Nástroj pro dekorativní omítky - základ úspěchu

Úspěch úlohy často závisí na použitém nástroji.Takže v případě nanášení dekorativního povlaku bude jeho kvalita určena nástrojem pro dekorativní omítky, kterými je povrch upraven.

Obsah

Nástroje pro přípravu povrchu

Jakýkoli postup nanášení dokončovacínátěry by měly začínat přípravou povrchu.Vzhledem k tomu, že tuto fázi práce považujeme za nedílnou součást celého procesu vytváření dekorativního povlaku, nelze zmínit pouze nástroje pro omítky používané v takových pracích.Na něm je nutné odstranit starý povlak z povrchu, padající kousky betonu nebo cihel, vyčistit praskliny od trosek, vyrovnat stěny a opravit hrboly.Zde jsou některé z nástrojů používaných pro tento účel:

  • speciální kladivo;
  • kbelík pro nanášení omítky;
  • stavební instalace;
  • stavební úroveň;
  • pravidlo pro omítky;
  • špachtle;
  • stěrka.

Nástroje pro omítání

Dokončování povrchů pomocí dekorativních materiálů vyžaduje pečlivé dodržování všech poskytnutých operací a provádění nejrůznějších prací.Proto je třeba nástroj pro nanášení dekorativních omítek nejen specificky specifický, ale také vysoce kvalitní a kombinující možnost jeho použití pro provedenírůzné úkoly.

Jedním z nich je stěrka vyrobená z nerezové oceli, jejíž fotografii lze vidět níže:

Pomocí ní se nanáší a vyrovnává dekorativní omítka a lze s ní provádět další operace.se získáním reliéfu na povrchu.Tvar stěrky se může lišit od tvaru znázorněného na obrázku.

Dalšími stejně důležitými nástroji jsou různé sádrové špachtle, které se používají k nanášení a nivelaci materiálu.

Při použití benátské omítky se používá mírně upravená verze - špachtle pro benátskou omítku, což je kovová špachtle leštěná na obou stranách.Podobné špachtle je vidět níže na fotografii.

Doporučená četba:

Pokud jde o „benátskou“, která se vyznačuje složitou aplikační technologií, používá se nástroj pro benátskou omítku stejně jako výše uvedený.Kromě toho mohou být zapotřebí materiály pro leštění povrchu.

Aby bylo možné lépe pochopit, který nástroj pro dekorativní omítky je potřebný, je nejjednodušší způsob, jak si stáhnout jeho aplikační technologii.Při nanášení omítky „kůrovec“ se na vytvoření vzoru použije struhadlo, které se určitým způsobem pohybuje po povrchu aplikované omítky.Jedna z možností tohoto struhadla je uvedena níže, i když je možné ji provést odlišně, od různých výrobcůPro tyto produkty existují možnosti.

Nelze zmínit způsob nanášení omítky válečkem.V tomto případě se válec chová jako multifunkční nástroj - používá se v různých operacích, počínaje základním nátěrem stěn a později jako nástroj pro omítání stěn.

Nástroj pro vytváření vzorů

Často nejsou pro získání dekorativního povrchu zapotřebí speciální typy omítek, jako je benátská.Po nanesení materiálu na stěny se válečky používají pro dekorativní omítky, což vám umožní vytvořit obraz na povrchu.Například válec podobný tomu na obrázku níže.

​​

Konstrukce nástroje obvykle zahrnuje výměnu válce.Z tohoto důvodu může být reliéfní omítkový válec již použit s jiným vzorem, například níže uvedeným:

Dalším charakteristickým znakem takového nástroje pro dekorativní omítky je možnost jeho modernizace i bez použití výměnných válečků.Například můžete zabalit povrch válce lanem nebo stuhou, v takovém případě získáte reliéfní vzor.

Podobného účinku lze dosáhnout nanesením plastové fólie na povrch válce, což poskytne originální vzor díky skutečnosti, že fólie bude tvořit záhyby zcela nepředvídatelným způsobem.Takto vytvořené válečky pro texturované omítky jsou uvedeny níže:

Kromě vytvoření reliéfu je původní kresba na povrchu získána i jinými způsoby.V tomto případě budou šablony pro omítku nenahraditelnými pomocníky.Existuje velké množství z nich a umožňují vám získat širokou škálu obrázků na povrchu.Příklady některých šablon jsou uvedeny níže:

)

Nástroj pro mechanizaci práce

Při provádění dekorativních povrchových úprav je často nezbytné provádět velké objemy práce, zejména při zdobení vnějších povrchů budovy.A pokud stále vytvoříte reliéfní vzor, ​​například stříkáním, pak se pistole pro nanášení omítky stane nepostradatelným pomocníkem.

Funguje na principu vzduchového kartáčku, vzduch z kompresoru je přiváděn k rukojeti, na které je nahoře namontována nádoba na omítky.Vzduchem prochází tryska vzduch zachycuje omítku a vstupuje do stěn.Konzistence materiálu je stejná jako při běžných operacích, hlavní podmínkou je, že volně sklouzne dolů po stěnách trychtýře.

V průběhu práce je nutné neustále obnovovat směs v nálevce, čistit a odstraňovat starou.Jinak zamrzne a je nemožné pracovat.Sádrová pistole urychluje práci při aplikaci, ale to neznamená, že držení takového nástroje ve vašich rukou není obtížné.Musíte zvážitabyste s ním mohli pracovat, potřebujete kompresor, který vytváří tlak od tří do čtyř atmosfér.Použití takového nástroje umožňuje zkrátit dobu nanášení materiálu na povrch.