Návrh a fotografie sádrokartonových stropů na chodbě a na chodbě

Oprava v chodbě je zpravidla poslední fází obnovy, proto na nápady na design nezůstávají žádné síly.Pokusme se však prolomit stereotypy a použít některé stylové nálezy, aby místnost byla nejen funkční, ale také krásná.Obvyklý strop ze sádrokartonu v chodbě může být konečným dotykem celého stylu, zdůraznit přednosti a jemně napravit nedostatky haly.

Obsah

Stropy z GCR na chodbě

Dům začíná vstupní halou.Ale pokud vzdáme hold podlahám, stěnám a nábytku v hale, zapomeneme-li na stropy, dojem chodby nebude nejpříjemnější.

Správně provedený sádrokartonový strop v chodbě v bytě vizuálně rozšíří prostor, vyrovná nestandardní formy místnosti, odlehčí zóny a skryje kabeláž, komunikaci z očí.Struktury GKL jsou zvláště potřebné v úzkých dlouhých chodbách se stropy od výšky 2,5 m - zavěšená konstrukce v jedné úrovni nebude mít mnoho výšek, ale zlepší to průchodnost a krásnost.

Před provedením oprav vezměte v úvahu výhody návrhu:

 • schopnost skrýt vady v základně základny, aniž by bylo nutné pracovat na vyrovnání podlahových desek;
 • snadná instalace;
 • dostupnost materiálů a součástí;
 • různé možnosti výzdoby, tvary, textury.

Mínusjedna - obložení bere výšku stropu.Z tohoto důvodu by se na zavěšené sádrokartonové stropy v chodbě mělo uvažovat pouze ve výškách stěn od 2,5 m. Pokud jsou stěny nižší, budete muset dát přednost zavěšeným konstrukcím - jsou namontovány na nosníku, jehož tloušťka může být menší než 10 cm.

Tipy designéra

Ne každý byt se může pochlubit prostornou vstupní halou, nejčastěji se jedná o místnosti malého prostoru s úzkým a podlouhlým tvarem.Po správném nasazení podhledu ze sádrokartonu můžete snadno vyrovnat prostor, vizuálně ho rozšířit a naplnit jej světlem.

Před nakreslením návrhu, přemýšlením nad formami a výběrem materiálů je třeba se podívat na doporučení odborníků:

(46
 • Vytvoření víceúrovňového stropu v úzké chodbě, opuštění kudrnatých linií, zakřivených struktur.Jasnost a plynulost přechodů pomůže „rozšířit“ prostor.
 • V úzké dlouhé chodbě vypadají čtverce na stropě dobře a na náměstí, ale s malou výškou - obdélníky.Takové kontrastní geometrické tvary vizuálně vyvažují formát místnosti.Postavy by se neměly převisovat, měly by být utopeny ve stropě, vytvořeny ve formě výklenku - může to být doplňkový design nebo ohraničení po obvodu.
 • ​​

  Poznámka!Velmi dlouhá úzká chodba, která je středem bytu a do nějdveře všech pokojů se otevírají, můžete zóna: umístěte několik stropů na strop a doplňte je LED nebo centrálními lampami.

  1. Malá a tmavá chodba musí být vyzdobena ve světlých odstínech.Obecně platí, že pokud je chodba menší než 20 m2, nedoporučují se tmavé barvy ve výzdobě stropu.Nechte nábytek tmavý, ale v horní rovině by stěny měly být v bílé, krémové, smetanové, broskvové nebo jiné světlé barvě.

  Za účelem vizuálního rozšíření, vyvážení prostoru, nezapomeňte na osvětlení, dekorace zrcadla a kovové detaily.Výhodou zdůraznění výhod a skrytí nevýhod je kombinace lamel, GKL, zrcadel, leštěného kovu - rozptýlené světelné erupce výrazně zvětší plochu chodby.

  Standardní možnosti designu

  Při zvažování zavěšených sádrokartonových stropů v chodbě není vhodné zamítnout standardní jednostupňové varianty - dobře provedený projekt bude vhodnýv chodbách jsou malé.Součástí standardu jsou také dvouúrovňové designy s bodovými světly, ale bez kudrnatých zakřivených vzorů.Představují obvodový rámec, tyto systémy se harmonicky hodí do stylů: klasický, etnický, high-tech.Nevyžaduje velké množství povrchových úprav, hlavně - kvalitní obklady, dekor.

  Doporučení!Nejjednodušší a nejpohodlnější variantou je skříňka pro zapuštěná svítidla a základní úroveň s výstupem pro centrální osvětlení.Snadná instalacePohodlně se vejde do jakékoli oblasti a výšky.

  Standardní možnosti jsou vhodné na velkých chodbách, ponechávají prostor pro výzdobu štukovými lištami, lištami, fototiskem, malbou nebo závěsy.

  Moderní design sádrokartonových stropů

  Designéři nabízejí velmi odlišný design stropu v chodbě sádrokartonu, což vám umožňuje vytvořit zvláštní náladu i v minimálních prostorech.Jedním z řešení je srazit zavěšený strop prkny.Tato volba je vhodná pro styly, kde existuje místo „přirozenosti“, jednoduchosti.Navíc je tento design snadno udržovatelný - speciální impregnace dřeva chrání povrch před vlhkostí, špínou, prachem - co se často hromadí na stropě v chodbě.

  Hi-tech směr se doslova „odrazí“ v zrcadlových fragmentech, pokud zdobí sádrokartonové stropy v chodbě, fotografie od designérů vám řeknou mnoho možností pro zdobení.

  Loftovým znalcům se bude líbit strop v chodbě, design sádrokartonu, ve kterém je doplněn dekor ve formě holých betonových podlah.Může to být tisk fotografií, airbrushing nebo malování, vypadá to krásně, dává individualitu.Návrháři navíc navrhují, aby se neomezovali pouze na šedé odstíny, ale aby přidali modré, bělavé skvrny - všechny odstíny, které se nacházejí na starých betonových podlahových deskách.VV této barvě bude i malá chodba vypadat objemně.

  Jak vyzdobit jednoúrovňový strop

  Realizace složité myšlenky v malé chodbě není snadná, ale někdy stačí dobrá oprava se zajímavým konečným výsledkem.Tento cíl je splněn jednostupňovým designem GKL.Pomocí dekorativního, zrnitého tmelu pro výzdobu dá majitel místnosti osobitost.

  Několik dalších tipů od návrhářů:

  • Použití dekorativní omítky.Povrch sádrokartonových desek je rovný, takže práce není obtížná.
  • Kombinovaný strop.Může se jednat o pružný PVC film, lamely vyrobené ze skla, zrcadla, kov.
  • Závěsy.K dokončení úkolu se používá textil.Pruhy látky vyhladí ostré rohy, dodají útulnost.
  • Tapeta.Rozpočet a rychlá volba pro renovaci stropu na chodbě.
  • Dlaždice.Různé povrchové úpravy vás přimějí zamyslet se před tím, než si vyberete povrchové obklady.
  • Barvení.Je lepší zvolit barvy na bázi akrylu, které v průběhu času nezmizí, nezmizí a nezhorší se v důsledku změn vlhkosti a teploty.

  Poznámka!Design chodby vytvořený v jediném řešení vypadá krásně a neobvykle.Například na stěnách obložení, na podlaze a stropu - imitace (laminát, tapeta).Barevné schéma je lepší vybrat z jednoho spektra, přičemž mírně zvýrazní horní rovinu.

  Víceúrovňové zavěšené stropy v chodbě

  Hlavním požadavkem je výška zdí od 2,5 m. Neexistují žádná další omezení.Dvouúrovňové stropy v chodbě jsou prováděny jakýmkoli způsobem, využívající různé možnosti dekorace, designu, kombinace materiálů a designových řešení.Nezapomeňte, že sádrokartonové desky lze ohýbat, řezat a vytvářet tvary různých velikostí.

  Možnost, jak a jak doplnit dvouúrovňový jednoduchý nebo tvarovaný strop pro chodbu:

  1. Osvětlení. Může to být bod, dioda, neon.S pomocí svítidel se vytvoří efekt stoupajícího stropu a zdůrazní se figurované kompozice v rovině, zvýrazní se vzory, místnost se vizuálně zónuje.
  2. Textury. Promyšlená kombinace kontrastních textur a textur (lesk, zrnitost) pomáhá realizovat nejbizarnější možnosti zdobení stropu.
  3. Detaily. Pokud je byt velký, vstupní hala je také objemná, pak neexistují žádná omezení pro použití ozdob, štukování a dalších detailů.Může se jednat o geometricky rovnoměrný obrazec nebo zakřivené oblouky, fragmenty vyříznuté z polystyrénové pěny nebo štukové pilastry, sloupy.

  Krásně navržený zakřivený strop GKL se harmonicky hodí do každého stylistického rozhodnutí haly: vintage, art deco, barokní, minimalismus - vyberte si, co přesně chcete realizovat.Hlavní věcí je správné určení tvaru místnosti, vypracování projektu a můžete začít rekonstruovat strop v chodbě a vybavit místnost podle svých představ a možností.