Náklady na pokládku obkladů v koupelně

Dlaždice všech, včetně odborníků, jsou uznávány mezi nejlepšími materiály používanými k dekoraci koupelny.Jeho použití vám umožní změnit standardní pokoj na skutečné mistrovské dílo.Navíc pouze osobní volba určí, co bude výsledkem obkládání - nádherná přímořská krajina, rozmanitost letové louky nebo přísná milost architektonických souborů.Vytvoření takové krásy samozřejmě stojí peníze, ale náklady na pokládku obkladů v koupelně jsou v mnoha případech docela demokratické a záleží na tom, jaké provedení preferujete.

Obsah

Některé vlastnosti obkladů a jejich dopad na náklady

Je třeba hned poznamenat, že tyto vlastnosti je třeba vzít v úvahu při výběru způsobu uspořádání koupelny.

Jaká je optimální velikost dlaždic?

V koupelně je nežádoucí používat jako obklady velké dlaždice.Faktem je, že když čelíte k povrchu, musíte často upravit dlaždice na místě, pro které je řez.Takže, pokud používáte menší dlaždice a odborníci doporučují velikost ne více než 15x15, pak budete muset snížit méně dlaždic, a proto budou náklady na pokládku dlaždic v koupelně nižší.

Další vlastností dlaždic malých rozměrů je to, že vám umožňuje implementovat velké množství možností pokládky dlaždic.

Vzor dlaždic

Vzhleddlaždice jsou dobře známé všem, je to čtverec nebo obdélník.Zde, když tyto postavy spojí mezi sebou, získají různé možnosti pokládky dlaždic, a to i v koupelně.Nejběžnější z nich lze vidět na obrázcích níže.

Pouhý rychlý pohled na ně stačí pochopit, že některé metody pokládky dlaždic, ať už v koupelně nebo ne, vyžadují pro vytvoření správného vzoru řezání významného počtu prvků.

Důsledkem výběru jedné z těchto možností pokládky dlaždic je oříznutí velkého počtu dlaždic během pokládky, což vede ke zbytečné pracnosti a zbytečné spotřebě dlaždic.

K provedení složitějšího vzoru je proto nutné zakoupit větší počet dlaždic, s přihlédnutím k jeho odchodu při řezání, a také se spoléhat na zvýšenou pracnost celé práce.

Všechno však záleží na úkolech a cílech, které jsou stanoveny při obkládání koupelny.Pokud například zanedbáte náklady na pokládku dlaždic v koupelně a zvolíte diagonální povrch, jak je znázorněno na fotografii, můžete vizuálně rozmazat okraje malé místnosti a vizuálně zvětšit její velikost.

Vana a její výzdoba

To je opět věcí osobního výběru, zda a jak obkládat koupel.Existuje několik různých přístupů k dokončení tohoto problému.Může přímopřekrýt boční povrch vany, nebo si můžete vytvořit další zeď a ve skutečnosti ji v ní zazálohovat.Další možností je použití externí obrazovky bez nutnosti obložení koupelny nebo povrchu za ní.

Níže je uvedeno, jak obkládat koupel, fotografie různých možností.

Z výše uvedených fotografií je zřejmé, že k dokončení lázně se používají dlaždice různých velikostí, ale boční stěny samotné lázně jsou obloženy malými dlaždicemi.Kolik stojí položení vany do dlaždic, je obtížné přesně spočítat, ale na základě výše uvedených obecných úvah bude obložení s malými dlaždicemi výhodnější.

Výběr dlaždic

Je třeba objasnit, že dlaždice jsou podlahy a stěny.Podlaha má zvýšenou odolnost proti opotřebení a pevnost a nejčastěji má matný, drsný povrch.Stávající pravidla pro pokládku obkladů v koupelně doporučujeme používat kachličku k zamýšlenému účelu, pokládat podlahu na podlahu, stěnu na stěnu.

Skutečností je, že podlahové dlaždice s drsným povrchem jsou méně kluzké, což nemá žádný význam v místnostech, kde je neustále přítomna voda.Takový povrch snižuje pravděpodobnost uklouznutí a zranění.

Kromě toho je vzhledem ke své zvýšené pevnosti dražší.Samozřejmě ji lze použít také pro obklady stěn, ale to povedenepřiměřené zvýšení nákladů na dokončení koupelny.

Jak provést obložení koupelny

Proces pokládky obkladů samozřejmě zahrnuje nejen mechanické lepení obkladů, ale určité množství kreativity.V něm není možné stanovit přísná pravidla.Přestože existuje obecně přijímaný postup pro pokládku obkladů v koupelně, každý pán má své vlastní postupy a přístupy k rozvržení vyvinuté praxí.

Jedním z takových doporučení je rozvrhnout dlaždice nikoli z první řady, ale z druhé.To je důsledek skutečnosti, že akceptovaná posloupnost pokládky obkladů v koupelně spočívá nejprve v položení obkladů na zeď a poté na podlahu.Existuje několik důvodů, proč se držet tohoto pořadí obkladů podlah a stěn v koupelně, ale současně existují i ​​jiné způsoby rozvržení, které jsou založeny na jiných přístupech.

Například pokládka obkladů by měla začínat od úrovně vany a poté je šířit na jiná místa.Hádat o tom, který z těchto přístupů je spravedlivý, je zbytečné, protože kromě již zmíněných existují i ​​další.Nejdůležitější je, že kterýkoli z nich je potvrzen praxí a dosahuje dobrého výsledku, a jako vždy se v takových případech stane, o volbě rozhoduje osobní volba.

Pokud jde o dokončení koupelny, náklady na pokládku obkladů a dlaždic je mnoho jemností a nuancí.Ve skutečnosti se jedná o skutečnou kreativitu - naplánovat a realizovat celý proces s optimálními náklady a dosažením požadovanéhovýsledek.Ale je to docela dosažitelné a bude pro vás velkým potěšením zůstat v koupelně, která slouží jako viditelné ztělesnění vašeho úsilí.