obložení jednoduše nenahraditelné.Koneckonců se nebojí vlhkosti.Mimochodem, udržování čistoty v místnostech opláštěných takovou deskou není obtížné, stačí jen pravidelně provádět mokré čištění.

Nezapomeňte, že plastová podšívka pro venkovní práce je ideální volbou pro zdobení domu nebo chaty.Na rozdíl od obvyklých obsahuje ve svém složení speciální přísady, které poskytují zvýšené množstvímrazuvzdornost.Velkou výhodou takové desky je její flexibilita.Díky této kvalitě může být použit k dekoraci na těch nejnevhodnějších místech.

Materiál je velmi běžný, v každém obchodě, kde se prodává stavební zboží, si můžete koupit plastovou podšívku.Vzhledem k možnostem jeho rozšířeného použití se získá univerzální dokončovací materiál, vhodný pro dokončování vnitřních i venkovních povrchů.

Jak instalovat plastové obložení

Nástroje a materiály

Instalační technika je poměrně jednoduchá, nevyžaduje zvláštní přípravu aspeciální nástroj.K provedení práce, kterou potřebujete:

 • pila na dřevo nebo skládačka;
 • elektrická vrtačka;
 • šroubovák nebo šroubovák;
 • stavební sešívačka;
 • kladivo;
 • hladiny alkoholu a vody.

Z materiálů musíte mít:

 • plastovou podšívku;
 • dřevěný trám pro soustruh;
 • hmoždinky a šrouby;
 • profil lišty pro obložení nebo normální profil L.

Pořadí prací

Následuje popis postupu pro práci s plastovým obložením na stropu jako příklad.Práce začíná přípravou místa, je nutné odstranit odpadky a všechny předměty, které jsou pro práci zbytečné.Povrch, na kterém bude instalace provedena, je zkontrolován a jsou odstraněny všechny kusy omítky, které odpadnou nebo špatně přilnou.

Tyče se připravují, vyvrtávají se otvory pro samořezné šrouby v krocích po 50 cm. Pokud se práce provádí ve vlhké místnosti, jsou tyče předem zpracoványsušení oleje nebo malované barvou.

Tyče jsou přišroubovány rovnoběžně se stěnami stropu, do kterých jsou vyvrtány otvory s průměrem rovným průměru hmoždinek.Vzdálenost mezi tyčemi musí být zachována nejvýše jeden metr.

Všechny pruhy jsou nastaveny ve stejné rovině pomocí úrovní.Pokud se tak nestane, budou na stropě patrné nerovnosti.Po vyrovnání povrchu je nutné L-profil nebo základní desku upevnit sešívačkou po celém obvodu stropu.

První panel se vloží jednou stranou do základní desky a druhá strana se sešívacími sponami připevní k tyčím.Druhý panel je vložen jednou stranou do drážky prvního a protilehlá strana je připevněna k přepravce.Podobně jsou zbývající panely sestaveny.V případě potřeby lze desku řezat nožem nebo skládačkou.Postup instalace plastových panelů na strop a stěny lze vidět v následujícím videu:

Při použití plastového obložení pro venkovní použití se instalace provádí stejným způsobem.Pro spojování a upevňování různých plechů se používají speciální součásti - držáky, rohy, svorky, profily, lišty.Taková podšívka je zpracována běžnými nástroji.