Náklady a provedení stropu kostky stojanu

Stropní rošty jsou běžnější ve veřejných budovách než v bytech.Jeho rozmanitost - kostkový strop ve tvaru kostky byl vynalezen v Nizozemsku v 80. letech.Do té doby používal Holland stěnové stropy vyrobené z dřevěných latí, které nesplňovaly požární bezpečnostní standardy.Kovové systémy ozubených kol a pastorků jsou vysoce odolné vůči ohni a lze je použít v místnostech se zvláštními požadavky na požární bezpečnost.Proto se ke zdobení stropů v stravovacích zařízeních, nákupních a zábavních centrech, kancelářích, vzdělávacích a zdravotnických zařízeních používají kovové systémy ve tvaru krychle.

Obsah

Vlastnosti krychlových lišt ve tvaru krychle

Hlavním prvkem takového povlaku je v příčném řezu kovová kolejnice obdélníkového nebo čtvercového tvaru.Délka tohoto produktu je od 300 do 400 cm. Stropní podhledy ve tvaru kostky jsou sestaveny z latí se zakřivenými horními okraji, které se vkládají do zvláštních drážek na struně.

Stropní prvky jsou vyrobeny z hliníku o tloušťce 0,58 mm.Pro výrobu hřebenu (provazu) se používá galvanizovaná ocel s transparentním polymerním povlakem.Hřebeny jsou připevněny ke stropu základny na zavěšeních, které jsou namontovány v krocích po 1200 mm.Délka zavěšení je nastavitelná.

Vzhledem je krychlový strop ve tvaru kostky v kanceláři nebo jinémumístění se podobá dlouhým objemovým prvkům instalovaným v podélném směru.Všechny kolejnice jsou namontovány v určité stejné vzdálenosti od sebe.Na koncích prvku je speciální zámek, který umožňuje rozšířit produkt do nekonečna bez viditelného spojení.

Důležité!Instalace krychlového proužku se neprovádí stejným způsobem jako upevnění krytu stojanu.Prvky neklikají na stringer, ale navíjejí se v drážkách.

Sklon kolejnic lze nastavit.Jsou tedy otevřené a uzavřené krychlové povlaky.Minimální vzdálenost mezi podélnými tyčemi je 2,5 cm. Tato vrstva má minimální průhlednost a nejvyšší náklady.Se zvětšující se výškou se vzhled zdá objemný a je lépe vnímán.Vzhledem k mezerám se zdá, že strop je plovoucí.

Pozitivní vlastnosti povlaků z objemových proužků:

 1. Kovové kolejnice jsou velmi silné, trvanlivé, odolné proti vlhkosti, ohnivzdorné, a proto jsou vhodné pro použití v místnostech pro různé účely.Vzhledem k nepřítomnosti koroze, ochraně před znehodnocením mikroorganismy a možnosti mytí mohou být tyto povlaky použity i ve zdravotnických zařízeních.
 2. Reiki lze instalovat na evakuační trasy a na místech s vysokým rizikem požáru.
 3. V závislosti na průhlednosti povlaku je možné za ním nainstalovat skryté podsvícení, pokládat inženýrské komunikace a vyhladit vady v povrchu podkladu.
 4. Stropní konstrukce lze ovládat ve spojení s jakýmkoli zařízenímosvětlení.Skryté osvětlení dodá povrchu objem a vytvoří zajímavé osvětlení v místnosti.
 5. Kovové panely jsou odolné vůči korozi, vlhkosti a negativním vnějším faktorům, takže je lze namontovat mimo prostory.
 6. Životnost stropu stojanu dosahuje 50 a více let.
 7. Existují lamely různých barev, povrchových textur, tvarů a velikostí, které vám umožňují realizovat myšlenky projektanta.
 8. Povrch základny nevyžaduje pečlivé vyrovnání a přípravu.Základnu lze jednoduše malovat nebo bělit, protože skrze mezery mezi prkny bude mírně viditelná.
 9. Sloty zajišťují přirozené větrání stropního prostoru.
 10. Díky demontáži jednotlivých prvků mohou být prováděny místní opravy a mohou být kontrolovány nebo opravovány technické komunikace.

Důležité!Nevýhodou krychlových stropů je jejich poměrně značná cena a nutnost instalovat povlak v určité vzdálenosti od základní plochy, což neumožňuje jejich použití v nízkých místnostech.

Oblast působnosti

Pro výrobu stojanového stropu ve tvaru kostky se používají neškodné ekologické materiály.

Hliník se používá v mnoha oblastech lidské činnosti a krycí vrstvy lze často nalézt v:

 • ve výstavních a koncertních sálech;
 • lékařské a vzdělávací instituce;
 • kancelářské prostory;
 • v halách letišť a železničních stanic;
 • v průmyslových podnicích;
 • v halách a prostorách podniků veřejného stravování;
 • kulturní, zábavní a nákupní centra;
 • hotely;
 • bazény;
 • na zastávkách veřejné dopravy;
 • v pavilonech a otevřených markýzách.

Pokud jde o bydlení, stane se roštový strop ve tvaru kostky laminovaný pod stromem skutečnou ozdobou obývacího pokoje nebo prostorné vstupní haly.Vzhledem k odolnosti vůči vlhkosti a nenáročnosti na péči je takový povlak vhodný v kuchyni, v bazénu, koupelně nebo koupelně.

Stropy prostorných verand nebo krytých teras mohou být také lemovány krychlovými lamelami instalací skrytého osvětlení za povrch.Himmel strop stropu je obzvláště oblíbený u spotřebitelů.Nezapomeňte však, že ve velké místnosti bude krychlový strop ve tvaru kostky, jehož cena začíná na $ 13 /m², příliš drahý stropní nátěr.

Technologie navrhování a instalace

K sestavení stropní konstrukce budete potřebovat:

 • držáky;
 • nastavitelné zavěšení;
 • prkna pravoúhlého nebo čtvercového průřezu;
 • nosný profil.

Požadovaný počet složek se vypočítá na základě obvodu a plochy místnosti.Celková délka nosného profilu ve tvaru písmene U by tedy měla být stejná jako obvod místnosti.Pro výpočet počtu stringerů budete muset nakreslit plánpokoje v měřítku.Držáky jsou připevněny k povrchu základny v krocích po 1200 mm.Měly by být kolmé na kolejnice.

Počet kolejnic lze také vypočítat v diagramu.Je důležité uspořádat prvky s daným krokem.Spotřeba materiálu se zvyšuje s klesajícím krokem instalace proužků.

Potřebné materiály a nářadí

Stropní konstrukce je sestavena po zakoupení potřebného materiálu a přípravě nástrojů.

Pro práci budete potřebovat:

 • děrovač a vrták;
 • hmoždinky a samořezné šrouby;
 • nůžky na řezání kovů;
 • kleště;
 • měřicí pásky, pravítko a tužka;
 • šroubovák;
 • hladina (laser a konstrukce);
 • maskovací šňůra;
 • Souprava stropního rámu.

Uspořádání prostor

Uspořádání se provádí v tomto pořadí:

 1. Vypočítáme vzdálenost, o kterou instalovaný kryt padá.Minimální vzdálenost je 50 mm.V případě položení komunikace nebo instalace skrytého podsvícení se tato hodnota zvyšuje.
 2. Najdeme v místnosti nejnižší úhel.
 3. Z tohoto úhlu klesáme o hodnotu vypočítanou v prvním odstavci.
 4. Pomocí laserového měřicího nástroje přeneseme značku do ostatních rohů místnosti.
 5. Pomocí bodů propojte všechny body v rozích s podélnými liniemi na stěnáchmaskovací kabel.
 6. Na základním stropu označujeme výplně.Namontují se kolmo na směr kolejnic se sklonem 1200 mm.
 7. Na řádcích na stropě označujeme místa pro instalaci zavěšení.

Důležité!Pokud má základní strop starý neatraktivní povlak, je lepší ho odstranit a pouze natřít povrch stropu tak, aby nezkazil celkový dojem a díval se skrz trhliny mezi kolejnicemi.

Instalace nosného rámu

Nosný rám montujeme v následujícím pořadí:

 • Podle označení na povrchu stěny upevníme ložiskový prvek ve tvaru písmene U.K upevnění používáme šrouby a hmoždinky, které instalujeme v krocích po 50 cm. Extrémní upevňovací prvky umístíme od rohů do vzdálenosti nejméně 5 cm.
 • Zavěšení zavěšujeme na strop stropu podle vyznačených značek.V tomto případě jsou extrémní prvky instalovány ve vzdálenosti 40 cm od stěny.Všechny ostatní meziprodukty jsou upevněny v krocích po 60 cm. Každou zavěšení připevňujeme ke dvěma hřebíkům.
 • Dále připevňujeme struny na zavěšení.Na těchto stropních pneumatikách se speciálními drážkami upevníme kolejnice.Od konce pneumatiky ke stěně by měla být mezera 10 mm, aby se kompenzovalo rozpínání materiálu.
 • Poté upravíme délku nastavitelných zavěšení tak, aby všechny výztuhy byly ve stejné rovině.

Upevnění kolejnic

Každá kolejnice je v případě potřeby zkrácena nebo prodloužena.Délka hotového prvku by měla být menší než 0,5 cm,než vzdálenost mezi profily ve tvaru U, které jsou namontovány na protilehlých stěnách.V těchto profilech končí konce lamel a podélné zakřivené hrany do drážek stropních pneumatik.Upevňujeme lamely na jazyky držáku.

Poslední povlakovací prvek je nařezán na šířku.Poté jsme jeho oříznutou hranu odřízli do drážky profilu ve tvaru U na zdi.Protilehlá podélná strana je připevněna k nosníku.Jeden konec poslední tyče jsme vložili do drážky stěnového profilu, dokud se nezastavil.Tyč zatlačíme trochu z drážky tak, aby opačný konec zapadl trochu do drážky stěnového profilu na opačné stěně.